Putins atbalsta amnestiju 18

Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Foto: ITAR-TASS/LETA

To varētu attiecināt uz Hodorkovski un “Pussy Riot”

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien sacīja, ka atbalsta priekšlikumus par tūkstošu cietumnieku amnestēšanu, kas atbilstoši viņa cilvēktiesību jautājumu padomnieka teiktajam varētu tikt attiecināta arī uz bijušo naftas magnātu Mihailu Hodorkovski un pankgrupas “Pussy Riot” dalībniecēm.

“Es uzskatu, ka šādiem soļiem ir jābūt samierinošiem, tiem ir jāizceļ mūsu valsts humānisms,” sacīja Putins.

Amnestijas rezultātā varētu tikt atbrīvoti līdz pat 100 000 cietumnieku, norādīja prezidenta konsultatīvās cilvēktiesību padomes priekšsēdētājs Mihails Fedotovs. Amnestija varētu tikt attiecināta arī uz ilgus gadus cietumā ieslodzīto naftas uzņēmuma “Jukos” magnātu Hodorkovski un pankgrupas “Pussy Riot” divām dalībniecēm, kuras izcieš tiesas piespriesto divu gadu cietumsodu.

“Es uzskatu – protams, ka jā,” sacīja Fedotovs, atbildot uz jautājumu, vai atbrīvotas varētu tikt arī “Pussy Riot” dalībnieces. “Galu galā tas nebija vardarbīgs noziegums.”

Vaicāts, vai arī Hodorkovskis varētu tikt atbrīvots, Fedotovs sacīja: “Es uzskatu, ka jā.”

Putins gan norādījis, ka amnestēt nevajadzētu tos, kas ir apsūdzēti vardarbībā pret amatpersonām. Tas nozīmē, ka aktīvisti, kas ir apsūdzēti par dalību 2012.gada vardarbīgajos protestos pret Putina pārvēlēšanu prezidenta amatā, paliks cietumos, ziņo LETA/AFP.

“Šī amnestija tiks attiecināta tikai uz tiem, kas nav pastrādājuši smagus noziegumus un noziegumus pret varas pārstāvjiem, protams, pirmkārt, tie ir noziegumi pret tiesībsargājošo struktūru amatpersonām,” sacīja Putins.

Amnestija pieskaņota Krievijas konstitūcijas 20.gadadienai, kas tiek svinēta gada beigās.

“Prezidents ir pieņēmis lēmumu, ka viņš pats iesniegs amnestijas likumprojektu,” sacīja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Krievija ieslodzīto skaita ziņā ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē. Novembrī Krievijā bija 681 050 cietumnieki.

Padomju Savienībā masveida amnestija notika pēc asiņainā tirāna Staļina nāves 1953.gadā. Toreiz tika amnestēti 1,2 miljoni cietumnieku – kā kriminālnoziedznieki, tā politieslodzītie.

 

Komentāri (18)

ligakalnina 05.12.2013. 08.21

Kamēr tas likumprojekts izies visas instances, gan jau amnestējamo loks stipri sašaurināsies.
KGB žurkulēna galvenā īpašība ir sīkumains atriebīgums un bailes no cilvēkiem, kas ir viņa politiskie pretinieki, kā arī atbalsta meklēšana vistumsonīgākajā un lumpenizētajā sab. daļā, pēc protestiem sakarā ar viņa inogurāciju viņš esot teicis – viņi man sabojāja inogurāciju, es viņiem sabojāšu visu dzīvi, ko tagad arī dara.

+3
0
Atbildēt

0

janis17 05.12.2013. 11.09

Vai tiešām kāds vēl tic šim kremļa kretīnam?

+2
-1
Atbildēt

4

  kkristaps > janis17 05.12.2013. 11.18

  Muļķu pasaulē ir daudz. Daži tak tic pat Aigaram Lūsim…

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  janis17 > janis17 05.12.2013. 19.24

  ēzeli (linux, ABC, ločmeli) Tev pašam šis salīdzinājums liekas tāds, ko pie pilna prāta esošs cilvēks pasaka???

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Vineta > janis17 05.12.2013. 20.35

  Pikaso
  Aigaram Lūsim noteikti nav piestādīts uzraugs, kas to aizsūtītu atsūkāt Puķinam.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kkristaps > janis17 06.12.2013. 03.31

  Piestādīts uzraugs? Kur tad Lūsis ir iestādīts – puķpodā vai vagā? Latviski gan būtu norīkots vai iecelts … bet ko no krievu bandītēna – Vasjkas Lisevo, Genkas Hramova, Jurkas Hoļeras un citu šestjorkas var gribēt, tupaks ir un paliek tupaks.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu