Saeima pret deklarētās dzīvesvietas kritēriju maksas noteikšanai sabiedriskajā transportā 37

Foto: Andrejs Strokins, F64

Rīgas domes ierosinājums par dzīvesvietas deklarēšanu nevarēs tikt izmantots kā vienīgais kritērijs atšķirīgas maksas ieviešanai

Saeima ceturtdien trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, paredzot, ka personas deklarēto dzīvesvietu nevar izmantot par vienīgo kritēriju, nosakot braukšanas atvieglojumus sabiedriskajā transportā, ziņo LETA.

Tāpat izmaiņas Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā paredz izveidot Sabiedriskā transporta padomi, kas veidos vienotu reģionālās nozīmes maršrutu tīklu. Padome šajā maršrutu tīklā arī organizēs un pārzinās sabiedriskā transporta pakalpojumus.

Kā ziņots, tika ierosināts liegt izmantot deklarēto dzīvesvietu kā vienīgo kritēriju atlaižu noteikšanai sabiedriskajā transporta, jo tādu kārtību bija plānots noteikt Rīgā. Tomēr Rīgas domes ārkārtas sēdē šonedēļ apstiprināti jauni noteikumi par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, paredzot, ka “rīdzinieki līdz 75 gadu vecumam” no 1.janvāra maksās tikai pusi no jaunā tarifa – 1,20 eiro.

Jau ziņots, ka Rīgas dome 7.oktobrī nolēma paaugstināt sabiedriskā transporta biļešu cenu no 50 uz 84 santīmiem jeb 1,20 eiro, vienlaikus nosakot, ka Rīgā deklarētie iedzīvotāji, kas saņēmuši “Rīdzinieka karti”, varēs braukt ar 50% atlaidi un maksāt 42 santīmus jeb 0,60 eiro.

VARAM uzskata, ka šie noteikumi ir diskriminējoši, un pieprasa veikt izmaiņas, savukārt Saeimā atbalstītas izmaiņas Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, paredzot, ka personas deklarēto dzīvesvietu nevar izmantot par vienīgo kritēriju, nosakot braukšanas atvieglojumus sabiedriskajā transportā.

 

Komentāri (37)

Kristīne 21.11.2013. 13.10

Saeimai labāk vajadzēja domāt un pieņemt likumu, Ka tarifi (braukšanas maksa) sabieriskajā transportā pilsētās jāapstiprina REGULĀTORAM. Tad arī naudas “pārpumpēšanu” pilsoņu un partiju kabatās caur “Rīgas satiksmi” varētu ja ne izskaust tad vismaz mazināt.

+4
0
Atbildēt

1

  Anete > Kristīne 21.11.2013. 17.54

  Pilnīgi piekrītu, ka RS vajadzētu pārņemt valstij, nevis ļaut Rīgas domei pa to dzīvoties kā pa savu personīgo kabatu. Lai ir normāls audits, caurskatāms budžets un tā plānošana, tarifu skaidrojums un to izmaiņu pamatojums.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Weed 01.10.2021. 09.53

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2013/11/21/saeima-pret-deklaretas-dzivesvietas-kriteriju-maksas-noteiksanai-sabiedriskaja-transporta/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: ir.lv/2013/11/21/saeima-pret-deklaretas-dzivesvietas-kriteriju-maksas-noteiksanai-sabiedriskaja-transporta/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu