ES Tiesa: Homoseksualitāte ir pamats patvēruma piešķiršanai • IR.lv

ES Tiesa: Homoseksualitāte ir pamats patvēruma piešķiršanai

63
Praida laikā Bulgārijas pilsētā Sofijā. Foto: AFP/LETA

Gejiem un lesbietēm būs jāpierāda, ka dzimtenē par viņu seksuālo orientāciju viņiem draud cietumsods

Eiropas Savienības Tiesa atzinusi, ka homoseksualitāte var būt pamats, lai saņemtu patvērumu Eiropas Savienības (ES) valstīs, teikts paziņojumā, kas publicēts Luksemburgā bāzētās tiesas oficiālajā mājas lapā.

Lai saņemtu bēgļa statusu, gejiem un lesbietēm būs jāpierāda, ka dzimtenē par viņu seksuālo orientāciju viņiem draud cietumsods, ziņo LETA.

Turklāt, pieņemot lēmumu par patvēruma piešķiršanu, varasiestādēm būs jāņem vērā ne tikvien tas, vai pastāv likumi, uz kuru pamata homoseksuāļi var tikt ielikti cietumā, bet arī tas, vai šie likumi regulāri tiek pielietoti praksē.

Lēmums pieņemts saistībā ar trīs Sjerraleones, Ugandas un Senegālas bēgļu lietu, vēsta ziņu aģentūra “Associated Press”.

Viņi savas homoseksuālās orientācijas dēļ bija lūguši patvērumu Nīderlandē. Viņu valstīs seksuāli sakari viena dzimuma cilvēku starpā ir aizliegti. Aizliegto dzimumsakaru dēļ apsūdzētajiem var tikt piespriests pat mūža ieslodzījums.

Nīderlandes Augstākā tiesa vērsās ES Tiesā ar lūgumu sniegt paskaidrojumu, vai homoseksualitāte var būt pamats patvēruma piešķiršanai.

Spriedumā gan nav norādīts, kā tieši imigrācijas dienesti pārbaudīs, ka patvēruma pieprasītāji tiešām ir geji un lesbietes.

Imigrācijas dienestiem arī pašiem būs jāizšķir jautājums, vai patvēruma pieprasītāju dzimtenē homofobiskie likumi tiek piemēroti praksē.

Nīderlandes ārlietu ministrs Franss Timmermans otrdien pavēstīja, ka Krievijas geji un lesbietes, kuru tiesības dzimtenē tiek pārkāptas viņu seksuālās orientācijas dēļ, var lūgt patvērumu Nīderlandē.

Krievijā pieņemtais likums par “homoseksuālisma propagandu” nepilngadīgo vidē faktiski ir vērsts uz homoseksuāļu tiesību ierobežošanu, ziņu aģentūrai “Reuters” skaidroja ministrs. Līdz ar to Krievijas geji un lesbietes, ja viņu tiesības dzimtenē tiek pārkāptas seksuālās orientācijas dēļ, var lūgt patvērumu Nīderlandē, sacīja Timmermans.

Krievijas likums ir vērsts ne tikai uz to, lai ierobežotu homoseksuāļu tiesības, bet arī lai radītu sabiedrībā homofobisku atmosfēru, skaidroja ministrs. Viņš solīja, ka Nīderlande arī turpmāk pievērsīs starptautiskās sabiedrības uzmanību cilvēktiesību pārkāpumiem mūsdienu Krievijā.

 

Komentāri (63)

efeja60 08.11.2013. 08.14

Lai saņemtu bēgļa statusu, gejiem un lesbietēm būs jāpierāda, ka dzimtenē par viņu seksuālo orientāciju viņiem draud cietumsods, ziņo LETA.
==============
Tagad katram Āfrikas vai Āzijas (cenzēts) būs iespēja pateikt, ka viņš ir (cenzēts) un uzturēšanās atļauja kabatā. Nevajadzēs vairs pirkt īpašumus Latvijā.

+8
-4
Atbildēt

0

reksa 08.11.2013. 10.02

Bet kāds sakars Eiropas tiesai ar dalībvalstu imigrācijas noteikumiem?..

Katra valsts pati izlemj vai tā grib kādam ārzemniekam piešķirt kādu statusu savā valstī. Var nevienam nepiešķirt.

Es vēl saprastu, ka Eiropas Savienība varētu noteikt kādus ierobežojumus, jo robežas starp ES valstīm taču ir atvērtas un pārmērīga imigrācija vienā valstī kaitē arī citām valstīm.

+5
-2
Atbildēt

11

  Andris Jautriņš > reksa 08.11.2013. 12.04

  Aldi

  Katra valsts pati izlemj……. Ko tad mēs vēl izlemjam, ja pat briti sapratuši, ka 80% viņu likumdošanas ir atsūtīt no Briseles?

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Andris Jautriņš > reksa 08.11.2013. 14.40

  Aldim

  Te nu mēs iekrītam, ja noticam, ka anonīmi, neviena neievēlēti un velns viņu zina kam pakļauti Briseles ierēdņi sagatavos tautai vajadzīgus standartus, kas ierobežos pasaules korporāciju patvaļu. Viss ir tieši otrādi! Pasaules korporācijām ir vienkāršāk un lētāk (!) uzpirkt nelielu ierēdņu kastu, lai realizētu savas tikai un vienīgi ar peļņu saistītās intereses. Piemēri nav tālu jāmeklē – elektrības cena pēc 1. janvāra.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  reksa > reksa 08.11.2013. 14.51

  Ķencim

  Nevajag visu jaukt kopā.
  Standarti, kas attiecas, piemēram, uz preču kvalitāti, dod labumu visiem Eiropas iedzīvotājiem.
  Imigrācija nekādu labumu Eiropas iedzīvotājiem vispār nedod. Tāpēc kopīgā polītika var attiekties tikai uz tās ierobežošanu, bet nevis uz veicināšanu.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  reksa > reksa 08.11.2013. 21.06

  Ķencim

  Ar palīdzības sniegšanu nodarbojas Piebalgs. Pietiekami liels budžets. Pietiekami liela ietekme. Galu galā, Eiropai vajadzētu vairāk sadarboties NATO ietvaros, lai ne tikai financiāli, bet arī militāri varētu ietekmēt valstis, kas neievēro cilvēktiesības. Kas ir cilvēcei labāks – uzņemt miljoniem siriešu bēgļu vai gāzt Sirijas režīmu, lai sirieši varētu mierīgi palikt savā dzimtenē? Otrais risinājums ir labāks gan siriešiem, gan eiropiešiem, gan arī lētāks, starp citu.

  Imigrācijai ir jābūt valsts iekšējai lietai. Eiropa varētu tikai to ierobežot, lai nepieļautu pārmērīgu imigrāciju kādā dalībvalstī. Nevis otrādi.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Ieva Aile > reksa 08.11.2013. 15.49

  Cienījamie draugi, kolēģi, domubiedri!
  Pirms kāda laika pieredzējām muļķīgu uzbrukumu tomātu kolekcionāriem-audzētājiem no VAAD puses, šobrīd tik pat iespaidīgs uzbrukums tiek gatavots jau visas eirosavienības mērogā. Pārsūtu Jums Dr.Gunāra Lāča aicinājumu un aicinu pievienoties petīcijai. Izskatās, ka Brisele(fool) mums grib mācīt un regulēt VISU !!!
  Kaut kā gribas, ka mēs atkal draudzīgi viņai(ninja)

  ———- Pārsūtītā vēstule ———-
  No: Gunārs Lācis
  Temats: Fwd: Kampaņa pret ES jauno sēklu aprites regulu
  Kad: 13.05.2013 15:53

  Labdien mīļie draugi!
  Vēršu jūsu uzmanību uz tādu lietu kā brīva sēklu aprite, ko ES mums vēlas aizliegt vai vismaz stipri ierobežot.
  Nav jābūt dārzkopim vai biologam, lai saprastu, ka tas ne tikai ierobežo mūsu tiesības, bioloģisko daudzveidību, bet atņem arī iespējas lietot pārtikā pašu audzētus dārzeņus un ne tikai tos.
  Tādēļ aicinu Jūs būt atbildīgus un aktīvus izrādot savu gribu. To jūs varat izdarīt parakstot jau gatavu petīciju –
  https://www.openpetition.de/petition/onl…
  Vai personīgi rakstot ES pārstāvjiem (Piebalga kungam:) ):[email protected], [email protected], [email protected]
  Varbūt Jums šobrīd liekas, ka tas uz jums neattiecas, tad padomājiet, ka jūsu vecvecāki, tantes un onkuļi, lauku radi un piemājas dārziņu īpašnieki nevarēs sēt savā zemes pleķītī pašu audzētas vai no kāda mazāka ražotāja vai pat kaimiņa iegādātas sēklas, jo redz tas nebūs likumīgi, pat sodāmi.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  reksa > reksa 08.11.2013. 14.16

  Andrim

  Ja tie noteikumi ir sakarīgi, tad nav ne vainas arī 80%.
  Piemēram, ja tiek noteikti augstāki kvalitātes standarti precēm. Ja to dara vienā valstī, tad tās ražotājiem tas var nepatikt (viņiem ir smagāki noteikumi nekā citu valstu ražotājiem) un viņi lobēs savas valdības, lai nepieņemtu šādus noteikumus. Bet ja to nosaka ES, tas attiecas uz visu ES (visiem vienādi noteikumi), un rezultātā iedzīvotāji iegūst labākas kvalitātes preces.

  Standartu celšana – visādi ir apsveicama.

  Bet kas attiecas uz imigrāciju vai pilsonību, tas jau ir pavisam cits jautājums. Katra valsts pati nosaka, kas var būt tās pilsonis. Katra valsts pati nosaka, vai tā grib uzņemt imigrantus un kādus imigrantus. Te tieši otrādi – Eiropas Savienībai būtu jānosaka ierobežojumi, arī, piemēram, lai valstis nesāktu UA tirgošanu.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris Jautriņš > reksa 10.11.2013. 15.16

  Aldi, Tu nopietni?

  Cik bija bēgļu Sadama, Mubaraka, Kadafi laikā? Cik bēgļus rada demokratizācija? Tikai nevajag par spīdzināšanām, masu un ķīmiskām slepkavībām, šajā jomā demokratizētāji ir neaptrīdami līderi jau gadsimtiem. Kā briti, tā jeņķi un visi citi lielo nāciju vadoņi, karavadoņi un leļļu dīdītāji.
  P.S. Šajā komentārā trūkst daudzas “pēdiņas” ;)

  0
  0
  Atbildēt

  0

  armn > reksa 08.11.2013. 15.01

  Aldim, diez vai mums pietiks laika izrunāt visus ar imigrāciju saistītus jautājumus, bet tā nav ka imigrācijai nebūtu savas pozitīvās puses, tai skaitā arī ekonomiskās. Ir arī negatīvās un tai noteikti ir jābūt pardomātai. Šinī hadījumā jautājums ir vairāk par attieksmi pret vajātiem cilvēkiem un palīdzības sniegšana viņiem.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  armn > reksa 08.11.2013. 14.56

  Diez kāds Ņūtona likums liek domāt ka Briselē ir korumpēta pilsēta. Kārtējais pierādījums ka redzam pasauli atbilstoši savām vēlmēm? Parādiet kaut vienu pētījumu, kas ierindotu Belģiju starp vairakkorumpetajam valstīm. Nenoniecinot Latviju, kas ir uzlabojusi savas pozīcijas, tomēr šaubos ka visu lēmumu pieņemšana Rīgā būtu lielāks garants pret korupciju. Ja runājam par ierēdņiem to nevienā valstī, arī Latvijā neieceļ ar tautas balsošanu. Tie tiek iecelti atbilstoši likumiem, kurus nosaka tautas vēlēti priekšstāvji. Drīz varēsim piedalīties Eiroparlamenta vēlēšanās, gadījumam ja kāds, kura prāts aizņemts ar Krieviju to ir piemirsis.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  armn > reksa 08.11.2013. 14.29

  Es domaju, ka tas arī ir mūsu kopējais, Eiropas standarts piešķirt patvērumu tiem, kas savās valstīs tiek likti cietumā atšķirīgās identitātes dēļ. Eiropas kopība nav tikai preču patērēšanā.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > reksa 09.11.2013. 12.38

  Ķenci&Pāvul, Latvijā jau šobrīd ir vairāk kā 30% imigrantu/okupantu. Tas ir daudzkārt vairāk, kā jebkurā citā Eiropas valstī. Vienīgi Igaunija ir nedaudz salīdzināma. Nez vai Vācija, Spānija, Nīderlande varētu izturēt tādu imigrācijas spiedienu, kādu iztur Latvija.
  Tāpēc runāt par kādiem papildus imigrantiem Latvijā ir augstākā mērā nekorekti.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Alise 08.11.2013. 09.36

Man būtisks liekas viens jautājums, kas pieminēts arī rakstā netieši – kādā veidā patvēruma lūdzēji pierādīs, ka viņi ir homoseksuāļi?!

+7
-5
Atbildēt

8

  janazakovica > Alise 08.11.2013. 12.54

  jaa muizniekam tas var iepatikties..

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Vineta > Alise 08.11.2013. 13.06

  KRUSTTEVS
  Patīk jau sen, ja jau iestājās LPP.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Alise 09.11.2013. 08.55

  Visi alu cilveki vingrinās asprātībās, un visi, kā viens, NA atbalstītāji.

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Alise 08.11.2013. 14.44

  fretka:
  Uzvedinošs jautājums: vai pārbaudītājiem piemaksās par kaitīgu darbu?
  ======================================
  Varbūt “pavedinošs jautājums”?:)

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Alise 08.11.2013. 10.00

  Uzvedinošs jautājums: vai pārbaudītājiem piemaksās par kaitīgu darbu?

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  janis17 > Alise 09.11.2013. 12.43

  Kopš kādiem pāris desmitiem gadu pasaule ir mainījusies. Tagad jūs – internacionālie/liberasti esat atpalikušie alu cilvēki ar novecojušiem uzskatiem… Viss plūst, viss mainās :)))

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  reksa > Alise 08.11.2013. 10.11

  r_r

  Uzturēšanas atļaujas saņemšanas pamats var būt ārzemnieka laulība ar valsts pilsoni. Bet kā pārbauda, ka šī laulība nav fiktīva?

  Katra valsts pati var izlemt, kam piešķirt kādu statusu. Jautājums ir – kāds sakars te ir Eiropas tiesai?

  Būtu loģiski, ja Eiropa noteiktu ierobežojumus imigrācijai, lai kāda valsts neuzņemtu pārāk daudz imigrantu. Tas būtu loģiski, jo robežas starp dalībvalstīm ir atvērtas, un imigrācija vienā valstī apdraud arī citas valstis.

  +7
  -4
  Atbildēt

  0

  janis17 > Alise 08.11.2013. 11.14

  Es ierosinātu, ka aktīvie savu homoseksuālo orientāciju varētu pierādīt uksējot komisāru muižnieku…

  kam tad vēl pirmajam būtu sava pakaļa jāziedo, ja ne EP cilvēktiesību komisāram?

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu