Kinoteātrī "Splendid Palace" atsākas kinolektorijs "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt" • IR.lv

Kinoteātrī “Splendid Palace” atsākas kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt”

31
Kadrs no filmas "Noktirne". Foto Aivars Čakste

Lektorija jaunā sezona ar nosaukumu “Latviešu variants” būs veltīta latviešu kino klasikai

Kinoteātrī “Splendid Palace” šodien sāksies kinolektorija jaunā programma “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X: Latviešu variants”, kas kinoteātrī ilgs līdz 11.decembrim, raksta aģentūra LETA. Cikls tiks atklāts ar filmas “Noktirne” (1966.g., rež. Rostislavs Gorjajevs) seansu.

Lektorija jaunā sezona ar nosaukumu “Latviešu variants” būs veltīta latviešu kino klasikai. Piecas no sešām programmā iekļautajām filmām ir tapušas Rīgas kinostudijā. Filmu programmā ietvertas filmas, kas pārstāv dažādus laikmetus, uzskatu sistēmas, tajās redzami sava laika ekrāna elki un dievietes. Tie ir slavenu režisoru mazāk zināmi darbi, tipiski un ne tik tradicionāli žanra paraugi. Filmu skate radīta arī ar vēlmi filmas uz lielā ekrāna rādīt to īstajos, 35 milimetru kino kopiju formātos, kas mūsdienās kļūst par arvien retāku parādību. 

Filmu seansus papildinās kino zinātnieku un kritiķu lekcijas, ievadot skatītājus filmu estētikā, tapšanas vēsturē un laikmeta kontekstā. Lekcijas pirms filmām lasīs Agris Redovičs, Dāvis Sīmanis, Jānis Putniņš, Daira Āboliņa, Dita Rietuma un Normunds Naumanis. 

Programmā būs iekļauta režisora Rostislava Gorjajeva 1966.gada filma “Noktirne”, Dzidras Ritenbergas 1976.gada filma “Šīs bīstamās balkona durvis”, Gunāra Cilinska 1979.gada filma “Nakts bez putniem”, Jāņa Streiča 1986.gada filma “Aizaugušā grāvī viegli krist”, Aloiza Brenča 1976.gada filma “Liekam būt” un 1992.gada Vasilija Masa filma “Zirneklis”. 

Kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” top, sadarbojoties Rīgas Kino muzejam ar kinoteātri “Splendid Palace”. Vairāk informācijas kinoteātra mājas lapā

Komentāri (31)

Epicnaija 22.09.2020. 04.07

I have found this information highly helpful.. Esteem your sharing this best.

Download Hip Hop Music on https://epicnaija.com

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu