Rīgas 2013.gada balvu arhitektūrā iegūst "Zirgu pasts" • IR.lv

Rīgas 2013.gada balvu arhitektūrā iegūst “Zirgu pasts”

38
Foto: Aivars Siliņš

Papildus gada balvai Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra arī septiņas atzinības par izcilību

Rīgas 2013.gada balvu arhitektūrā par vērtīgu ieguldījumu Rīgas arhitektūrā – koka apbūves vērtību izcelšanu publiskajā telpā – ieguvusi ēkas “Zirgu pasts” pārbūve Latvijas Kultūras akadēmijas studijām, Dzirnavu ielā 46.

Balvu pirmdien piešķīra SIA “Arhitektu birojs Krasts” arhitektei Renātei Truševskai, arhitektūras studentei Lienai Braslai un ainavu arhitektei Kristīnei Dreijai, ziņo LETA.

Kā balvas saņemšanā atzina balvas ieguvējas, prieks, ka viens no mazajiem Rīgas pagalmiem ir atdzīvojies. Šī balva ir kā atzinība par paveikto.

Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta kopš 2006.gada. Balvas pretendenti ir iepriekšējā gadā ekspluatācijā nodotie objekti, proti, šogad balvai tika vērtēti 2012.gadā ekspluatācijā nodotie objekti. Kopumā pagājušajā gadā ekspluatācijā tika nodoti 825 objekti, bet balvai tika virzīts 71 objekts, savukārt finālā iekļuva 12 pretendenti.

Papildus gada balvai Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra arī septiņas atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā.

Pirmo reizi tika ņemta vērā arī sabiedrības atzinība. Aptaujā par finālam izvirzītajiem objektiem viedokli pauda 500 sabiedrības pārstāvji, un gandrīz puse balsoja par Rīgas 1.slimnīcas 1. un 17.korpusa vienkāršotu renovāciju Bruņinieku ielā 5.

Atzinības rakstu ieguva arī “Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa” par dzīvnieku patversmi “Labās mājas” Juglas ielā 18f, pie atzinības raksta tikusi arī Vasaras ielas pārbūve, pie diviem atzinības rakstiem tika “Zirgu pasts”, dzīvojamais nams “Futuris” Antonijas ielā 16a tika pie atzinības raksta par lietpratību un neatlaidību, bet par aizrautību un energoefektivitāti biroja ēkas projektēšanā un būvniecībā pie atzinības raksta tika biroju ēka Dzelzavas ielā 120z.

Visi arhitektūras balvai pieteiktie projekti tika apskatīti četrās objektu grupās – dzīvojamās vides ilgtspēja, kompleksi risinājumi, pilsēttelpas attīstība un sabiedriski objekti. Pieteiktos objektus žūrijas eksperti, kas pārstāv gan Rīgas pilsētas arhitekta biroju, gan nozares nevalstiskās organizācijas, izvērtēja, izveidojot reģistru ar 59 dalībniekiem, kas tika virzīti tālākai izvērtēšanai. Tālākā vērtēšanas procesā vairākkārtējās ekspertu sanāksmēs tika diskutēts un lemts par saīsināto balvas pretendentu sarakstu, izvēloties 15 objektus, kurus eksperti augustā apmeklēja klātienes vizītēs, tiekoties gan ar būvju autoriem, gan pasūtītājiem. Pēc klātienes vizītēm tika izveidots galējais objektu saraksts, kuru veidoja 12 būves.

Arhitektūras sasniegumu skati organizē pašvaldības aģentūra “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem.

Balva tiek organizēta, lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu. Šī pasākuma mērķis ir rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to gan vairojot izpratni un līdzdalību, gan veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūras jomā.

 

Komentāri (38)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu