Eiropas kinorežisori veido dokumentālo filmu par Rīgu 10

Notiek filmēšana Ķīpsalā. Foto: Dace Dzenovska
Print Friendly, PDF & Email

Filmas pirmizrāde paredzēta 2014.gada septembrī

Septiņu Eiropas mūsdienu dokumentālistu kinostāstus, kas tapuši ciešā sadarbībā ar Latvijas sociālantropologiem par Rīgas apkaimēm un iedzīvotāju stāstiem par dzīvi Rīgā, kopējā sižetiskajā līnijā īsfilmās apvienos režisors Dāvis Sīmanis. Filmas nosaukums būs „Force Majeure. Rīga”.

„Pilsētas faktūra, telpa, ritms, cilvēki vienmēr ir iedvesmojuši māksliniekus radīt jaunus darbus, kas kļūst par vērtīgām liecībām – laikmeta, vietas un dzīvesveida portretējumiem. Filma būs stāsts par Rīgu, kādu mēs to līdz šim neesam pazinuši,” uzsver “Rīga 2014” programmas tematiskās līnijas “Ceļu karte” kuratore Gundega Laiviņa.

Līdz 7.oktobrim Rīgā uzturas vācu režisors Rainers Komerss, kurš gatavos īsfilmu par Daugavgrīvu. Viņš ir iepriekš filmējis Latvijā, iesaistoties filmas „Latvijas vasara” tapšanā 1992.gadā. Šonedēļ režisors ir izpētes braucienā, filmēšana plānota nākamgad pavasarī.

Savukārt sestdien, 5.oktobrī, vienas dienas vizītē Rīgā viesosies igauņu režisors Jāks Kilmi, lai apmeklētu Lucavsalas mazdārziņu ražas svētkus. J.Kilmi Rīgā viesojies jau vairākkārt un kopā ar sociālantropoloģi Agnesi Cimdiņu veido stāstu par Lucavsalas kopienas dzīvi un paražām.

Tāpat filmas veidošanā iesaistījušies režisori Ivars Seleckis no Latvijas, Betina Henekele no Austrijas, Audris Stonis no Lietuvas, Jons Bangs Karlsens no Dānijas un Sergejs Lozņica no Baltkrievijas. Filma būs laikmetīgs Rīgas portrets, kas tapis, sadarbojoties septiņiem filmu režisoriem un Latvijas sociālantropologiem.

„Force Majeure. Rīga” ir filmu studijas “Mistrus Media” projekts. Filmas pirmizrāde paredzēta 2014.gada septembrī.

 

Komentāri (10)

gundega_heiberga 02.10.2013. 19.32

Imanta Ziedoņa nāve nav atcēlusi viedokli, ka RĪga ir Latvijas varmācīgi ieņemtais(?) bērns.

+5
-1
Atbildēt

0

ievuliitis 02.10.2013. 22.38

” Filma būs laikmetīgs Rīgas portrets, kas tapis, sadarbojoties septiņiem filmu režisoriem un Latvijas sociālantropologiem.”
Ļoti ceru, ka Ķīlis nav to skaitā. Viņš tak izgāž katru projektu, kurā iesaistās..

+5
-5
Atbildēt

0

Inese 03.10.2013. 09.09

Par laukiem, protama lieta, labāk fiļmas neveidot 😉

http://www.youtube.com/watch?v=094P-US9sOo

0
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu