Nīderlande mudina Krieviju atbrīvot “Greenpeace” aktīvistus 29

"Greenpeace" ledlauzis "Arctic Sunrise" (pa labi) tika nogādāts Murmanskas ostā. Foto: ITAR-TASS/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Putins paziņoja, ka Krievijā arestētie “Greenpeace” aktīvisti nav pirāti

Nīderlande aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot 30 aizturētos vides aizstāvju organizācijas “Greenpeace” aktīvistus, ziņo LETA/AFP.

“Greenpeace” aktīvisti 18.septembrī mēģināja Pečoru jūrā uzkļūt uz uzņēmuma “Gazprom neftj šelf” naftas ieguves platformas “Prirazlomnaja”, lai tur sarīkotu protesta akciju pret naftas ieguvi Arktikā. Nākamajā dienā Krievijas robežsargi no helikoptera nokļuva uz aktīvistu kuģa “Arctic Sunrise” klāja. Pēc aizturēšanas “Arctic Sunrise” kapteinis atteicās vadīt kuģi. Tad kuģis tika aizvilkts uz Murmanskas ostu.

“Arctic Sunrise” komanda pēc pratināšanas Krievijas Federācijas Izmeklēšanas komitejas Murmanskas apgabala pārvaldē ievietota izmeklēšanas izolatorā. Izmeklētāji ierosinājuši krimināllietu par pirātismu, paziņoja Izmeklēšanas komitejas oficiālais pārstāvis Vladimirs Markins.

Kā trešdien vēstulē Nīderlandes parlamentam rakstīja ārlietu ministrs Franss Timmermans, “balstoties uz jūrniecības likumiem, Nīderlande aicinājusi Krievijas varasiestādes nekavējoties atbrīvot kuģi un tā apkalpi”. Timmermans arī norādīja – ja aktīvistiem tiks izvirzītas apsūdzības, viņi varētu tikt tiesāti Krievijā.

Turklāt Nīderlande apsver arī iespēju vērsties ANO Starptautiskajā Jūras tiesību tribunālā. Timmermans šo jautājumu ANO Ģenerālās asamblejas laikā Ņujorkā apspriedis ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu, lūdzot Maskavu sniegt vairāk informācijas, lai pārliecinātos, vai Krievija ievēro starptautiskās jūrniecības tiesības attiecībā uz kuģiem, kas kuģo zem ārvalstu karoga, un aktīvistu tiesībām uz miermīlīgām protesta akcijām.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņoja, ka Krievijā arestētie “Greenpeace” aktīvisti nav pirāti, taču viņi ir pārkāpuši likumu. “Es sīkumos nezinu, kas noticis, taču ir pilnīgi skaidrs, ka viņi nav pirāti,” sacīja Putins, vienlaikus gan piebilstot: “Ir pilnīgi skaidrs, ka viņi pārkāpuši starptautisko tiesību normas.”

Putins norādīja, ka aktīvisti “pārāk bīstami tuvu piekļuvuši [naftas ieguves] platformai”, un uzsvēra, ka Krievijas varasiestādes tobrīd nav zinājušas, vai tie patiešām ir “Greenpeace” aktīvisti. “Mūsu tiesībsargājošās iestādes, robežsargi nezināja, kas centās pārņemt platformu, uzdodoties par “Greenpeace”,” norādīja Putins.

Pēc viņa teiktā, situāciju saasinājuši arī notikumi Kenijas galvaspilsētā Nairobi, kur vairākas dienas norisinājās asiņaina ķīlnieku krīze. “Ņemot vērā asiņainos notikumus Kenijā, viss galu galā var notikt,” sacīja Putins. Tiesa gan, ķīlnieku krīze Nairobi sākās pēc “Greenpeace” incidenta.

“Gazprom” grasās 2014.gadā sākt naftas ieguvi no “Prirazlomnaja”, norāda vides aizstāvju organizācija, brīdinot par naftas noplūdes draudiem dabas rezervātu teritorijā, kurā mīt polārlāči, valzirgi un sastopami retu sugu putni.

 

Komentāri (29)

Buy CBD Oil 18.06.2021. 02.09

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2013/09/26/niderlande-mudina-krieviju-atbrivot-greenpeace-aktivistus/ […]

0
0
Atbildēt

0

안전바카라 07.02.2020. 17.43

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2013/09/26/niderlande-mudina-krieviju-atbrivot-greenpeace-aktivistus/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: ir.lv/2013/09/26/niderlande-mudina-krieviju-atbrivot-greenpeace-aktivistus/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu