Aptauja: 40% iedzīvotāju uzskata, ka pašvaldību deputāti nepilda solīto 12

Foto: Dmitrijs Suļžics, F64
Print Friendly, PDF & Email

Trešdaļa sabiedrības pārliecināta, ka pašvaldību deputāti pēc vēlēšanām tur doto vārdu

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināta, ka pašvaldībās ievēlētie deputāti pēc vēlēšanām pilda dotos solījumus, liecina pētījumu aģentūras “TNS Latvia” veiktās aptaujas rezultāti. Savukārt 40% iedzīvotāju uzskata, ka viņu pašvaldībā ievēlētie deputāti dotos solījumus nepilda.

No negatīvu pieredzi paudušajiem aptaujātajiem pilnīgi pārliecināti, ka deputāti solīto nepilda, ir 14%, savukārt 26% šķiet, ka tautas kalpi drīzāk nepilda solījumus. Starp visiem šādu atbildi sniegušajiem salīdzinoši biežāk ir Kurzemes un Latgales iedzīvotāji.

Pārliecību par solījumu pildīšanu pēc vēlēšanām kopumā pauduši 34% iedzīvotāju, no tiem 4% atzinuši, ka deputāti noteikti pilda dotos solījumus, bet 30% atbildējuši, ka drīzāk pilda. Biežāk priekšvēlēšanu solījumu izpildi pašvaldībās novērojuši Rīgas iedzīvotāji, aptaujātie, kas pēc nodarbošanās ir vadītāji, kā arī augstākā līmeņa speciālisti un iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem.

Savukārt 26% iedzīvotāju nevarēja sniegt skaidru atbildi uz jautājumu, vai pašvaldībā ievēlētie deputāti pilda pirms vēlēšanām dotos solījumus. Par to pārsvarā nav bijuši pārliecināti lauku teritoriju un Pierīgas iedzīvotāji, kā arī ģimenē galvenokārt latviski runājošie respondenti.

Aptauja notikusi no 30.jūlija līdz 1.augustam, tajā piedalījušies 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Jāatgādina, ka pēdējās pašvaldību vēlēšanas notika šogad 1.jūnijā.

 

Komentāri (12)

ilmisimo 05.08.2013. 16.58

Aptauja: 40% iedzīvotāju uzskata, ka deputāti nepilda solīto
___________________
Valsts, kurā nav pilsoņu.

Tikai iedzīvotāji.Vismaz aptaujās un virsrakstos..

+4
-1
Atbildēt

1

  Inese > ilmisimo 05.08.2013. 18.37

  Dombrovska režīma pārvaldītajā Latvijā nevar. Kaut vai atšķirībā no tās pašas Igaunijas.

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

brigita_damme_rtk_lv 05.08.2013. 22.56

Neveicot nekādu aptauju, var droši teikt, ka apmēram 85% nemaz nav informēti par to, kas ir solīts un par to, kas nav. Līdz ar to šādas aptaujas ir tikai stereotipu un emociju noturības pārbaude. Neticiet? Veiciet aptauju! 🙂

+2
0
Atbildēt

0

piziks 05.08.2013. 19.27

Ha-ha-ha… Par to pašu aptauju raksta Diena, tur virsraksts vēsta, ka trešdaļa iedzīvotāju uzskata, ka pašvaldību deputāti solījumus pilda. Aptauja apstiprina, jā. IR no tās pašas aptaujas izceļ 40%, kuri nepiekrīt, ieliek virsrakstā un atšķiras no konkurentiem. Un, lai manipulācija nebūtu tik uzkrītoša, piekritējus piemin apakšvirsrakstā. Ha!

Jautri lasīt, — ja nelasītu vairākus izdevumus, būtu garlaicīgi.

+2
-1
Atbildēt

2

  dro > piziks 05.08.2013. 21.43

  Optiskais Tēmeklis. Pieņemsim, ka Tev traucē nulles, tad kurš skaitlis lielāks 3 vai 4? :):):)

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > piziks 05.08.2013. 22.43

  …šoreiz Optiskajam Tēmeklim taisnība – ko žurnālists vēlas panākt/uzsvērt – negatīvisma izplatīšanu sabiedrībā vai ziņu sākt ar pozitīvo…sabiedrība pieradusi negatīvismam un tā jātur tādā noskaņojumā arī turpmāk?…
  …laikam, visspilgtākais piemērs ziņas publikācijai bija –

  “Samoilovam/Šmēdiņam zaudējums….”
  “Samoilovs un Šmēdiņš zaudē….”
  “Samoilovs/Šmēdiņš piedzīvo zaudējumu…”

  …un….
  “Samoilovam un Šmēdiņam – sudrabs!”…

  …tie ir virsraksti par vienas spēles rezultātu…. :))

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu