“Standard & Poor’s” paaugstina Latvijas kredītreitingu 25

Līdz AAA pakāpei Latvijai vēl tālu. Foto: EPA/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Tas paaugstināts par vienu pakāpi – līdz “BBB+”

Starptautiskā reitingu aģentūra “Standard & Poor’s” paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi, nosakot stabilu reitinga nākotnes prognozi. Latvijas novērtējums ilgtermiņa un īstermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā ir paaugstināts no “BBB” uz “BBB+” ar stabilu reitinga prognozi nākotnē, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Finanšu ministrijā.

“Standard & Poor’s” savu lēmumu pamato ar Eiropas Komisijas konverģences ziņojumā publicēto pozitīvo vērtējumu par Latvijas gatavību pievienoties eirozonai un prognozi, ka Latvija no 2014.gada janvāra ieviesīs eiro. Izpildot Māstrihtas kritērijus, Latvija ir pierādījusi, ka tās īstenotā politika ir efektīva.

“Standard & Poor’s” paziņojumā norādīts, ka Latvijas dalība eirozonā varētu pozitīvi ietekmēt valdības kredītspēju, mazinot valūtas maiņas riskus un nodrošinot Latvijas banku sistēmai piekļuvi Eiropas Centrālajai bankai (ECB) kā aizdevējam un likviditātes nodrošinātājam. Eiro ieviešana novērstu neatbilstību, kas vērojama Latvijas banku sistēmā, proti, lielākā daļa aizdevumu jau ir eiro valūtā. Tādējādi Latvijas ekonomika piekļūtu plašam, labi attīstītam kapitāla tirgum, kurā darījumi notiek valstī izmantotā valūtā, kā arī ECB spēcīgas monetārās politikas nodrošinātai fleksibilitātei.

“Standard & Poor’s” arī prognozē, ka pēc eiro ieviešanas Latvijas valdība turpinās īstenot tādu fiskālo politiku, kas atbilst tās iesāktajam plānam. Aģentūra sagaida, ka Latvijas fiskālais deficīts vidējā termiņā saglabāsies ap 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), tādējādi sekmējot ilgtspējīgu vispārējā valdības parāda samazināšanos līdz 2015.gadam zem 30% no IKP.

“Standard & Poor’s” noteikusi stabilu nākotnes novērtējumu, jo sagaida, ka Latvijas ekonomika turpinās atlabt un valdība turpinās īstenot sāktās reformas.

“Kā jau iepriekš tika prognozēts, tiklīdz Latvija saņems pozitīvu signālu par iespēju pievienoties eirozonai, Latvijas kredītreitings tiks paaugstināts. Nu tas ir noticis! Latvija var turpināt nodrošināt straujāko ekonomikas izaugsmi Eiropas Savienībā, lai veicinātu labklājības pieaugumu mūsu valstī, kā arī vairotu mūsu uzņēmēju konkurētspēju,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks (V). Viņš sagaida, ka arī citas reitingu aģentūras pusgada laikā paaugstinās Latvijas kredītreitingu.

Patlaban Latvijas kredītreitingu nosaka trīs pazīstamākās starptautiskas reitinga aģentūras “Moody’s Investors Service”, “Fitch Ratings” un “Standard&Poor’s”, kā arī Japānas reitingu aģentūra R&I.

 

Komentāri (25)

buku mimpi togel 05.03.2021. 03.46

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: ir.lv/2013/06/10/standard-poor-s-paaugstina-latvijas-kreditreitingu-2/ […]

0
0
Atbildēt

0

human hair wigs 21.01.2021. 00.21

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: ir.lv/2013/06/10/standard-poor-s-paaugstina-latvijas-kreditreitingu-2/ […]

0
0
Atbildēt

0

austrisv 11.06.2013. 10.12

Labi, ka kredītaģentūra pilda solījumu un Latvijas kredītreitings ceļas. Lai suņi rej, jo karavāna iet tālāk- kādreiz arī uz augšu, ne tikai uz leju kā to darīja Kalvīš,Godmaņ un Emša valdību laikā.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu