IZM pati plāno uzņemties studiju akreditācijas procesa organizēšanu 8

Smilšu pulksteņi ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) logotipu, kurus pasniedza Ministru prezidentam un izglītības ministram. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Jautājumu paredzēts izskatīt ceturtdien valdības ārkārtas sēdē, jo otrdien ministriem un premjeram bija daudz jautājumu IZM

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pati varētu uzņemties augstskolu studiju akreditācijas komisijas darba organizēšanu, lai nodrošinātu Eiropas Sociālā fonda projektā “Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai” vērtēto programmu un licencēto, bet vēl neakreditēto studiju programmu akreditāciju, trešdien pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (Vienotība) sacīja IZM valsts sekretāre Sanda Liepiņa.

Šo risinājumu IZM gatavo izskatīšanai ceturtdien paredzētajai Ministru kabineta ārkārtas sēdei, kurā plānots lemt par akreditācijas jautājumiem. Tādējādi ministrija uzņemtos funkcijas, kuras bija paredzēts deleģēt Vācijas augstākās izglītības akreditācijas aģentūrai ASIIN, ziņo LETA.

Liepiņa teica, ka nākotnes risinājums par to, kā notiktu regulārās akreditācijas, varētu būt tāds, ka augstskolas varētu izvēlēties Eiropas Kvalitātes nodrošināšanas reģistrā (EQAR) kādu no 28 reģistrētajām Eiropas akreditācijas institūcijām. Tādējādi šī sistēma tiktu padarīta atvērta.

Savukārt atklāto konkursu par pilnvaroto institūciju, kas organizētu augstskolu, koledžu un studiju virzienu novērtēšanu, varētu noslēgt bez rezultātiem, līdz ar to līgums ar Vācijas augstākās izglītības akreditācijas aģentūru ASIIN netiktu slēgts. Nozares pārstāvji sacīja, ka šāds risinājums patlaban viņiem šķiet atbalstāms.

Valdība otrdien atlika jautājuma izskatīšanu par augstākās izglītības studiju programmu akreditāciju, jo trim ministriem bija jādodas līdzi Valsts prezidentam Andrim Bērziņam vizītē uz Azerbaidžānu, bet vairāki ministri ir prombūtnē, līdz ar to nebija iespējams nodrošināt kvorumu.

Diskusijas par izglītības programmu akreditācijas jautājumu ilga gandrīz divas stundas, kuru laikā vienošanās netika panākta. Augstākās izglītības padomes (AIP) pārstāvji pauda bažas, vai studiju programmu akreditācija notiks laicīgi un vai studenti saņems diplomus par augstskolas beigšanu. Tāpat bija neapmierinātība ar to, ka Vācijas kompānijai ASIIN tiks maksāti vairāki desmiti tūkstošu latu un akreditācija būs dārgāka nekā tad, ja katru programmu izvērtētu atsevišķi.

Arī premjerministram bija vairāki jautājumi saistībā ar akreditāciju. Viņš gribēja saprast, kāda būs pievienotā vērtība no tā, ka ASIIN saņems kopumā vairāk nekā 90 000 latu pēc līguma noslēgšanas. IZM valsts sekretāre Sanda Liepiņa skaidroja, ka ASIIN kompetencē būs daudz praktisku un tehnisku soļu, ko nevar veikt neviena cita institūcija. Tāpat premjers iebilda pret līguma noslēgšanu ar kompāniju, ja tiks kavēta studiju programmu akreditācija un tā nenotiks likumā noteiktajos termiņos. “Mēs nevaram parakstīt līgumu, kas ignorē likumā noteiktos termiņus,” sacīja Dombrovskis.

Iebildumi bija arī Finanšu ministrijai, kas vērsa uzmanību uz deleģēšanas līgumu, kas paredz uzņemties finansiālas saistības, kur nav saprotams nedz to apmērs, nedz arī finansējuma avots.

 

Komentāri (8)

janazakovica 24.04.2013. 13.33

labakais no variantiem..tikai sakuma IZM par to skali kautrejaas stastit..tagad visu augstskolu likteni ir dazu cilveku rokaas..tads ari bija merkis..sagrabt so biznesu aiz rilkes diktet noteikumus naudas plusmas un t.t…tagad visi bus spiesti klanities jaunajam akreditatoram..aplausi

0
0
Atbildēt

0

Janis 24.04.2013. 11.42

Nu ko, jāsāk skatīties, kur sūtīt bērnus mācīties.
Vēl pavisam mazi, bet izskatās, ka stagnācija šeit turpināsies, kamēr dinozauri neizmirs..

+3
-4
Atbildēt

1

  garausiitis > Janis 24.04.2013. 12.03

  ja pavisam mazi, tad jau par pamatizglītību jāuztraucas.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

IlzeZeltina 24.04.2013. 11.39

Diemžēl IZM un Ķīlim šobrīd daudz svarīgāk ieviest krievu valodu Latvijas valsts augstskolās doktorantūras un maģistrantūras studiju līmeņos, kā to apliecināja IZM darbiniece un Ķīļa protežē Inese Stūre Latvijas Radio 1 raidījumā Krustpunktā 21.03.2013, pilnu raidījumu par šo IZM vadības plānu varat noklausīties šeit: [nospiežot uz raidījuma laiku pulksten 13:06]: http://www.latvijasradio.lv/program/1/2013/03/20130321.htm

+5
-6
Atbildēt

2

  Una Grinberga > IlzeZeltina 24.04.2013. 11.52

  Neesi pamanījis, ka jau ir pagājis vairāk nekā mēnesis, bet Tu vēl joprojām kopē vienu un to pašu komentāru zem jebkura raksta, kas ir saistīts ar izglītību. Nav nekā cita, ko teikt?

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > IlzeZeltina 24.04.2013. 14.50

  Nasing spešal!
  Putļera piesmietā zoo-preža banda līdz šim no saviem noziedzīgiem nodomiem nav atteikusies.
  Nupat pa radio izskanēja ziņa, ka ķīlītis ārstējas. Droši vien Zatļera bandas faniem zināms, vai tā ir Straupe, jeb kāda elitāra dziednīca.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu