Klintone brīdina Asadu: ķīmisko ieroču izmantošana nav pieļaujama 37

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone. Foto: AFP/LETA

ANO ir pārstājusi veikt nemieros nogalināto uzskaiti

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone pirmdien paudusi “nopietnu brīdinājumu” Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam, uzsverot, ka ķīmisko ieroču pielietošana ir nepieļaujama, ziņo LETA/AFP.

“Tā Savienotajām Valstīm ir “sarkanā līnija”,” pēc sarunām Prāgā ar Čehijas ārlietu ministru Karelu Švarcenbergu sacīja Klintone. “Mēs atkārtoti paužam nopietnu brīdinājumu Asada režīmam, ka viņu rīcība ir nosodāma. Tas, ko viņi dara pret savu tautu, ir traģiski.”

“Es negrasos izsludināt specifiskos soļus, ko mēs varētu darīt gadījumā, ja būs ticamas liecības, ka Asada režīms ir ķēries pie ķīmisko ieroču izmantošanas pret savu tautu, bet ir pietiekami pateikt, ka mēs pavisam noteikti plānojam īstenot zināmus pasākumus, ja kas tāds galu galā notiks,” uzsvēra Klintone.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar Londonā bāzētās sīriešu aktīvistu organizācijas “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 40 000 cilvēku – abu pušu karotāji un mierīgie iedzīvotāji. Atbilstoši oficiālās Damaskas datiem bojāgājušo skaits ir trīs reizes mazāks.

ANO ir pārstājusi veikt nemieros nogalināto uzskaiti, un neatkarīgu apstiprinājumu SOHR aplēsēm nav iespējams gūt.

Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.

Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm.

Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā – Sīrijas prezidenta Asada – gāšanu.

Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.

 

Komentāri (37)

parfume3 03.12.2012. 14.35

“Terorisms un ķīmiskie ieroči” vēl jo projām strādā…

+3
-1
Atbildēt

2

  Arcijs > parfume3 03.12.2012. 15.33

  Pat izskatās šajā bildē pēc Olbraitas 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

  inesite15 > parfume3 03.12.2012. 16.35

  >Inga Jēruma

  Olbraita, lai cik kāda NEBūTU, vismaz par lopu – caur visu pārējo-nav izeksponējusies. Ja kas .
  Fascinē tas masu informētāju ieķēriens tādos …………nu, tādos “izliksimies, ka mēs to lopiskumu pamanījuši neesam !” :P)

  0
  0
  Atbildēt

  0

elo job 17.08.2021. 04.24

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: ir.lv/2012/12/03/klintone-bridina-asadu-par-kimisko-ierocu-izmantosanas-nepielaujamibu/ […]

0
0
Atbildēt

0

w88 14.10.2019. 08.25

… [Trackback]

[…] There you can find 53161 additional Info on that Topic: ir.lv/2012/12/03/klintone-bridina-asadu-par-kimisko-ierocu-izmantosanas-nepielaujamibu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu