Kozlovskis: Fotoradaru lietā tiks nodrošināta atklātība • IR.lv

Kozlovskis: Fotoradaru lietā tiks nodrošināta atklātība

13
Ceļazīme, kas brīdina, ka darbojas fotoradari. Foto: Ieva Čīka, LETA

„Delna” radaru lietā gatavo dokumentus Satversmes tiesai un sūdzību Eiropas Komisijai

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) piektdien nosūtījis aicinājumu Vācijas investoram “Vitronic Gmbh” atļaut publiskot viņu Ministru kabinetam piedāvāto fotoradaru pirkuma cenu, lai darītu šo informāciju pieejamu sabiedrībai un plašsaziņas līdzekļiem, informē ministra padomniece Dauga Holma.

Tāpat ministrs ir informējis “V-Traffic” par vēlmi publiskot starp Valsts policiju un “V-Traffic” jau izbeigtā līguma saturu.

”V-Traffic” un Vācijas investoram “Vitronic Gmbh” atbilde jāsniedz pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā līdz 1.novembrim.

“Par fotoradaru jautājumu sabiedrības interese ir pilnīgi saprotama, tāpēc šis process nedrīkst būt nepamatoti slepens un neskaidrs. Valsts pašlaik ir nostādīta neapskaužamā situācijā, kuru radīja iepriekšējā Iekšlietu ministrijas politiskā vadība. Tagad izkļūšana no šīs situācijas bez būtiskiem zaudējumiem valstij ir apgrūtināta,” norāda iekšlietu ministrs Kozlovskis.

Savukārt, lai izvērtētu valdības izvairīšanos no atklātības un godīgas konkurences, atļaujot nepiemērot Publisko iepirkumu likumu Iekšlietu ministrijas plānotajai fotoradaru iegādei, sabiedrība par atklātību „Delna” sākusi dokumentu gatavošanu Satversmes tiesai un Eiropas Komisijai, informē „Delnas” vadītājs Kristaps Petermanis.

Lai arī Iekšlietu ministrija (IeM) saka, ka jautājums par radaru pirkšanu bez konkursa vēl nav pieņemts, faktiski valdība jau ir devusi atļauju konkursu nerīkot, uzskata Petermanis.

„”Delnas” vērtējumā Ministru kabineta lēmums ir prettiesisks. Plānotais fotoradaru iepirkums ir tikai jaunākais piemērs ilglaicīgai un sistemātiskai Ministru kabineta praksei bez pamatojuma nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, kad tas kādam nav ērti,” saka Petermanis. „Delna” uzskata, ka valdība arī neapzinās šādu lēmumu sekas ekonomikai, kā arī sabiedrības un uzņēmēju uzticībai valsts pārvaldei un politiķiem ilgtermiņā.

Juridisko palīdzību „Delnai” pro bono jeb bez maksas sniedz zvērinātu advokātu birojs „Sorainen”.

Kā jau ziņots, 25.septembrī valdība lēma atļaut nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, ja IeM lemtu iegādāties fotoradarus no Vācijas uzņēmuma „Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH”. Balstoties uz šo pašu Ministru kabineta lēmumu, bez Publiskā iepirkuma likuma piemērošanas jau ir noslēgts līgums ar līdzšinējo fotoradaru sistēmas ieviesēju „V-Traffic” un tam tiks maksāts par fotoradaru darbību uz Latvijas ceļiem līdz šā gada beigām. 

Arī auditorkompānija “Pricewaterhouse Coopers” izvēlēta bez atbilstošas publiskā iepirkuma procedūras.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) piektdien Ir.lv publicētajā intervijā saka, ka radaru lietā nelobējot privātā investora intereses. Savukārt valdības sēdē jautājums slēgti skatīts tāpēc, ka „tas ir privāttiesisks līgums, tādēļ riskus, priekšlikumus vērtēja kā divu līgumslēdzēju pušu sarunās. Valdībā tika skatītas līguma detaļas”. 

Ministrs arī teic, ka „nevar rīkot publisku iepirkumu, lai iepirktu no vienas konkrētas personas”, tādējādi radot vēl lielākas aizdomas, ka radaru iepirkums no „Vitronic” jau ir skaidrs.

 

Komentāri (13)

mary75 26.10.2012. 13.17

Apsveicama rīcība.

+4
-3
Atbildēt

0

Janis 26.10.2012. 14.35

Delna nezina vai izliekas nezinām, ka lēmums atpirkt nemaz nav pieņemts (skat. interviju ar Kozlovski un attiecīgās sēdes protokolu).

Sēdes protokols: http://www.iem.gov.lv/files/text/MK_protokols_fotoradari.pdf
Delnu neinteresējošais IeM viedoklis: http://www.iem.gov.lv/lat/aktualitates/informacija_medijiem/?doc=26053

+2
-1
Atbildēt

0

dro 26.10.2012. 13.08

Ko nu?

+2
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu