Ilmārs Deksnis, rosīgs policists • IR.lv

Ilmārs Deksnis, rosīgs policists

2
Stendes pašvaldības policists Ilmārs Deksnis svētkos pilda divus pienākumus: spēlē grupā Stende un, ja redz kautiņu, dodas to izšķirt.
Ieva Alberte

 

Ilmārā ir kaut kas no Nikolaja Puzikova un Teksasas reindžera. Brīvbrīžos viņš dzied Latvijas radio 2 repertuāru, bet ikdienā rūpējas, lai Stendē viss būtu kārtībā. Piemēram, lai saulespuķu sēklu čupā sēdošs jaunietis aiziet uz mājām pēc šaufeles un visu satīra. Tas, kurš apķēpājis sienas, ņems krāsu un sienu pārkrāsos. «Ja es tikai sodītu un sodītu, noziegumu skaits nesamazinātos. Varētu, piemēram, sodīt saimniekus, ka suns nav potēts, taču es labāk divreiz gadā noorganizēju suņu potēšanu pilsētā. Vecam cilvēkam bez mašīnas suni grūti nogādāt līdz Talsiem.» Tā nesen sapotēti 50 suņi. 

Ja Ilmārs redzēs kādu braucam ar rolleru bez ķiveres, apstādinās. Piekodinās, ka tā nevar. Tikpat labi viņš varētu tam nepievērst uzmanību, pie sevis nosakot: «Tā ir ceļu policijas kompetence,» taču Ilmārs darbā ir vienmēr. «Vakarā, kad eju pēc baltmaizes uz veikalu, uzvelku uniformu. Tur jau tā jēga, ka cilvēki nezina, kad un kur policists parādās.»

Lai darbotos efektīvāk, Ilmārs pilsētā izvietojis astoņas videokameras, ko saskaņojis ar novada policijas pārvaldi. Šīs kameras ir pilotprojekts, un, ja tas darbosies veiksmīgi, kameras izvietos visā pilsētā un reģistrēs likumā noteiktajā kārtībā Datu valsts inspekcijā. Patlaban tas vēl nav izdarīts, taču videonovērošanu regulē MK noteikumi par kārtību, kādā veicama publiskas vietas novērošana, izmantojot tehniskos līdzekļus, kā arī novērošanā iegūto datu glabāšana un publiskošana.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu