Rīgas biržas atjaunotāji saņem Rīgas 2012.gada balvu arhitektūrā 22

Rīgas biržas ēka. Foto: Evija Trifanova, LETA

Biržas nams ir Baltijas valstīs pirmā muzeja ēka, kas izveidota tik augstā līmenī

Rīgas 2012.gada balva arhitektūrā pasniegta SIA “Rīgas arhitektoniskās izpētes grupa” un projekta galvenajai arhitektei Liesmai Markovai par Rīgas biržas atjaunošanu, ziņo LETA.

Rīgas 2012.gada balva arhitektūrā par Rīgas biržas atjaunošanu pasniegta arī SIA “Rīgas arhitektoniskās izpētes grupa” arhitektes palīdzei Tatjanai Toropovai un arhitektei Aigai Rozentālei.

Latvijas Būvinženieru savienības valdes loceklis Aldis Grasmanis, vērtējot projektu, norādīja, ka Mākslas muzeja “Rīgas birža” ēkas projekts un ēkas restaurācijas process nav bijis vienkāršs uzdevums.

“Pirmkārt, bija jāpielāgo esošā ēka muzeja vajadzībām, lai tā būtu funkcionāla ēka, un vienlaikus jāsaglabā vērtības, kas ir vēsturiski bijušas jau no tās uzcelšanas laika. Tas ir ļoti veiksmīgi izdarīts augstā līmenī, ieliekot jaunas tehnoloģijas. Šī ir Baltijas valstīs pirmā muzeja ēka, kura ir izveidota tik augstā līmenī, nodrošinot visas mūsdienu prasībām atbilstošas vajadzības muzeja ekspluatācijai, kas pieļauj arī organizēt augsta līmeņa ārzemju izstādes Rīgā,” norādīja eksperts.

Vienlaikus ar galveno balvu Rīgas pilsētas arhitekta biroja vadītājs Gvido Princis pirmdien pasniedza arī septiņus atzinības rakstus dažādiem arhitektūras projektiem par izcilību konkrētos jautājumos. Atzinību tradicionāli saņēma Rīgas Austrumu izpilddirekcija par konsekvenci publiskās ārtelpas labiekārtošanā pie Daugavas.

Rīgas evaņģēliski luteriskajai draudzei tika izteikta atzinība par atklātību attieksmē pret mūsdienīgu draudzes nama veidošanu Torņakalna ielā.

Gan mākslas muzeja “Rīgas birža” birojs, gan SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” saņēma atzinību par sekmīgu savstarpēju sadarbību Rīgas biržas atjaunošanā.

Pāvula Jurjāna mūzikas skola un Rīgas domes Īpašuma departaments tika sumināts par konsekvenci un sadarbību kvalitatīvas vides veidošanā, izbūvējot koka estrādi skolas pagalmā.

Uzņēmumam “Krāsu serviss” un arhitektu birojam “1+1” tika izteikta atzinība par radošu sadarbību angāra pārveidošanā krāsu veikala un konsultāciju centra vajadzībām.

Arhitekts Ingurds Lazdiņš saņēma atzinību par lietpratību un dedzīgumu televīzijas un sakaru retranslācijas torņa projekta īstenošanā.

Savukārt Rīgas Ukraiņu vidusskolai un Īpašuma departamentam tika izteikta atzinība par konsekvenci un sadarbību kvalitatīvas pilsētvides veidošanā, rekonstruējot un restaurējot skolas ēku.

Oktobra pirmā pirmdiena pēc Starptautiskās Arhitektu savienības iniciatīvas un iedibinātas ilggadējās tradīcijas visā pasaulē tiek atzīmēta kā Pasaules arhitektūras diena.

 

Komentāri (22)

ilmisimo 01.10.2012. 21.26

Jauki.

+1
0
Atbildēt

0

maha pharma labs 18.08.2020. 08.02

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: ir.lv/2012/10/01/rigas-birzas-atjaunotaji-sanem-rigas-2012-gada-balvu-arhitektura/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: ir.lv/2012/10/01/rigas-birzas-atjaunotaji-sanem-rigas-2012-gada-balvu-arhitektura/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu