Arktikas ledus segas apjoms sasniedzis rekordzemu līmeni 12

"Greenpeace" aktīvisti kādā Dānijas pilsētiņā stāv pie leduslāča izbāzeņa, protestējot pret naftas kompāniju "Shell" un norādot uz globālās sasilšanas sekām. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Arktikas ledus segas izplešanās un samazināšanās tiek fiksēta jau 33 gadus

Arktikas ledus segas apjoms šonedēļ sarucis līdz visu laiku mazākajam līmenim, pārspējot 2007.gadā rekordu un pārsteidzot klimata izmaiņu pētniekus, trešdien paziņojis ASV Nacionālais sniega un ledus datu centrs (NSIDC).

Satelīta attēli liecina, ka kušanas rezultātā ledus sega 16.septembrī bijusi 3,4 miljoni kvadrātkilometri, kas ir šogad mazākais rādītājs un mazākais kopš mērījumu sākuma, teikts NSIDC paziņojumā.

Ar satelītu palīdzību Arktikas ledus segas izplešanās un samazināšanās tiek fiksēta jau 33 gadus, raksta LETA/AFP.

NSIDC direktors Marks Sereizs norāda, ka šāda situācija vēl nav pieredzēta. “Lai gan mēs jau sen zinām, ka, planētai sasilstot, pārmaiņas vispirms un visspilgtāk būs redzamas Arktikā, tikai daži no mums bija gatavi tam, cik patiesībā ātri [šīs] izmaiņas notiks,” viņš piebilda.

Arktikas ledus sega izplešas un samazinās atkarībā no gadalaika, vismazāko apjomu parasti sasniedzot septembrī.

Bet šogad arī vasarā tika konstatēts salīdzinoši mazs ledus segas apjoms, divreiz pārspējot līdz šim uzstādītos rekordus.

 

Komentāri (12)

mariterage 20.09.2012. 10.17

Vakardienas BBC rakstiņš par šo tēmu: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-19652329
BBC zinātnes jautājumu redaktora viedokļa spilgtākais citāts:
“This is a bigger, faster, more dramatic melt than anyone would have imagined possible even a few years ago. The most striking impression during a visit to Svalbard earlier this month was the look of shock on the faces of the scientists.”
Vienu vārdu sakot zinātniekiem ir skaidrs ka viņiem pašlaik vairs nekas nav skaidrs.

+2
0
Atbildēt

0

mariterage 20.09.2012. 10.48

>articulus100.
Nepietiek cilvēcei saprāta, regulējot parazītu sugu populāciju, uzturēt zemes iedzīvotāju skaitu “Zelta” miljarda, maksimums divu miljardu apjomā.
============================================================================
Ar zelta miljardu tiek apzīmēti iedzīvotāji pasaules bagātākajās valtīs – (ASV,Kanādā,Austrālijā,Japānā,Korejas Republikā,Taivānā un rietumeiropā) tā ka Tavs viedoklis ir nepareizs no izteiksmes veida (arī par tām parazīt sugām), bet attiecībā par dzimstības kontroli Āfrikā un tuvajos austrumos varu tikai piekrist – rietumvalstīm un starptautiskajām organizācijām sniedzot palīdzību veselības aprūpē un pārtikas iegādē un piegādē neražas gados valstīm kurās dzimstība ir tāda kā laikos kad to iedzīvotājiem šāda dzimstība bija nepieciešama lai izdzīvotu, bet neradītu ievērojamu (vai vispār jebkādu) iedzīvotāju skaita pieaugumu ir tikpat liela palīdzība jāsniedz dzimstības ierobežošanas pasākumiem, gadījumos ja kādas valstis tam nepiekrīt un deklarē ka dzimušo skaits ir Dieva vai Allāha rokās un viņi tur nedrīkst iejaukties – diemžēl tad rietumiem vajadzētu arī neiejaukties attiecībā uz mirušo skaitu. Jo situācijā kad iedzīvotāju skaits pieaug ģeometriskā progresijā šo valstu iedzīvotāji nekad vairs nespēs sevi paši pabarot (nemaz nerunājot par ekoloģisko katastrofu ko šāds straujš cilvēku populācijas pieaugums atsāj uz dabu – varētu teikt – rada ko vidēju starp pustuksnesi un izgāztuvi). Un kuri tad miljoniem dosies uz Eiropu,ASV,Kanādu un Austrāliju kurās pieprasīs dzīves līmeni kāds ir šo valstu iedzīvotājiem un viņu iepriekšējo mītnes zemju paražu (reliģisko un sabiedrisko) ieviešanu.

+2
0
Atbildēt

0

mariterage 20.09.2012. 12.27

The National Snow and Ice Data Center jaunākie dati un satelīt attēli kuri tiek regulāri atjaunoti + situācijas analīze – http://nsidc.org/arcticseaicenews/

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu