Bordāns ierosinās disciplinārlietu pret tiesnesi Strazdu 37

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Strazds sev izvirzītos pārmetumus uzskata par nepamatotiem

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) pēc Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja Ziedoņa Strazda paskaidrojumu saņemšanas ir nolēmis ierosināt disciplinārlietu, LETA informēja ministra preses sekretāre Līga Ādamsone.

Tiesnesis Strazds pirmdien tieslietu ministram iesniedzis prasīto paskaidrojumu par kriminālprocesu par fiktīvu tiesas darbinieku nodarbināšanu un viņu kontos ieskaitītās naudas izmantošanu. Jautāta, kādus paskaidrojumus par savu darbību tiesnesis Strazds Tieslietu ministrijai (TM) ir iesniedzis, Ādamsone apliecināja, ka Strazds sev izvirzītos pārmetumus uzskata par nepamatotiem un sīkākus paskaidrojumus vairs nesniedza.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 7.augustā aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā saistībā ar fiktīvu tiesu darbinieku nodarbināšanu un viņu kontos ieskaitīto finanšu līdzekļu izmantošanu aizturēja tiesnesi Strazdu.

Kriminālprocess kopumā sākts pret diviem tiesnešiem. Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka tiesā daudzu gadu garumā fiktīvi nodarbinātas vairākas personas, kuras faktiski tiesā nav strādājušas un kurām aprēķināto atalgojumu, iespējams, piesavinājies tiesas priekšsēdētājs.

Otra tiesu sistēmas amatpersona, kas iesaistīta KNAB sāktajā kriminālprocesā, ir Rīgas apgabaltiesas (RAT) Civillietu tiesas kolēģijas tiesnese Skaidrīte Buivide. Buividei ir piemērots drošības līdzeklis, un tas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Buivide pēc liecību sniegšanas KNAB ir saslimusi, un viņai izsniegta darba nespējas lapa.

17.augustā tiesnesis Strazds lūdza sevi atstādināt no tiesneša amata veselības problēmu dēļ.

 

Komentāri (37)

mary75 21.08.2012. 11.29

Normāli cilvēki iet uz V vai RP.
Un NA man ir objekts, kuru komentējot es atpūšos, apmēram, kā skatoties kādu humora raidījumu, nopietni viņus uzņemt nespēju.

+9
-3
Atbildēt

0

mary75 21.08.2012. 12.19

Nealkstu vienā partijā asr tevi un Dzintaru.
Man ar tevi un NA ir tāpat, kā Brodskim ar padomju varu – nesaskaņas estētiskā plāksnē.

+6
-3
Atbildēt

0

andris902 21.08.2012. 10.56

…..interesanti, kādas tad ir ministra funkcijas?….tikai aizpildīt tukšo beņķi un galvenais – no rokām neizlaist amata portfelīti?….

…ministrs nevar iejaukties tiesu darbā, bet dot attiecīgu vērtējumu notikušām skandalozām lietām – to gan neviens neaizliedz….strausa politika vai kurlmēmā tēlošana nostiprina visatļautību sistēmā….vai tāds ir mērķis?…

+7
-5
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu