Sabiedriskā medija detalizēta koncepcija maksās Ls 80 000 21

Gints Grūbe. Foto: Raitis Plauks, F64
Print Friendly, PDF & Email

Atsevišķus risinājumus varētu sākt īstenot līdz 2018.gadam

Jaunā Latvijas sabiedriskā elektroniskā medija koncepcijas detalizācija maksās 80 000 latu, šodien preses konferencē informēja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Gints Grūbe, vēsta aģentūra LETA.

To plānots pabeigt līdz šī gada decembrim un prezentēt Ministru kabinetā. Decembrī taps zināms, kāds būs Latvijas sabiedriskais elektroniskais medijs. Kā uzsvēra Grūbe, nebūt nav teikts, ka jaunais medijs sāks darboties 2018.gadā, kā pašlaik paredzēts koncepcijā par jauna sabiedriskā elektroniskā medija izveidi, jo, iespējams, būs risinājumi, ko varēs sākt realizēt jau agrāk.

Koncepcijas detalizācija sākta šī gada augustā – ir izveidots plāns 15 darba grupām, tiek apzināti ārvalstu un vietējie lietpratēji un veidots sadarbības modelis Latvijas televīzijas un Latvijas radio ekspertu piesaistē. Plānots pieaicināt citu Latvijas un ārvalstu mediju, kā arī atšķirīgu biznesa jomu pārstāvjus, akadēmiskos ekspertus un ministriju speciālistus.

Plānots, ka darba grupās tiks apspriesta vienotā sabiedriskā medija misija, vīzija un mērķi, sabiedriskā labuma mērījumu sistēma, finansējuma modelis, pārvaldības modelis, auditorijas segmentācija, satura pasūtījums un tā ražošana, satura izplatīšanas modelis, jaunā medija pakalpojumi, organizācijas modelis, darbinieku apmācības programma, mārketinga stratēģija, tehniska infrastruktūra, telpas un budžets.

No 80 000 latu kopsummas jaunā medija koncepcijas detalizācijas administratīvie izdevumi plānoti 75 874 latu apmērā, ārvalstu mācību, darba un dienesta komandējumiem, dienesta un darba braucieniem paredzēti 4126 lati.

Komandējumi plānoti uz Somiju, Igauniju, Lielbritāniju, Šveici, Nīderlandi un Zviedriju, lai pētītu sabiedrisko mediju darbību, sabiedrības līdzmaksājuma modeli, sabiedriskā labuma testu un televīziju tehnoloģiju attīstības tendences.

No 75 874 latu administratīvajiem izdevumiem 9990 lati ir paredzēti SIA “Morningside Consulting” par projektu vadību jauna elektroniskā sabiedriskā medija koncepcijas detalizācijai satura menedžmenta izstrādes jomā. Iepirkuma līgums ar šo uzņēmumu noslēgts šī gada 2.augustā. Iepirkumā uzvarēja Zane Čulkstēna.

Savukārt 9493 latu vērtībā noslēgts iepirkuma līgums ar SIA “GMI Projekti” par projektu vadību jauna Latvijas elektroniskā sabiedriskā medija koncepcijas detalizācijai medija menedžmenta, tehniskā risinājuma un finanšu jomā. Šajā iepirkumā uzvarēja Gints Miķelsons.

Latvijas un ārvalstu ekspertu konsultāciju pakalpojumiem paredzēts tērēt 56 162 latus, savukārt 220 lati paredzēti elektronisko aptauju veikšanai, lai noskaidrotu Latvijas televīzijas un Latvijas Radio darbinieku, kā arī NEPLP Sabiedriski konsultatīvās padomes viedokļus.

Miķelsons preses konferencē informēja, ka šī gada 21.augustā noslēgsies 15 000 latu vērts iepirkums “Par jauna Latvijas sabiedriskā elektroniskā medija finansējuma, pārvaldības un juridiskā modeļa izstrādi”. Savukārt Čulkstēna informēja, ka tuvāko divu trīs nedēļu laikā plānots izsludināt iepirkumu Latvijas sabiedrības vajadzību noskaidrošanai.

Komentāri (21)

Kaspars Špūle 15.08.2012. 20.56

Lieliski, ka tikai par 80 tūkstošiem latu mēs beidzot uzzināsim, cik katru mēnesi turpmāk maksāsim par televīziju, kuru neskatāmies. Pat hokeja tur nebūs…

+5
-1
Atbildēt

0

ivetao2007 15.08.2012. 20.23

Neredzu nekādu vajadzību pēc tāda “detalizētz” projekta. Naudas nomešana zemē. Kamēr “kļockinisti”strādās plašaziņās, nekāda koncepcija neizskalos viņu smadzenes. Radio strādā, LTV var redzēt, avīzes ināk – ko vēl jūs gribiet. Zafti sajaukt ar sūdiem? Un par ta iztukšot manu un manu līdpilsoiņu kabatas. Principā jāatgriežas pie laikiem, kad Zigumunds Skujiņš sabiedrikā kārtā uzraudzīja radio un TV. Šo kantori, kas grib ražot nekam nevajad;žigas koncepcijas, jāklapē ciet. Bet naudu iedot skolotājiem un dakteriem, lai būtu gudrība un veselība.

+5
-4
Atbildēt

0

카지노 01.02.2020. 06.40

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2012/08/15/sabiedriska-medija-detalizeta-koncepcija-maksas-ls-80-000/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu