Dombrovskis pieņems Mūrnieces demisiju 50

Foto: Evija Trifanova, LETA
Indra Sprance
Print Friendly, PDF & Email

Mūrniece turpinās vadīt Iekšlietu ministriju līdz 6.jūnijam

Premjers Valdis Dombrovskis pirmdien nolēmis pieņemt iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces demisijas rakstu, taču ministre turpinās darbu līdz 6.jūnijam, pēc "Vienotības" valdes sēdes žurnālistiem paziņoja premjers.

Mūrniece uz "Vienotības" valdes sēdi nebija ieradusies, novēroja Ir.lv.

Dombrovskis sacīja, ka demisijas pieprasījumu pārrunājis gan ar ministri, gan ar apvienības valdi. Premjers uzdevis līdz 6.jūnijam turpināt pildīt pienākumus, jo ministrijā jāpaveic virkne iesākto darbu.

Pēc Dombrovska domām, nekas slikts neesot, ka demisionējis ministrs turpinās pildīt ministra pienākumus vēl trīsarpus mēnešus – ministrei esot pienākumi, kas līdz tam jāpaveic. Tomēr sīkāk premjers par šiem darbiem neinformēja, norādot, ka par to mediji tiks informēti paziņojumā presei.

Jaunu iekšlietu ministru “Vienotība” sākšot meklēt tikai, tuvojoties 6.jūnijam.

Jau vēstīts, ka Mūrniece pagājušo ceturtdien ar preses sekretāres palīdzību paziņoja, ka atkāpjas no amata. Pirmdien intervijā "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" Mūrniece atzīst, ka lēmums par demisiju pieņemts emocionāli atvaļinājuma laikā, un pēdējais piliens bijis internetā ievietotais video par policijas darbiniekiem, kas apzog auto. Par to viņa uzzinājusi telefonsarunā ar bijušo Valsts policijas priekšnieku Valdi Voinu. Pēdējā mēneša stress pēc Jēkabpils traģēdijas ir izpaudies kā izšķiršanās demisionēt, turklāt spiedienu rīkoties tā vai citādi ministre jutusi vairākkārt.

 

Komentāri (50)

Pauls Puķītis 21.02.2011. 18.56

ZanE, BugOr, redziet!? , mani uzklausīja… dosies garā atvaļinājumā vasarā…:)

+7
-1
Atbildēt

6

  Pauls Puķītis > Pauls Puķītis 21.02.2011. 19.15

  m.a.,
  kam negadās…:)

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  photocom > Pauls Puķītis 21.02.2011. 18.58

  Dzīvi būsim – redzēsim
  varbūt ka tā
  kopā atnāca = kopā aizies..?
  :))
  paņem sotaku priekš neŗviem
  :))

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > Pauls Puķītis 21.02.2011. 20.23

  …evu…pret slimniekiem, maziem bērniem un veciem cilvēkiem jāizturās iecietīgi…šķiet, šoreiz pilnmēness nebūs pie vainas…:))

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > Pauls Puķītis 21.02.2011. 20.11

  ZanE,
  Bet paskaties kā kurmis ālējas!?
  laikam premjers nojaucis šiem shēmu kādu…

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  Nakarkal 😀

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > Pauls Puķītis 21.02.2011. 19.51

  …evu…viedais, Tu, mūsu!…Tu jau saulei tuvāk esi!…:))..bet…kā jau te viens teica, būs Lindai brīvas rokas un iespējas parādīt, ko sabiedrība un iekšlietu struktūras bez viņas būs zaudējušas…:)…pietiekami ilgs laiks, lai uzsāktu saprātīgas reformas un nākošajam tad būs grūti pamatot, kāpēc tās nevar īstenot…interesanta spēle!…:))

  +6
  0
  Atbildēt

  0

www.vecamate.lv 21.02.2011. 19.26

Negribas kasīties,bet tomēr jau kaut kā ne cepts,ne vārīts.Demisija jā,bet turpinam darbu.Tad jau visi var šitā formāli demisionēt,un it kā, tā kā piestrādāt par ministra v.i. Kā kādas ziepes,varēs teikt- nu ko jūs,es taču jau uzņēmos atbildību,praktiski jau esmu prom, tikai vēl pagaidām pagrozīšos te dažus mēnešus.

+5
0
Atbildēt

2

  ievuliitis > www.vecamate.lv 22.02.2011. 10.16

  Būsim objektīvi. Pencim arī līdz plūdu beigām darbā jāpaliek. Tad nu aizies abi divi kopā.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > www.vecamate.lv 22.02.2011. 09.00

  Nu, vajag tomēr arī paskatīties no citas puses – ir daudzi darbi procesā piem. gatavošanās plūdiem, 16.marts, pabeigt policijas auditu un noteikumu izstrādi u.c. Un tagad mēs meklēsim kandidātu, ZZS to saskaņos trīs nedēļas, jo vai nu Lembis tiesā vai ārzemēs vai vienkārši nav Rīgā. Tad nāks jauns ministrs, kurš teiks, ka man vajag 100 dienas, lai iesildītos. Kad būs jautājums un kā IeM ar budžetu 2012.gadam, atbilde būs – neesmu vēl iesildījies.
  P.S. Jebkurā privātā sektora darba vietā ir jāpabeidz iesāktie darbi,lai kāds piekristu tavam atlūgumam. Neredzu ar ko ministra amats atšķiras! Tas taču ir parasts atlūgums.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Māris Diņģelis 21.02.2011. 22.16

Kam lieki pūlēties un vēl visām klapatām pa virsu meklēt jaunu iekšlietu ministru, kad Lembergam jau jauna valdošā koalīcija gatava, nodomāja Valdis Dombrovskis un atlika LM demisijas pieņemšanu – kazi, varbūt līdz jūnijam tā vairs nebūs mana problēma?

Kāpēc 6.jūnijs? Varbūt tāpēc, ka 7.jūlijā beidzas VP pilnvaru termiņš un mēnesi iepriekš Saeima cenšas ievēlēt jaunu? Tad jau arī valdības liktenis būs klārs.

+7
-2
Atbildēt

6

  To >> Ločmele

  +++ Ja negribas meklēt ministru pāris mēnešiem, tad pagaidam VP vēlēšanas un – varbūt – meklē jaunu visu kabinetu. +++

  Superrrr !!
  Labā attieksme ! Galvenais, ka ļoti „valstiska”. Vienam negribas „meklēt”, otram – no valsts krēsla, algas un spec-mašīnas ar spec-šoferi atteikties, trešam – nodarboties ar kaut-kādu-tur Eiropas Prezidentūru … tāda blicīte salasījusies, ka apčurāties var no priekiem … Ministrija un iekšlietu sistēma un Valsts tikmēr var kaut bezdibenī gāzties …

  A ko diez darīt tiem, kuriem šajā hunveibinu „labklājības” (ar to domājot labklājību PRIEKŠ hunveibiniem) valstī tomēr kaut ko gribas ? … piemēram – ēst trīs reizes dienā nevis vienu ? … iet normāli gultā vakarā nevis ar diviem zeķu pāriem un vilnas džemperi mugurā plus vēl pāris segām pa virsu ? … strādāt vienā darbā 8 stundas nevis divos-trijos? … nopirkt savam bērnam normālus ziemas zābaskus, nevis katru dienu trīcināties – būs šodien nosaldējis kāju pirkstus lielajā salā jeb ne? …

  Tikuši nu pie Siles un aiz priekiem strebdami aizgūtnēm neesat piemirsuši KĀ LABAD jūs tur esat ielikti ? Tajā skaita arī jūsu žurnāliņš ? Cik valsts naudas JAU esat saņēmuši no savas „pateicīgās” kompart …. UPS, …. vienkārši „vislabākās” partijas ? Domājat, ka ļaudis to neredz un nevērtē? Tādas cūcības, kā pašlaik vienotība taisa, pat taukmūļi savos ziedu laikos neatļāvās. Lai gan tieši viņiem tomēr zināms pamats bija – Treknie gadi tomēr. A šite bada laikā baļļukus rīko …

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  To >> Tante Sidra

  +++negativais strjoms+++ ??

  Nav nekāds brīnums. Skatoties uz to, ko „tiesiskie un godīgie” dara ar valsti un tautu ne tikai negatīvais stromjs radīsies. Cūcība cūcības galā un vēl paši nez par ko baigi priecīgie … kretīnu bars.
  Domāju, ka Zikovs ir pirmais, bet nebūt ne pēdējais, kuram tas viss bija piegriezies. Rekur tepat jau viena tāda priecīgā – Ločmele arī zīmējas …

  Un otrs. Peronīgi MANS negatīvais stromjs rodas no tā, ka diezgan regulāri mēdzu apgrozīties IR portālā, lasu presi un skatos ziņas … :)))

  Vispārējo negatīvismu, nihilismu, varas un valsts noliegšanu un pat publisku zākāšanu tieši jūs – žurnālistiņi jau tautai iepotējāt. Ko tad tagad īdat, ka nav atkal labi ? Ak, jā… kā es varēju piemirst ? Tagad taču jūsējie – sorozīdi no Siles barojas nevis kādi tur taukmūļi vai „vecie zagļi”, vai ne? Tagad par tām pašām cūcībām, par kurām taukmūļi tika lamāti no panckām ārā, tautai ir jāpriecājas un „jādomā pozitīvi”, jo tās taču taisa „godīgie un tiesiskie” ?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  janazakovica > Māris Diņģelis 21.02.2011. 23.19

  negribas ticet ka lembis sakedesies ar sarkano sakanosanas centru..tas bus beigu sakums vina ventspils liliputa sulainu partijai

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Edzs > Māris Diņģelis 21.02.2011. 22.39

  Nellija Ločmele
  Nellij, par Dombrovski viss skaidrs, ta tas varetu but. manuprat to ko vinjam shaura bezizeja gudras sievietes ieteica to vinsh ari nodomaja.
  man nepielec ka varetu sasaistit VP veleshanas ar LM aizieshanu lai vienmer atgrieztos, kas tur var iznakt, ko no ta var uztaisit.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Edzs > Māris Diņģelis 22.02.2011. 01.05

  @Kurmitis
  zini tev cenas nebutu ja pirms uzstajies publiska telpa nomierinoshu tableti ienjemtu, pats laikam nejuti bet no tevis baigais negativais strjoms nak. tevi gruti uztvert pat tad kad tu itka runa par lietu jo tu uzvedies ka satraukts dilonjslimnieks, nebrinies tapec par to ka lai kur tu uzrastos no tevis beg pa gabalu – shoreiz tas nav kompliments.
  apdoma dzivi un lai ko daridams apdoma ari galu, tev kritiski trukst laimes fermenta smadzenes. meghini to kompenset medikamentozi, – sakartojies un tad atkal radies sabiedriba.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Māris Diņģelis > Māris Diņģelis 21.02.2011. 22.53

  VP vēlēšanas un valdības liktenis ir faktiski viens un tas pats jautājums. Ja negribas meklēt ministru pāris mēnešiem, tad pagaidam VP vēlēšanas un – varbūt – meklē jaunu visu kabinetu.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu