Rīgas domei izdevumu vairāk nekā ieņēmumu • IR.lv

Rīgas domei izdevumu vairāk nekā ieņēmumu 19

Rīgas dome. Foto: Ieva Čīka, LETA

Otrreiz grozīs šāgada budžetu, 17 miljoni latu nepieciešami pabalstu izmaksai un “Rīgas satiksmei”

Rīgas dome 1.novembrī plāno otro reizi veikt grozījumus pašvaldības 2011.gada budžetā. Arī šoreiz lielākais finansējuma palielinājums plānots Labklājības departamentam, lai nodrošinātu pabalstu izmaksu rīdziniekiem un pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” zaudējumu segšanai, liecina Finanšu departamenta sagatavotais budžeta grozījumu projekts, kas 27.oktobrī tiks skatīts Finanšu un administrācijas lietu komitejā.

Dome šogad plāno pamatbudžeta ieņēmumu palielinājumu par 17 269 420 latiem. No šīs summas 11,3 miljoni latu ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa palielinājums, 413 467 lati – pašvaldības nodevas, bet nenodokļu ieņēmumi un ieņēmumi no pašvaldības īpašuma privatizācijas – 1,74 miljoni latu, ziņo LETA.

Palielinot plānotos ieņēmumus Rīgas budžetā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, palielināsies arī summa, kas jāiemaksā pašvaldību izlīdzināšanas fondā – šim nolūkam pašvaldībai būs jāparedz 3 362 421 lats.

Savukārt valsts budžeta dotāciju un mērķdotāciju palielinājums plānots 3 550 469 lati, no kuriem 1 200 482 lati paredzēti Rīgas domes Labklājības departamenta programmām pabalstu izmaksai, tāpat par līdzīgu summu tiks palielināta dotācija Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta programmām. Par 1,15 miljoniem latu palielināta valsts budžeta dotācija un mērķdotācija Rīgas domes un Rīgas domes Finanšu departamenta programmām. Piemēram, valsts finansējums pašvaldības autoceļiem un ielām palielināts par 729 185 latiem.

Arī šoreiz lielākie izdevumi tiek plānoti saistībā ar Labklājības departamenta budžeta programmām un papildu finansējumu “Rīgas satiksmei”.

Rīgas domes Labklājības departamenta pārziņā esošo programmu finansējums tiks palielināts par 5 057 208 latiem, no kuriem Sociālo pabalstu izmaksai rīdziniekiem plānoti 4,5 miljoni latu, ieskaitot 1,2 miljonu latu valsts dotāciju garantētā minimālā ienākumu līmeņa pabalsta un dzīvokļa pabalsta izmaksām. No Rīgas pašvaldības vispārējiem ieņēmumiem 3,3 miljoni latu tiks novirzīti pabalstu izmaksām – garantētā minimālā ienākumu līmeņa pabalstam 1,3 miljoni latu, dzīvokļa pabalstam – 2,2 miljoni latu, bet pārējiem pabalstiem nepilns viens miljons latu.

Par 574 00 latu palielināts finansējums sociālo pakalpojumu sniegšanai dzīvesvietā Rīgas pilsētas iedzīvotājiem, jo ir palielinājies pakalpojuma saņēmēju skaits.

Savukārt sabiedriskā transporta pakalpojumiem Rīgas pilsētā izdevumu palielinājums plānots 3 450 715 latu apjomā. “Rīgas satiksmes” zaudējumu un degvielas sadārdzinājuma segšanai no pašvaldības budžeta plānots piešķirt 3 056 410 latu, bet valsts budžeta mērķdotācija tiks palielināta par 394 305 latiem.

Kā ziņots, maijā dotācija “Rīgas satiksmei” palielināta par 2,1 miljonu latu, tai skaitā 755 000 latu apmērā kompensējot degvielas un elektrības sadārdzinājumu

Novembrī gaidāmajos budžeta grozījumos papildus 120 000 latu tiks piešķirts arī Rīgas pašvaldības policijai degvielas sadārdzinājuma un komunālo pakalpojumu apmaksai un kapitālajiem izdevumiem, savukārt pašvaldības aģentūrai “Rīgas gaisma” finansējums palielināts par 406 000 latu galvenokārt elektroenerģijas tarifu kāpuma dēļ.

Mājokļu un vides departamenta pārziņā esošo programmu finansējumu plānots palielināt par 507 236 latiem, no kuriem 195 000 papildus piešķirti kapsētu teritoriju uzturēšanai, bet 186 000 – pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu renovācijai un komunālajiem maksājumiem.

Kopumā Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta 2011.gadam ieņēmumi no sākotnēji plānotajiem 401 438 697 latiem palielināti līdz 430 607 750 latiem, bet izdevumi no 451 674 965 latiem pieauguši līdz 487 499 526 latiem.

Jau ziņots, ka šā gada maijā budžeta grozījumos pašvaldības ieņēmumi tika palielināti līdz 413,5 miljoniem, bet izdevumi – līdz 471,5 miljoniem latu.

 

Komentāri (19)

austrisv 26.10.2011. 15.23

“Otrreiz grozīs šāgada budžetu, 17 miljoni latu nepieciešami pabalstu izmaksai un “Rīgas satiksmei”
dikti dārgi gan izmaksā SC šī pensionāru vadāšana par brīvu un vēl visvisādi pabalsti privātajiem bērnudārziem utt!
mani interesē, kāpēc par šādu pašvaldības naudas izšķērdēšanu un vēl lielos apjomos nekas nav dzirdams no slavenās kritiķes un valsts galvenās kontrolieres Ingūnas Sudrabas???? Pilnīgs klusums, un izskatās, ka laikam arī Sudraba ne reizi nav kritizējusi SC + LPP/Lc koalīcijas vadīto RD! Interesanti gan toties katru dienu Sudraba ir gatava kritizēt V. Dombrovska valdību, kura nu jau vairākus gadus cītīgi ir izdarījusi to, ka valsts mazpamazām nostājas uz attīstības takas un izrāvusies no TP kalvīšveidīgo izšķerdētāju ķetnām.

+17
0
Atbildēt

2

  Ilona Auziņa > austrisv 26.10.2011. 16.16

  Ne jau SC par to visu maksā bet gan mēs ar saviem samaksātajiem nodokļiem. Ir ļoti aizdomīgi ka tiem dzērājiem – īres nemaksātājiem netiek atslēgta pat elektrība dzīvoklī, jo tā kā sociālajās mājās ir tikai viens Latvenergo skaitītājs uz visu māju, tad to visu pierēķina tiem kuri godīgi maksā īri. Es domāju ka tie nemaksātāji kādus procentus no parāda maksā kādam “uz rokas”, jo kā gan citādi var izskaidrot šo atbalstu tiem. Te tiešām manuprāt darbojas “roka roku mazgā” sistēma, jo kā gan citādi to var pamatot ka neviens par tādām lietām neliekas ne zinis.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  aija_vecenane > austrisv 26.10.2011. 16.48

  Ierosinu Tev arī nemaksāt, bet rēķinu naudu noguldīt bankā. Ja nāks nopietni vīri un uzdosies par parādu piedzinējiem – nauda, ko samaksāt Tev būs iekrāta, nekādu problēmu, lūdzu, te būs, un dzīvosim draudzīgi. Turpretī, ja rēķinu nemaksātāji arī uz priekšu dzīvos tikpat laimīgi kā maksātāji un sankcijas (arī parādu piedziņa) pret viņiem netiks veiktas, nu tad Tev būs iekrājusies lieka nauda, ko iztērēt savām vajadzībām.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

kristaps_drone 26.10.2011. 15.10

Tā strādā SC un šlesera “profesionāļi”! Pēcvēlēšanu periodā daudzi Zatlera un SC fani un atbalstītāji bļaustījās un ar putām uz lūpām stāstīja, ka SC jāņem valdībā, lai parāda,kā viņi strādā! Sabiedrības gudrākā daļa, tai skaitā Zatlera un SC oponenti jau tad teica, ka padomju okupācijas 50 gadi ir lieliska ilustrācija viņu “spējām”, ja tas ir aizmirsts, tad var paskatīties, kā SC strādā Rīgas domē. Tā ka rakstā publicētie fakti tikai apstiprina pašsaprotamo, bet Zatleram un SC faniem nesaprotamo.

+14
-1
Atbildēt

0

Ilona Auziņa 26.10.2011. 14.02

Ne velti “Dažādu sociālo grupu kopdzīves mājās” tiek celta īres maksa no 0,42Ls uz 0,8196Ls, lai tā piespiestu šo māju īrniekus apmaksāt viņiem nepiederoša īpašuma uzturēšanu un remontu, pielīdzinot tagad šīs mājas mājām ar privātajiem dzīvokļiem, kur māja tiešām ir šo dzīvokļu īpašnieku kopīpašums. Tā tiek izvērsts īsts rekets pret sociālo māju iedzīvotājiem, kad faktiski tiem dažiem, kuri šajās mājās godīgi maksā īri, liek maksāt arī par visiem dzērājiem – nemaksātājiem šajās mājās, kuriem naudu dzeršanai dod Rīgas dome un Ušakovs no to pašu maksātāju samaksātās nodokļu naudas. Tad kā var nebūt zaudējumi, ja faktiski lielākā pilsētas budžeta daļa un arī sociālo māju iedzīvotāju ienākumi tiek novirzīti nodzeršanai. Es dzīvoju šādā mājā un labi redzu kuri šeit ir tie nabadziņi. Tiem visa saņemtā nauda aiziet par stipro alu un “krutku”, ko viņi saņem kā pabalstus un arī pašu pa kluso nopelnītā nauda. Bet Ušakovu gan tie ceļ debesīs un katru otro pudeli tie tukšo uz viņa veselību. Tiešām šeit ir arī pāris ģimenes ar maziem bērniem kurām tiešām trūkst naudas, par tām es nerunāju, tām tiešam ir jāpalīdz.

+13
0
Atbildēt

1

  Aivars Krauklis > Ilona Auziņa 26.10.2011. 14.17

  Normāla kreisā politika. Pēc tādas bariem raud arī latvju bāleliņi un māsiņas, kas svēti tic, ka visās viņu nelaimēs vainojami tie, kuri vairāk strādā, tad vēl darba devēji un citi buržuji.

  +10
  -1
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu