10.Saeimai pēdējā darba diena • IR.lv

10.Saeimai pēdējā darba diena

22

11.Saeimā nestrādās 44 iepriekšējās Saeimas deputāti 

Gadu pēc ievēlēšanas pēdējā sēde ceturtdien bija 10.Saeimai. Nākamā 11.Saeima uz pirmo sēdi sanāks jau pirmdien, 17.oktobrī.

Deputātu darba kārtībā ceturtdien bija vairāki desmiti jautājumu – daudzi pēdējā lasījumā, bet daudzi pirmajā, lai tiem būtu tālāka virzība, ziņo BNS.

10.Saeimas priekšsēde Solvita Āboltiņa (Vienotība) īsi uzrunāja deputātus pēc sēdes beigām, paužot, ka paveikts arī daudz kā laba, lai gan Saeimas darbības termiņš bijis īss. Bet tos deputātus, kuri nav ievēlēti 11.Saeimā, viņa aicināja domāt par valsti, darot arī citus darbus.

“Lai ko mēs arī katrs darītu, es uzskatu – ja cilvēks kādreiz ir saņēmis tautas uzticību, tas uzliek viņam par pienākumu, jebkuru nākamo darbu darot, pirmām kārtām domāt par savu valsti, par to, kā katrs mūsu vārds, darbs, katra rīcība ietekmēs valsti,” pavēstīja Saeimas priekšsēdētāja.

Pēdējā sēdē Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars arī īpaši pateicās deputātam Visvaldim Lācim, kurš gan nesaskaņu dēļ par dzīvokļa kompensācijām bija spiests pamest NA frakciju.

Pēc pēdējās 10.Saeimas sēdes notika deputātu fotografēšanās uz Saeimas ēkas kāpnēm.

Nākamajā 11.Saeimā nestrādās kopumā 44 esošās Saeimas deputāti. Viens no viņiem ir eksprezidents Guntis Ulmanis, kurš mandātu ieguva, vēlēšanās kandidējot no apvienības “Par labu Latviju” (PLL) saraksta.

“Negribētu būt moralizētājs vai skolotājs, bet vairāk jāiedziļinās katra jautājuma būtībā un uz Saeimas sēdi nedrīkst nākt kā uz formālu pasākumu, tas var novest pie būtiskām kļūdām, kā tas gadījās ar Aināra Šlesera izdošanu,” uz jautājumu, ko no 10.Saeimas mācīties jaunajam parlamenta sasaukumam, teica Ulmanis.

Aizejošās Saeimas spīkere Āboltiņa atzina, ka nākamajai Saeimai pirms lēmumu pieņemšanas vairāk jākonsultējas ar sabiedrību, jo Saeimas Kārtības rullis atļauj paņemt pauzi un pakonsultēties ar sabiedrību. Būtiska ir opozīcijas iesaistīšana lēmumu pieņemšanā.

“Ir jāvar arī strādāt ar opozīciju, jāsaprot, ka opozīcija nav ienaidnieks, bet sabiedrotais, lai gan šeit ir politiska cīņa par varu, bet demokrātiskā valstī parlamenta darbā ir jāvar iesaistīt visus politiskos spēkus,” teica Āboltiņa.

Pagaidām nav skaidrs, kas būs 11.Saeimas spīkers. Āboltiņa uzskata, ka viņai nav šķēršļu pretendēt uz šo amatu, lai arī 10.Saeimu vēlētāji ir atlaiduši.

“Šī Saeima ir ievēlēta no jauna. Katram no simts ievēlētajiem deputātiem ir absolūti vienāds tautas mandāts, un katram no simts ievēlētajiem deputātiem ir tiesības pretendēt uz jebkuru amatu Saeimā,” viņa norādīja.

Jau ziņots, ka tautas nobalsošanu par 10.Saeimas atlaišanu ierosināja iepriekšējais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņš tam minēja vairākus iemeslus – viens no tiem bija 10.Saeimas balsojums, kurā tā nolēma neatļaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Zatlers šo balsojumu savā uzrunā nodēvēja par “sirēnu, kas brīdina par nopietnu konfliktu starp likumdevēja varu un tiesu varu”.

10.Saeima tika ievēlēta pērn oktobrī, bet ārkārtas vēlēšanas notika 17.septembrī.

 

Komentāri (22)

Ieva 13.10.2011. 16.49

10. Saeimā bija oligarhs Šlesers, nu 11. kangars un etnisko nemieru izraisītājs Zatlers. Esam vinnētāji?

+1
0
Atbildēt

6

  trewe2 > Ieva 13.10.2011. 17.10

  Kas gan ļauj (liek) saukt Zatleru par kangaru un etnisko nemieru cēlāju?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  trewe2 > Ieva 13.10.2011. 17.47

  Atbildot uz jūsu papildināto remarku:
  ————–
  Latviešu tauta nav pret cittautiešiem, gluži otrādi, tā ir ļoti lojāla. Latviešu tauta ir pret tiesiskuma neievērošanu, partiju, kas neatbalsta Latvijas valstiskumu, nacionālšovinismu un kremļa piekto kolonu.

  Tauta? Vai Jums ir kāds kvantitatīvs pierādījums šim apgalvojumam? Tieši par LATVIEŠU tautu? Ar ko nacionālšovinisms atšķiras no vienkārša šovinisma? Vai tiesiskuma neievērošana ir kaut kādā veidā saistīta ar kādu konkrētu partiju, kas ir pret valstiskumu un kā tieši šīs partijas esamība ir pret tiesiskumu?

  Eniskuma aizsegs ir SC izdomājums un Zatlera aizsargtērps.
  ———————
  Ko tieši ar “etnisko aizsargtērpu” Zatlers ir izdomājis? Kuras no etniskām grupām “aizsargtērpu” Zatlers ir “uzvilcis”?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 13.10.2011. 17.17

  Vai tad nav nav redzama Zatlera biedrošanās ar interfronti?
  Vai tad nav nav redzams tas, ka Zatlers ne tikai nodod TF ideālus, bet dara to ar tankiem?
  Vai tad nav redzams, ka “pauze” ir tikai tāpēc ka kādam vai kādai neiznāca pa krēslam?
  Latviešu tauta nav pret cittautiešiem, gluži otrādi, tā ir ļoti lojāla. Latviešu tauta ir pret tiesiskuma neievērošanu, partiju, kas neatbalsta Latvijas valstiskumu, nacionālšovinismu un kremļa piekto kolonu.

  Eniskuma aizsegs ir SC izdomājums un Zatlera aizsargtērps.

  Nelasijāt,ka nu pēc Zatlera haotiskās mētāšanās, Urbanovičs ir uzmetis lūpu un vedīs SC ielās?
  Ka SC sirdsapziņas bruņinieki Lindemans un Osipovs aicina uz nemieriem?

  Kas jums būtu nenormāli, ja šo nepamanat?

  Vai tiešām tas viss bija mūsu pūļu vērts , lai Zatlers kļūtu par Saeimas spīkeru?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 13.10.2011. 18.07

  par kvantitāti – nav man statiskas, ir tikai novērojums, ka latvietis sarunā pārslēdzas uz citu valodu, ne cittautieši uz latviešu. Kur nu vēl lojālāk. Un nav mums nesaskaņu sadzīvē, ja nu vienīgi kāds trolejbusa konflikts. Cittautieši jau tagad ir Saeimā un valdībā, Latvija daudzās jomās ir paraugs Eiropas valstīm, jo nav mums nav turku grautiņu kā Vācijā, čigānu izdzīšanas kā Francijā, melnīgsnējo studentu slepkavību kā Krievijā, vai minaretu aizliegumu kā Austrijā.
  Demokrātisko partiju pārmetums SC bija tās nelojalitāte pret valsti, līgums ar citas valsts partiju, oligarhu atbalsts, bet ne etniskā kārts. To, kā argumentu nekad un nekur nav izmantojusi neviena partija. Šo kārti izvilka SC un Zatlers to paņēma un noformulēja to par nesaskaņu iemeslu. Tāpēc ka šis arguments balstās uz aplamu premisu, Zatlers ir tieši tas, kas situāciju eskalē.
  A par nacionālšovinismu un šovinismu – vai tad nav saprotams? Šovinisms var būt internacionāls, kamēr nacionālšovinisms ir etnisks. Piemēram Urbanoviča tēze par to, ka bizness tiks balstīts uz krievvalodīgiem Latvijas iedzīvotājiem,ja SC būs pie varas, ir nacionālšovinistiska. Vai SC partijas biedra veiktā žīdu kapu apgānīšana, ar mērķi sanaidot tautas.

  Man negribētos skaidrot acīmredzamas lietas, tāpēc no savas puses šo diskusiju beidzu. Lai jums labs vakars!

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  trewe2 > Ieva 13.10.2011. 18.20

  Arī Jums jauku vakaru!
  Ir vērts mēģināt saskatīt lietas ne tikai melnbaltā traktējumā, bet gan visā košumā. Jā, tad viss kļūst sarežģīti un neviennozīmīgi, bet tas piešķir jaunu dimensiju situācijām un ļauj labāk izprast un argumentēt…

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  trewe2 > Ieva 13.10.2011. 17.29

  Zatlers biedrojas ar V un NA kā partijas līderis. To es redzu un dzirdu. Zatlers runā ar SC, bet ne interfronti vai Rubiku. Un ar SC runā arī V. Zatlers aizstāvēja savu koalīcijas modeli un darīja to ilgi, nemainot viedokli. Tad V guva virsroku. Kur šeit haoss?
  Par abu flangu radikāļiem jāsaka, ka krievvalodīgo radikāļi rīko demonstrācijas, bet mūsējie iesilda vietas Saeimā (VL), kaut arī nav par kapeiku vai santīmu vai centu labāki.

  Kas jums būtu nenormāli, ja šo nepamanat?
  ———–
  Nenormāli, manuprāt, ir nepamanīt arī manis uzskaitītos faktus. Bet “nenormālība” jau ir diezgan grūti definējama lieta, jo, “lai pirmais met akmeni…”

  +3
  0
  Atbildēt

  0

trewe2 13.10.2011. 16.36

Starp citu, nemaz nebija tā sliktākā Saeima, ko esam pieredzējuši. Devītā, piemēram, bija pulka atbilstošāka rīkojumam N2, bet tak nostrādāja 4 gadus, jo VVF nebija ienācis prātā vai nebija pieņemama doma, par “aiziešanu ar orķestri un līdzgājējiem”.

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu