Lācene Made uz voljēru devusies pa kopējas pēdām 9

Trīs kilogramus smagā "Laimā" izgatavotā šokolādes medaļa. Foto: Gints Ivuškāns, F64

Lāču kopēja Velga Vītola saņem īpašu šokolādes medaļu un rehabilitācijas programmu

Līgatnes dabas taku lāču kopējai Velgai Vītolai bijis bail iet pa priekšu lācenei Madei, lai gan tā bijusi vienīgā iespēja no voljēra izbēgušo lāci atdabūt atpakaļ.

To Vītola pastāstīja ir.lv, piebilstot, ka tā gan bijusi viņas kolēģa ideja, kas radusies pēc tam, kad bēgli nevarēja iemidzināt. Lācene Made atpazinusi Velgu un viņas auto, tad arī radusies doma, ka kopējai jāiet lācenei pa priekšu. Taču Velgai bijis bail – lācis taču, tāpēc nolemts, ka viņa gabalu pabaruks auto, tad izkāps un nāks pretī lācim. Tā – gabalu pa gabalam – lācene aizvesta līdz sava voljēram, stāsta Velga.

Vītola priecājas, ka viss beidzies labi un uzliela Madi par to, ka mežā nevienu brīdi viņa nav izrādījusi nekādu agresiju, bijusi mierīga un mīļa.

Tagad viņa priecājas par cilvēku labestību un sirsnību, kas izpaužas saistībā ar nesenajiem notikumiem Līgatnē, raksta LETA.

Pateicībā par profesionālu un pašaizliedzīgu darbu trešdien speciālu medaļu Vītolai pasniegs saldumu ražotāja a/s “Laima”. Medaļa “Par izcīnītajām brīvības cīņām un labprātīgu atgriešanos”, kas atlieta speciālā veidnē, izgatavota no trīs kilogramiem “Laimas” šokolādes.

Vēl pirms medaļas saņemšanas aģentūrai LETA Vītola pastāstīja, ka, visticamāk, medaļu kopā ar pašu lāceni degustēt nebūs iespējams, jo lāčiem šokolāde negaršo. Šo medaļu Vītola plāno glabāt kopā ar Mades “brīvsoļa” fotogrāfijām.

Pateicībā par paveikto zvērkopi nolēmis sveikt arī rehabilitācijas cents “Līgatne”. Vītolai tiks piešķirta dāvanu karte medicīniskās rehabilitācijas programmai.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins, nesenie notikumi Līgatnes dabas takās, kad Velga ar mīlestību un kārumiem atgrieza mājās izbēgušo lāceni Madi, apliecina darbinieces profesionalitāti, pašaizliedzību un mīlestību uz darbu. Tādēļ rehabilitācijas centra kolektīvs izsaka vissirsnīgāko pateicību, un, zinot “lāču mammas” samilzušās veselības problēmas, aicina izmantot profesionālu medicīniskās rehabilitācijas kursu.

 

Komentāri (9)

kkristaps 24.08.2011. 17.16

Pēc visa spriežot, jauks un gaišs cilvēks. Novēlu atgūt veselību un vēl ilgi strādāt Līgatnē.

+4
0
Atbildēt

0

piziks 25.08.2011. 08.40

Te viss skan tik viegli un arī tik virspusēji. Kārtējo reizi situācijā vislabāk noorientējās un problēmu atrisināja mazais gariņš/Mazais Cilvēks Velga Vītola, kam pietika dabas izpratnes un sava darba mīlestības, lai pieēntmu pareizi lēmumu, sargājot apdraudētos cilvēkus un izglābjot arī lāceni.
IR komanda un arī kāds atsevišķs, pietiekami zinošs, žurnālists būtu noturējuši savu procesu apjēgas līmeni, ja pievērstos izpētei, kurš bija tas oficiālās varas iedomīgais, lecīgais un tikpat neprātīgais/neizglītotais jampamps, kurš vispirms sasauca medniekus ar lāču medību (!) suņiem un bija gatavs lāceni ar trenkšanu satracināt neparedzamai uzvedībai, tā apdraudot visus apkārtējos cilvēkus — gan dabasparkā strādājošos, gan Līgatnes gana biezi apdzīvotajā apkaimē dzīvojošos?! Tāpat derēja uzzināt, kādēļ vēl arvien Dabasparkā nav nevienas (!) “midzināmās plintes”, nav ne plāna, ne precīzu veterināro priekšstatu, kādas miegapotes kādās devās tādā situācijā lietojamas, un — kādēļ pirms suņu sašvilpšanas pietrūka apziņas, ka suņu satracināts, stresā tīši iedzīts lācis ir grūtāk iemidzināms?! Kurš žurnālistiski nopratinās un pie lielā zvana piekārs oficiālo reaģentu sākotnēji aplamās darbības un sabiedrībai izskaidros to varbūtējās sekas, ja nebūtu paveicies i cilvēkiem, i lācim ar kāda nezināmā varoņa attapšanos prasīt padomu un lūgt palīgā nākšanu Mazajam Cilvēkam? Laikam jau pašvaldību un iestāžu mazkundziņiem kauns padomus vaicāt tik maziem gariņiem un augstprātīgi aizmirstas mūsu lielmaņus pazemojošā folklora par “mazajiem cinīšiem, kas gāž lielos vezumus”.
Paldies Līgatnes rehabīliķiem Skaļupēs, kas, protams, zina, ka Velgai Vītolai vispirms vajadzīga daudz labāka veselība, un paldies arī par atzinības izteikšanu ar šokolādes medāli, jo tik maziem attapīgajiem jau citi atzinības veidi nav pieejami.

+2
0
Atbildēt

0

gundega_heiberga 24.08.2011. 22.03

Lāču mamma, lāču mamma – agrāk neiedomājos – kam mums LAIMES LĀCIS, ja Velga varētu tos 100 gudriniekus aplokā savest !?

+2
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu