Rīgas centrā pēdējo gadu lielākais vērtīgu koku izciršanas gadījums 24

Foto: Mārtiņš Zilgalvis, F64
Print Friendly, PDF & Email

Par teju 20 koku nociršanu Krišjāņa Valdemāra ielas 41.nama iekšpagalmā piespriests pieckārtīgs naudas sods. 

Par astoņpadsmit veselu un vērtīgu koku nozāģēšanu Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija īpašniekam otrdien piespriedusi atlīdzināt zaudējumus, samaksājot 38 400 latu sodu. 

Kā aģentūru BNS informē Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Kristīne Pētersone, pagalmā nozāģētas desmit liepas un viena kļava, kas nebija novītušas. Koku stumbri sazāģēti gabalos un zari sakrauti kaudzēs.

Koki cirsti bez Apstādījumu saglabāšanas komisijas atļaujas, nesamaksājot zaudējuma atlīdzību, kā arī pārkāpjot Ministru kabineta noteikumus par kārtību koku ciršanai ārpus meža zemes, kas paredz, ka no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam ir pilnībā aizliegta koku ciršana. 

Teritorijā atklāti vēl septiņu koku – viena oša un septiņu kļavu – celmi. 

Par to, ka notikusi koku patvaļīga nociršana, 21.jūnijā ziņots telefoniski. 

Zemes gabala īpašnieks ir uzņēmums “VG BEHEER LATVIA”, un teritorijas apsaimniekotājs “VV Group” paskaidroja, ka viņiem nav informācijas par to, kas ir nozāģējis kokus. 

Tomēr RD saistošie noteikumi – Rīgas pilsētas apstādījumu uzturēšanas un aizsardzības noteikumi – paredz, ka par apstādījumu uzturēšanu un aizsardzību ir atbildīgs zemes īpašnieks vai tā tiesiskais valdītājs.

Komentāri (24)

agrita_kalvane 12.07.2011. 16.13

“Koki cirsti bez Apstādījumu saglabāšanas komisijas atļaujas, nesamaksājot zaudējuma atlīdzību dabai (…).”

IU “Daba”.

+2
-1
Atbildēt

0

Replica rolex air king review 31.08.2020. 15.59

… [Trackback]

[…] There you will find 93257 more Information to that Topic: ir.lv/2011/07/12/rigas-centra-pedejo-gadu-lielakais-vertigu-koku-izcirsanas-gadijums/ […]

0
0
Atbildēt

0

Ābelīte 13.07.2011. 09.25

“Bet, manuprāt, koku izciršana ne mazākā mērā neietekmēs vispārējo ekoloģisko situāciju šajā Rīgas mikroreģionā. ” Atvaino lūdzu – uz ko balstās šis tavs apgalvojums?

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu