Mūrniece neatgriezīsies Saeimā 18

Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Ministre apgalvo, ka šādi pauž respektu Zatlera lēmumam rosināt Saeimas atlaišanu

Iekšlietu ministre Linda Mūriece (JL, “Vienotība”) pēc savu pilnvaru beigām 6.jūnijā ir nolēmusi neņemt atpakaļ savu deputātes mandātu un nelūgt Saeimu apstiprināt viņu par deputāti, vēsta aģentūra LETA.

Kā aģentūrai LETA sacīja Mūrniece, viņa šādā veidā pauž respektu prezidenta lēmumam rosināt atlaist Saeimu, jo uzskata, ka deputāta zvēresta došana Saeimai, par kuru ir rosināta atlaišanas procedūra, nebūtu loģiska. Par savu viedokli viņa ir informējusi gan Valsts prezidentu Valdi Zatleru, gan premjeru Valdi Dombrovski (JL, “Vienotība”).

Mūrniece arī apšauba iespēju, ka pie šīs Saeimas būtu iespējams apstiprināt nākamo iekšlietu ministru, un izteica pieņēmumu, ka premjerministrs iekšlietu ministra amatā varētu iecelt pienākumu izpildītāju.

Jau ziņots, ka 21.februārī Dombrovskis pieņēma Mūrnieces demisiju, tomēr tika panākta vienošanās, ka Mūrniece vēl paliks amatā vairākus mēnešus – līdz 6.jūnijam, lai pabeigtu iesāktos darbus.

Dombrovskis iekšlietu ministra amata kandidātu solīja nosaukt maija beigās. Pēc premjera teiktā, apspriesti tiekot dažādi kandidāti, esot runāts arī ar “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāju Dzintaru Zaķi. Premjers domā, ka viņš varētu būt nopietns kandidāts, jo esot viens no “Vienotības” vadošajiem politiķiem, tomēr viņš esot vairāk specializējies tautsaimniecības, nevis iekšlietu jautājumos, turklāt pats neesot izrādījis lielu interesi par šī amata ieņemšanu.

Mūrniece kā iespējamos pēctečus savā amatā minējusi gan Zaķi un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Ainaru Latkovski (“Vienotība”), gan bijušo Valsts policijas priekšnieku Valdi Voinu un bijušo Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vadītāju ģenerāli Ainaru Penci.

Komentāri (18)

immediate edge reviews 22.09.2020. 23.23

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: ir.lv/2011/05/30/murniece-neatgriezisies-saeima/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Find More here to that Topic: ir.lv/2011/05/30/murniece-neatgriezisies-saeima/ […]

0
0
Atbildēt

0

Agnese Lûse 30.05.2011. 15.52

Es ļoti ceru ka viņa neatgriezīsies arī 11.Saeimā,jo uzskatu ka Mūrniece ir drauds pilsoniskajai un vārda brīvībai (Bauska,Nagle utt)

+3
-3
Atbildēt

1

  piziks > Agnese Lûse 30.05.2011. 16.25

  Derētu Lindai laikus sākt iemaksāt kādā fondā arī to naudu, ko valsts būs spiesta maksāt pēc gaidāmā zaudējuma ECT Nagles kratīšanas sakarā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu