“Arčers” varētu piedzīt zaudējumus par IeM ēkas būvi Valmierā 14

Raitis Plauks, F64
Print Friendly, PDF & Email

Starptautisko aizdevēju dēļ pārtrauktais projekts firmai jau izmaksājis 100 000 latu

Patlaban būvfirma SIA “Arčers” vēl nav izlēmusi par rīcību saistībā ar Iekšlietu ministrijas (IeM) lēmumu pārtraukt publiskās un privātās partnerības (PPP) projektu par Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes administratīvo ēku kompleksa būvniecību Valmierā, tomēr uzņēmums izvērtēs iespējas piedzīt radušos zaudējumus, par to informējusi “Arčers” pārstāve Vita Noriņa.

Viņa skaidroja, ka konkursa laikā izdevumus radījusi gan projektēšana, gan juridiskās un finanšu konsultācija, kā arī nepieciešamā kapitāla rezervēšana, lai varētu pretendēt uz šādu objektu. “Kopumā “Arčeram”, pārtraucot projekta īstenošanu, tiek radīti ap 100 000 latu zaudējumi,” skaidroja Noriņa.

“Arčers” ar šo objektu ir rēķinājies, tas bija iekļauts arī biznesa plānos nākotnei, tāpēc uzņēmums nesaprot, kā var pārtraukt projektu, neapspriežot to ar partneri un konkursa uzvarētāju. “Mūsuprāt, šādu lēmumu var pieņemt abi partneri sarunu rezultātā, nevis IeM vienpusēji,” skaidroja Noriņa. Viņa piebilda, ka šāda tendence ir bezatbildīga, jo VP Vidzemes reģiona pārvaldes administratīvo ēku kompleksa būvniecības apturēšana nav vienīgais PPP projekts, kas apturēts, – pēc vairākām iepirkumu kārtām tāpat ticis apturēts arī autoceļa būves projekts no Rīgas līdz “Sēnītei”.

Jau vēstīts, ka piektdien kļuva zināms – starptautisko aizdevēju iebildumu dēļ Iekšlietu ministrija nolēmusi pārtraukt tās struktūru vajadzībām paredzētas ēkas būvniecību un projektēšanu Valmierā.

Tajā bija plānots apvienot visas Vidzemes reģionā strādājošās padotības iestādes un nodrošināt normatīvajiem aktiem atbilstošu infrastruktūru. Kompleksā atrastos četras iestādes – Valsts Policijas Vidzemes reģiona pārvalde, Valsts robežsardzes Valmieras Imigrācijas dienests, Drošības policijas Valmieras reģionālā nodaļa, kā arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Valmieras rajona nodaļa. Ēkas būvniecības izmaksas lēstas ap 24,25 miljoniem latu.

Komentāri (14)

austrisv 18.04.2011. 14.41

Nav Reģionālās policijas- nav arī Reģionālo policiju ēkas! Nu cik var pūst to administrāciju. laikam jau PLL vecais projekts, kā izšeptēt valsts budžetu.
Vajag policistus uz ielas, nevis milzu stiklotas būves pilnas ar administrāciju, bet policistu faktiksi nav! Cik var būvēt valsts iestādēm jaunas ēkas. Rīgā jau VID par velns zina cik simt miljoniem būvēs uz vaškevica Vilkastes pārdotās zemes krievu miljardierim. Vai tik ne atkal Antonovam? kas maksās par to visu, ko PLL isti saslēguši treknajos gados?

+4
-1
Atbildēt

4

  austrisv > austrisv 18.04.2011. 18.50

  puaro!
  Varbūt esi aizmirsis ka tieši Kalvīšlaikā uzpūta birokrātijas burbuli, gan VID reģionālās iestādes, gan Vides reģionālās iestādes un pat Policijas reģionālās iestādes. varu derēt, ka projektu Valmieras reģionālai iestādei pasūtīts vai nu kalvīš, vai Gočas laikā.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  viesturs > austrisv 18.04.2011. 16.14

  Kā neapnīk muldēt par bijušajiem? Vai tiešām cer,ka visi tik muļķi,ka neredz esošo darbus!Pilns ar kampariem,mūjniecēm u.c. Bijušie jau nobāl viņu priekšā.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > austrisv 18.04.2011. 17.22

  to puaro
  Ja vainīgie ir čekas pederasti, zagļi un komuņagas, tad nevar novelt vainu uz kampariem vai mūrniecēm.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > austrisv 18.04.2011. 15.27

  to Bet
  Tas bija Vekselbergs.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

raimonds_bossltd 18.04.2011. 15.25

Atliek ierosināt krimināllietu pret Arčers par korupciju un tas aizmirsīs par kompensācijām. Tas pats attiecas arī uz Skonto būve.

+3
-1
Atbildēt

1

Uldis Kaldre 18.04.2011. 14.35

Normālā valstī būtu tā – ok sūdziet, bet valsts iepirkumos varat vairs nepiedalīties – mēs jūs izdr.. Bet tas būtu normālā valstī, ne Latvijā – muļķu zemē.

+4
-2
Atbildēt

2

  Uldis Kaldre > Uldis Kaldre 18.04.2011. 17.19

  arī taisnība!

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  disassociative > Uldis Kaldre 18.04.2011. 15.19

  Latvijā valsts iepirkumos izdr…. tos, kas nemāk vai negrib samaksāt pareizajam feisam. Tos, kas maksā, Latvijā nedr….ž.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu