LRA aicina izvērtēt LTV lietderību reklāmas tirgū 22

Gints Ivuškāns, F64
Print Friendly, PDF & Email

Asociācija: sabiedriskās televīzijas kanāli saņem līdzekļus no valsts, kropļo tirgu

Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA) aicina Saeimu un Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) rūpīgi izvērtēt Latvijas Televīzijas (LTV) darbības ekonomisko pamatojumu un lietderību reklāmas tirgū, vēsta LETA.

Kā teikts asociācijas vēstulē, ir jāizvērtē LTV piešķirto budžeta līdzekļu izlietojums laikā, kad budžets tiek samazināts tautsaimniecības nozarēm, kur tas būtu vairāk nepieciešams. Asociācija lūdz veikt programmu auditu, lai sabiedriskie mediji nedublētu komersantu funkcijas un nekropļotu tirgu.

Eiropas Savienības tiesību normas nosaka, ka valsts piešķirts finansējums kādam uzņēmumam nedrīkst pasliktināt pārējo tirgus dalībnieku pozīcijas, pat tajā gadījumā, kad šim uzņēmumam ir pienākums veikt sabiedriskā pakalpojuma funkciju, skaidro Raidorganizāciju asociācija.

Asociācija atsaucas uz situāciju, kad "Lattelecom" digitālās televīzijas nacionālajā apraidē bezmaksas pakā patlaban var vērot kanālus LTV1, LTV7, "LNT" un "TV3", taču jau no nākamā gada Latvijas mazturīgākie skatītāji var zaudēt iespēju bez maksas skatīties "LNT" un "TV3". LTV1 un LTV7 saņem finansējumu no valsts gan par apraidi, gan par programmas veidošanu un papildus piedalās reklāmas tirgū.

Kad nacionālajā apraidē vairs nebūs abu komerckanālu, valsts budžetā būs nepieciešams atrast vismaz 1,3 miljonus latu, lai sabiedriskā televīzija LTV viena pati varētu apmaksāt nacionālo zemes ciparu apraides tīklu, uzskata asociācija.

Komentāri (22)

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: ir.lv/2010/10/20/lra-aicina-izvertet-ltv-lietderibu-reklamas-tirgu/ […]

0
0
Atbildēt

0

faux tag heuer cell phone 10.11.2019. 19.50

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: ir.lv/2010/10/20/lra-aicina-izvertet-ltv-lietderibu-reklamas-tirgu/ […]

0
0
Atbildēt

0

girts_gansons 21.10.2010. 10.18

… lai sabiedriskie mediji nedublētu komersantu funkcijas un nekropļotu tirgu
———-
Kādas tad ir komersantu funkcijas, kuras “nedrīkst” pildīt sabiedriskie mediji? Vai ekskluzīvas tiesības gūt peļņu?

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu