Basketbolistu juniori izcīna Eiropas bronzu • IR.lv

Basketbolistu juniori izcīna Eiropas bronzu

12
Romāns Kokšarovs, F64

Latvija čempionāta mazajā finālā sagrauj pagājušā gada čempionus serbus

Latvijas U-18 junioru basketbola izlase svētdien Viļņā ar rezultātu 75:49 (14:16, 16:12, 25:15, 20:6) sagrāva pagājušā gada čempionvienību Serbiju un izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas medaļas, vēstī aģentūra LETA.

Latvijas U-18 izlase iepriekš Eiropas čempionāta medaļnieku vidū bija tikusi vienu reizi, kad 2007.gadā izcīnīja trešo vietu, bet pusfinālā spēlēja arī 1998.gadā, kad palika ceturtā.

Mačā par bronzu Latvijas izlases labā lielisku sniegumu demonstrēja Dāvis Bertāns, kurš guva 24 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas zem groziem.

Pirmajā ceturtdaļā ritēja līdzvērtīga spēkošanās, kad nevienai izlasei neizdevās iegūt būtisku pārsvaru. Līdz otrās ceturtdaļas vidum Latvijas basketbolisti bija panākuši trīs punktu pārsvaru, bet pirms pārtraukuma tas saruka. Pēc pārtraukuma spēles gaita būtiski nemainījās, bet tad veiksmīgi nospēlētā trešās trešdaļas otrā puse un 12 pēc kārtas gūtie punkti ļāva Latvijas basketbolistiem panākt tikpat lielu pārsvaru. Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas izlases pārākums neradīja nekādas šaubas, un tas ļāva svinēt pelnītu uzvaru.

Kā novēroja aģentūra LETA, līdzjutēju atbalsts Viļņas hallē piederēja Latvijas izlasei, kuru atbalstīja ne tikai uz Lietuvu atbraukušie Latvijas fani, bet arī vietējā publika. Mača pēdējā minūtē visi skatītāji bija piecēlušies kājās un skandēja "Latvija, Latvija".

Latvijas U-18 izlasē Eiropas čempionātā šogad spēlēja: Jānis Timma, Dāvis Bertāns, Edmunds Dukulis, Kaspars Vecvagars, Kārlis Apsītis, Dāvis Čoders, Renārs Magone, Artūrs Brēmers, Artūrs Vītiņš, Arnolds Helmanis, Aleksejs Rostovs, Andris Misters.

Tā kā nākamajā gadā Latvijā risināsies pasaules čempionāts U-19 vecuma grupā, tad šī basketbola izlase jau ir garantējusi vietu tajā.

Izglītības un zinātnes ministrijas informē, ka izlasei par šo sasniegumu pienākas līdz 10 000 latu prēmija, par kuras piešķiršanu, līdzīgi kā citiem starptautisku sacensību godalgotu vietu ieguvējiem, valdība lems gada beigās.

Komentāri (12)

Bebris 01.08.2010. 22.43

Tā kā mans jaunākais spēlē šajā vecuma grupā, sekoju šo lielisko puišu spēlēm jau gadus 7-8 LJBL čempionātos. Tā tiešām ir mūsu basketbola cerība!

+3
0
Atbildēt

1

ivetao2007 > Bebris 01.08.2010. 23.16

Nav šauby, ka Jāzeps Šadeiko izdarīja vēsturisku gājienu, Latvijas vārdā parakstot bakstbola jumta organizācijas FIBA dibināšanas protokolu. Latvijas basketbolisti FIBA impērijā ar 880 000 000 spēlētāju 213 valstīs, un viņa mantinieki, par spīti parazītiskajam hokeja un mptoru tārpam, kas iegrauzies mūsu sporta ābolā, rāda pasaules klasi. Atgādinu, ka ASV basketbolu spēlē visās 1000 šis lielvalsts universitātēs. Ceru, ka no šiem puišiem būs labs paildīnājums Latvijas valsts vienībai un zinatniskajai akademiskajai saimei.