ASV apstiprina vēsturisku Volstrītas reformu 28

AFP/LETA

Finanšu regulatori varēs ierobežot riskantas investīcijas, likvidēt grūtībās nonākušas institūcijas

ASV Pārstāvju palāta trešdien deva galīgo apstiprinājumu plašākajai finanšu sektora reformai kopš Lielās depresijas pagājušā gadsimta 30.gados, vēstī aģentūras LETA-AFP. ASV Senāts Volstrītas reformu plāno pieņemt pēc nedēļu garajām 4.jūlija brīvdienām.

Reformas mērķis ir dot finanšu tirgus regulatoriem jaunas iespējas ierobežot riskantu investīciju darījumus, kuri tiek vainoti globālās finanšu krīzes izraisīšanā. "Balsojums ir uzvara katram amerikānim, kuru ietekmējusi neapdomība un bezatbildība, kā dēļ zaudēti miljoniem darba vietu un triljoniem dolāru," norādīja ASV prezidents Baraks Obama.

ASV Pārstāvju palātas apstiprinātā reforma izveidos jaunu patērētāju finanšu aizsardzības aģentūru, agrīnās brīdināšanas sistēmu, lai paredzētu un novērstu turpmākas krīzes, kā arī mehānismu, kas paredzēs likvidēt, nevis glābt finanšu institūcijas, kuras uzskatītas par pārāk lielām, lai ļautu tām bankrotēt.

Likumprojekts nosaka lielāku augsta riska fondu jeb tā dēvēto hedžfondu, hipotēku mākleru, īstermiņa aizdevumu un kompleksu vērtspapīru jeb tā dēvēto atvasināto finanšu instrumentu caurskatāmību un atbildību. ASV likumdevēji arī vēlas ierobežot komercbanku spēju veikt spekulatīvas investīcijas, kuras nav klientu interesēs.

"Ballīte ir beigusies," pirms balsojuma sacīja ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi. "Dažu cilvēku riskantie darījumi vairs neapdraudēs mūsu ģimeņu, uzņēmumu un ekonomikas finanšu stabilitāti." Tomēr ASV likumdevēji otrdien no likumprojekta svītroja plānoto banku nodevu, lai balsojumā iegūtu republikāņu atbalstu.

ASV Senāts Volstrītas reformu apstiprināja maija beigās.

.

Komentāri (28)

Incontri Escort Anita Bergamo 14.04.2022. 11.27

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: ir.lv/2010/07/01/asv-apstiprina-vesturisku-volstritas-reformu/ […]

0
0
Atbildēt

0

review 25.06.2020. 01.36

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2010/07/01/asv-apstiprina-vesturisku-volstritas-reformu/ […]

0
0
Atbildēt

0

https://igelproject.pl/ 17.07.2019. 16.45

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: ir.lv/2010/07/01/asv-apstiprina-vesturisku-volstritas-reformu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu