Kosmiskās raķetes Liepājā 35

2008. gada pasaules čempiona raķešu modelismā Laura Pumpura raķete. Foto - no Laura Pumpura arhīva. © Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienas jubilejas dienasgrāmata 2008

3. un 4.jūlijā Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs sadarbībā ar Latvijas raķešu kosmiskā modelisma sporta savienību Vaiņodes lidlaukā organizēs pasaules kausa izcīņas sacensību posmu raķešu kosmiskā modelisma sportā "Liepāja 2010".

Pasākumā interesentiem būs iespēja vērot raķešu modeļu lidojumu demonstrācijas un klātienē apskatīt sportistu izstrādātos unikālos raķešu modeļus. Dalībnieki sacentīsies vairākās raķešu modeļu kategorijās – tiks veiktas lidojumu demonstrācijas gan ar reāli eksistējošu raķešu mērogu kopiju modeļiem, gan raķešu planieru modeļiem, gan radio vadāmām raķetēm.

Sacensībās savu prasmi demonstrēs arī liepājnieki pieredzējušā trenera, Latvijas Aerokluba raķešu modelētāja liepājnieka Arņa Bačas vadībā.

Pasaules kausa izcīņas sacensības Latvijā notiks jau desmito reizi. Savukārt šodien un rīt Liepājas lidlaukā notiks Latvijas jauniešu kosmiskā modelisma sporta sacensības, ziņo LETA.

 

.

Komentāri (35)

Juris Millers 01.07.2010. 22.13

Parasti tādas raķetes tiek tēmētas daudz maz tieši uz augšu un attiecīgi nolaižās mazāk nekā kilometra attālumā no starta vietas. Lai tās varētu vieglāk atrast, tām ir krāsaini izpletņi, radiolokācijas bojas vai pat miniatūras GPS iekārtas ar radio telemetrijas raidītāju.

Pat ja raķete ir brāķēta, tai būtu ļoti, ļoti grūti aizlidot tālu, jo tikko raķete ievērojami novirzās no vertikālā kursa tām ir tendence sagriezties virpulī, jo lielā slodze uz aerodinamiskajām virsmām tās salauž un tad raķete vairs nevar lidod taisni nevienā virzienā, attiecīgi tā lido randomā vai arī ‘sķībi’, kas raķēšu gadījumā sanāk ‘pa apli’.

+1
0
Atbildēt

0

Andris 30.06.2010. 13.57

Wikipēdijā ir dotas vairākas kosmosa definīcijas, bet neviena no tām neattiecas uz augstumu mazāku par 80 km. Vai tiešām tās raķetes no Liepajas lidlauka paceļas 80 km augstumā? Kā tad var kontrolēt, kur tās nokritīs?

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu