Kabula paziņo, ka respektē ASV komandiera nomaiņu 39

EPA/LETA

Skandāls izvērtās pēc Makristela komentāriem medijos, kas bija vērsti arī pret Obamu

ASV spēku komandiera ģenerāļa Stenlija Makristela atstādināšana no amata izraisījusi apmulsumu Kabulā, kur afgāņu amatpersonas un ārvalstu diplomāti atzinīgi vērtējuši viņa centienus mainīt kara gaitu, ziņo LETA-AFP. Makristela atstādināšana izraisīja arī dažādu reakciju diplomātu aprindās.

Afganistānas prezidenta Hamida Karzai valdība publiski mudināja Balto namu neatstādināt Makristelu par kritiskajiem izteikumiem intervijā žurnālam "Rolling Stone" par ASV prezidenta Baraka Obamas administrācijas amatpersonām.

Afganistānas valdība vēlāk paziņoja, ka tā respektē Obamas lēmumu un atzinīgi vērtē lēmumu par Makristela pēcteci iecelt ģenerāli Deividu Petreusu. "Ģenerālis Deivids Petreuss ļoti labi pazīst Afganistānu un šo reģionu un ir pieredzējis ģenerālis," teica Karzai pārstāvis Vahīds Omars. "Mēs ceram sadarboties ar viņu."

Skandāls izcēlās pēc tam, kad presē parādījās Makristela skarbie komentāri, kas vērsti pret augstākajām ASV amatpersonām, tostarp valsts prezidentu Baraku Obamu. Dažas stundas pēc neglaimojošā raksta parādīšanās žurnālā "Rolling Stone" Makristals atvainojās par publicētajiem izteikumiem, atzīstot savus komentārus par kļūdu.

.

Komentāri (39)

vilmar1964 24.06.2010. 20.48

Tā jau ir. Jāiet viņam tagad politikā. Īstenībā tāds varbūt jau sākotnēji bija izrunāšanās mērķis.

+1
0
Atbildēt

0

sbo 19.06.2022. 11.38

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2010/06/24/kabula-pazino-ka-respekte-asv-komandiera-nomainu/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Read More here to that Topic: ir.lv/2010/06/24/kabula-pazino-ka-respekte-asv-komandiera-nomainu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu