Eiroparlaments atbalsta eiro ieviešanu Igaunijā 16

Raitis Plauks, F64
Print Friendly, PDF & Email

Vienotās valūtas ieviešana kaimiņvalstī jau nākamgad var dot labumu visai Baltijai

Trešdien Eiropas Parlaments (EP) galīgajā lasījumā ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstījis eiro ieviešanu Igaunijā ar 2011.gada 1.janvāri, informē Eiroparlamenta pārstāvji. EP balsojumā 589 deputāti atbalstīja ziņojumu par vienotās valūtas ieviešanu Igaunijā, savukārt 41 deputāts balsoja pret tā apstiprināšanu.

EP ziņojumā norādīts, ka parlaments atbalsta eiro ieviešanu Igaunijā 2011.gada 1.janvārī. EP atzīst, ka Igaunija ir īstenojusi eiro ieviešanai nepieciešamos kritērijus, pateicoties Igaunijas valdības un iedzīvotāju mērķtiecīgiem, efektīviem un neatlaidīgiem centieniem. Tajā pašā laikā ziņojumā paustas bažas par Igaunijas iespējām saglabāt zemu inflāciju ilgākā laika posmā. Parlaments aicina Igauniju arī turpmāk īstenot valsts politiku, kas kopumā veicina valsts ekonomisko stabilitāti.

Pēc EP atzinuma galīgais lēmums par eiro ieviešanu Igaunijā jāpieņem eirozonas dalībvalstu vadītajiem. To paredzēts pieņemt līdz 2010.gada 13.jūlijam.

Eiro ieviešana kaimiņvalstī ir kopumā laba vēsts Baltijas reģionam. Vairāki lietpratēji jau iepriekš pauduši pārliecību, ka tas palīdzēs stabilizēt un padarīt investīcijām pievilcīgāku visu triju Baltijas valstu ekonomiku.

"Šis ir skaidrs signāls arī Latvijai, ka, turpinot uzņemto ekonomikas kursu, arī mēs 2014.gadā tiksim uzņemti eiro zonā," norāda EP deputāts Krišjānis Kariņš (JL, ETP). Viņš uzsver, ka Igaunija tiek atalgota par stabilu ekonomisko politiku, jo atšķirībā no Latvijas tai ilgstoši ir bijis sabalansēts valsts budžets.

.

Komentāri (16)

buchamona 16.06.2010. 16.19

Pie šīs ziņas, par “igauņu” eiro ļooti vajadzētu A+ŠX2 komentāru par iemesliem, kādēļ viņiem ir mums nav? Bet tā ļoti konkrēti, turot aiz rokas pie tēmas 🙂

+7
0
Atbildēt

0

itommy_ 16.06.2010. 16.22

Nupat dažas dienas atpakaļ Ansips Reformu partijas saietā pateica, kurp jāiet viņa valstij. Ļoti skaidri un saprotami. Mums jau faktiski der tas pats. Bet mēs meklējam nez kādus mērķus, rīkojam šovus un grābstāmies gar scenārijiem. Bitīt matos, neprasiet slaucējām un cūkkopjiem par to, kā jāpārvalda valsts! Pavaicājiet tiem, kuriem ir atbilstošas zināšanas! Novākušies ortopēdi, antropologi un apkopējas, un citiem tādiem pašiem tagad prasīs padomu politiskajos jautājumos.

+4
-3
Atbildēt

2

  kristineim > itommy_ 16.06.2010. 21.15

  Jā jā,pavaicājiet Andrejam: tad gan tauta laimē dies! Besī ārā šāda bezsatura aplikšana: bez konkrēta piedāvājuma 🙁 Nu cik var, čalis taču esi!

  Ja nopietni: Visu cieņu Estiņiem par pragmatisko pieeju dzīvei. Maz bļebināšanas bet maksimums darba.
  Elagu Eesti!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ilmars_slapins > itommy_ 16.06.2010. 17.55

  Tā jau viņš ir ar tiem ortopēdiem un antropologiem, tikai visu ko tie liek priekšā jāapstiprina citādiem/ām “plaša profila speciālistiem/ēm”. Tāpēc vienīgai, ko var darīt ir mēģināt pagarināt vidējā latvieša atmiņu līdz vismaz 4 gadiem. Bet par igauņu fenomenu runājot, lieku priekšā izveidot “Igauņu izpētes institūtu” ar nepubliskojamu budžetu gadā kur direktoram ir 3 vietnieki un 5 sekretāres, un atrast to igauņu hromosomu vai hormonu un iepotēt to vienreiz pa visiem laikiem latviešiem.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

itommy_ 16.06.2010. 15.03

Tagad Igaunija ir Baltijas centrs. Latvija nu kļuvusi par Baltijas nomali. Zatlers organizē domnīcas. SAKu no ekskluzīva zivju restorāna Ķīlis pataisījis par tirgus paviljona bufeti ar uzsildītāām cīsiņām. Tik viena nelaime, sieviņas no laukiem vairs netiek uz Rīgu – biļetes dārgas, autobusi neiet. Tad nu Valdis ar savām zardelēm varēs doties izbraukuma tirdzniecībā pa miestiem. Un pie viena smelties gudras domas, kā tāļāki pārvaldīt valsti.

+5
-4
Atbildēt

5

  itommy_ > itommy_ 16.06.2010. 15.33

  Neko, Kristap, nevaru ar sevi padarīt. Kad redzu to darbinieku rosāmies ne pa savu lauciņu un dzirdot viņa pāķismus, man nāk prātā bērnības atmiņas – kūts, lauki, Centrāltirgus galdiņi, baloži…

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Arija Saleda > itommy_ 16.06.2010. 17.47

  Nevajag aizmirst tiešās Somu investīcijas, kas deva zināmas priekšrocības Igauņiem, protams, korupcijas trūkums ir otrs faktors.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  dzintarz > itommy_ 16.06.2010. 18.30

  Nevajag aizmirst arī Baltijas Kara apgabala štābu un tā pakaļpalicējus. Nebūtu tas akmens pie kājas piesiets un nebūtu vislaik ar aizkavējušos atbrīvotāju čīkstošo kontigentu jāauklējas, arī gaita būtu bijusi ātrāka un noteiktāka.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  snjuu > itommy_ 16.06.2010. 15.19

  1. Par Igauniju – fakts (vai gandrīz).
  2. Par domnīcām – nepiekrītu un asie salīdzinājumi neliekas īsti pamatoti realitātē.
  3. Tantiņām nekur nav jābrauc, LV atpakļrāpulība, apgraizot dažnedažādas brīvības lielā pensionāru elektorāta dēļ, padara šo valsti grūtāk apdzīvojamu ļautiņiem, kas (vidēji, protams) virs zemes uzturēsies ilgāk.
  4. Domnīcu pasākums tāpat ir paredzēts aktīvākajai daļai, daži no šiem varētu būt aktīvi tāpēc, ka auklē labu domu (varbūt ir nedaudz ar to “apsēsti”).
  5. Sliktāk nebūs.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  mary75 > itommy_ 16.06.2010. 16.08

  Igauņi jau sen Latvijai priekšā, cita mentalitāte, tur blēdīties, pārdoties un krāpties, atšķirībā no muļķuzemes, politiķi neuzskata par normu.
  Jo tauta par tādiem vienkārši nebalso.
  Par domnīcu – nekāds ļaunums jau nebūs, iespējams pat, ka neliels labums, viss ir labs, kas, kaut minimāli, stimulē domāšanu.
  Bet daudzi jau domāt vienkārši negrib un nav spējīgi.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu