Nošaut ziņnesi

  • Jana Simanovska
  • 27.09.2017.
Ilustratīvs attēls no pixabay.com

Ilustratīvs attēls no pixabay.com

Vai zināt, kā vislabāk tikt galā ar kritiku, kas spiež jūs dzīvē kaut ko mainīt? Nošaut ziņnesi. Jā, nepārlasījāties, tieši nošaut.

Pirms pusgada man atrakstīja kāda sieviete, kas satraucās par ēdiena kvalitāti sava bērna bērnudārzā. Uzrakstīju dažus ieteikumus, ko varētu darīt, tai skaitā vērsties pašvaldībā. Pirms nedēļas viņa atrakstīja atkal — situācija uzlabojusies, grupa vecāku no viņu dārziņa bija vērsušies gan pie direktores, gan pašvaldībā. Ēdiens esot garšīgāks, un bērns ēd labāk. Kā viņa raksta, ēdinātāju, pašvaldības pārstāvju un vecāku sapulcē ēdinātājs “savu uzrunu sāka ar tekstu par to, ka visa šī ņemšanās par sliktiem ēdieniem iepriekšējā gadā bija saistīta ar personisku nepatiku”.

Diemžēl nereti aizstāvēšanos sāk ar uzbrukumu. Ziņnesis (kritiķis) būs pirmais, uz ko tēmēs. Taktika ir visai iedarbīga, ne velti to izmanto diezgan plaši, kritiku dēvējot par personīgu uzbrukumu vai "melno PR" kampaņu. Šādai taktikai nevajag pierādījumus, un ikviens, kas sirdī tic sazvērestības teorijām un cilvēku ļaunajai dabai, mās ar galvu, jā, kā tad, apzināta nomelnošana. It īpaši šādi argumenti tiek laisti klajā lietās, kuru izprašana prasa specifiskas zināšanas un iedziļināšanos.

Jaunākajā žurnālā