
Māris un Ginta Šmiti. «Cilvēki meklē oriģinālo, kvalitatīvo.»
Dizaina papīrlietu uzņēmumu Purpurs tā īpašnieki Ginta un Māris Šmiti izveidoja tieši pirms krīzes, kā paši smejas, gluži pliki
Māra un Gintas Šmitu birojā smaržo pēc sandala un koksnes. Tas drīzāk atgādina mākslas salonu, nevis vietu, kur top biznesa plāni un grāmatvedības pārskati. Purpurs ir neliels uzņēmums - ražošanā nodarbināti seši cilvēki, administrē četri. Puse no visiem šovasar piedalās Dziesmusvētkos. Arī pats uzņēmuma īpašnieks. Ar latvisko kultūrmantojumu savā ziņā saistīts arī uzņēmums - viena no pirmajām papīrlietu kolekcijām, ko tas radīja 2009.gadā, bija Mantojums - fotoalbumi, piezīmju grāmatas, dokumentu mapes un blociņi ar stilizētiem latvju rakstiem.
Pie sava uzņēmuma izveides Šmiti nonāca tā: Gintai, pēc izglītības rokdarbu un vizuālās mākslas skolotājai, pirms tam piederēja aģentūra, kas taisīja grafisko dizainu, poligrāfijas darbus. «Sapratu, ka daru to pašu, ko trīssimt citas aģentūras Latvijā,» viņa stāsta. «Tā bija cīņa par katru klientu - strādāt pēc iespējas lētāk.» Māris arī strādāja poligrāfijā, vadīja tipogrāfiju. Ar tipogrāfijas īpašniekiem domas atšķīrās, kā attīstīties tālāk. «Tajā brīdī sapratu, ka jāšķiras. Tipogrāfija ir nepārtraukts pēdējā brīža bizness, pilns ar nejaušībām un stresu. Visu laiku esi on-line režīmā. Kādā brīdī tas apnīk,» viņš atzīstas. Gintai un Mārim gribējās kaut ko prognozējamāku. Sirdij.