Radars pasaulē

  • Ir redakcija
  • 20.05.2020
  • IR
Lai gan kopš 18. maija Itālijā atkal drīkst strādāt kafejnīcas un restorāni, šī valsts vismaz tuvākajā laikā vēl nevar cerēt uz tūristu atgriešanos, jo viņus ierobežo starptautiskās ceļošanas ierobežojumi. Tas ir smags trieciens tādām pilsētām kā Venēcija, kur pastāvīgi dzīvo 55 tūkstoši cilvēku, bet tūristu skaits reizēm sasniedza pat 60 tūkstošus dienā. Pasaules ekonomikas forums lēš, ka 700 miljardu dolāru vērtā globālā tūrisma nozare pandēmijas dēļ šogad zaudēs aptuveni 250 miljardus dolāru.
Foto — AFP/LETA

Lai gan kopš 18. maija Itālijā atkal drīkst strādāt kafejnīcas un restorāni, šī valsts vismaz tuvākajā laikā vēl nevar cerēt uz tūristu atgriešanos, jo viņus ierobežo starptautiskās ceļošanas ierobežojumi. Tas ir smags trieciens tādām pilsētām kā Venēcija, kur pastāvīgi dzīvo 55 tūkstoši cilvēku, bet tūristu skaits reizēm sasniedza pat 60 tūkstošus dienā. Pasaules ekonomikas forums lēš, ka 700 miljardu dolāru vērtā globālā tūrisma nozare pandēmijas dēļ šogad zaudēs aptuveni 250 miljardus dolāru. Foto — AFP/LETA.

Lielbritānijas parlaments pirmdien pielika punktu brīvā darbaspēka plūsmai no ES valstīm, Islandes, Lihtenšteinas, Norvēģijas un Šveices. Likumprojekts, kas vēl jāapstiprina Lordu palātai, paredz britu darba tirgus slēgšanu no 2021. gada 1. janvāra.

Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons ierosinājuši veidot jaunu pandēmijas skartās ekonomikas atveseļošanas fondu — ES varētu kolektīvi aizņemties finanšu tirgos 500 miljardus eiro. Šis parāds nebūtu jāatmaksā, jo tiktu iestrādāts nākamo gadu ES budžetā. Ideja vēl jāakceptē pārējām ES dalībvalstīm. Ja fonda izmaksas aprēķinātu proporcionāli, teorētiski Latvija no jaunā fonda varētu saņemt vienu miljardu eiro, jo Latvijas IKP veido 0,2% no visas ES ekonomikas apjoma.