
Lielbritānijā referendumā par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības nobalsoja vairākums — 51,9% pilsoņu; par palikšanu ES bija 48,1% britu. Referenduma rezultāti jau nākamajā dienā ietekmēja sterliņu mārciņas vērtību, kas strauji kritās, premjers Deivids Kamerons demisionēja, bet Skotija un Londona izteica vēlēšanos palikt ES. Tikmēr Vācija, Francija un Itālija vienojās — kamēr Londona nebūs oficiāli brīdinājusi ES par saviem plāniem izstāties no savienības, nekādu sarunu par nākotnes attiecībām ar Lielbritāniju nebūs.
Nedēļas notikumi pasaulē
Eiropas Savienības ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā vēl sešus mēnešus. Sankcijas pret Krieviju bija noteiktas līdz jūlija beigām, bet tagad tās būs spēkā līdz 2017. gada janvārim. ES saista sankciju režīma nākotni ar Minskas pamiera līgumu izpildi. ES par gadu pagarināja sankcijas, kas piemērotas Krievijas okupētajai Krimas pussalai un Sevastopolei.
Pēc gandrīz četrus gadus ilgas Lietuvas strīda ar Krievijas gāzes koncernu Gazprom izskatīšanas par aptuveni 1,4 miljardu eiro pārmaksu par Lietuvai piegādāto gāzi Stokholmas starptautiskā šķīrējtiesa nav atzinusi Gazprom pārkāpumus. Tiesas izdevumi būs jāsedz abām pusēm - katrai pa pusmiljonam eiro. Prasību pret Gazprom par tirgus stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu starptautiskajā šķīrējtiesā Lietuva iesniedza 2012. gada oktobrī.