
Ilze Jansone. Foto — Kristīne Madjare
Rakstniece un teoloģe Ilze Jansone (42) izdevusi jaunu romānu Pasaules troksnis un svin sieviešu ordinācijas piecdesmito gadadienu Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, lai gan pati ordinācija jau sen kā aizliegta
Viņas pirmais romāns Insomnia iznāca 2010. gadā un iezīmēja rakstnieci jauno latviešu autoru kartē — tas bija atklāts, satricinošs un personīgs stāsts, kas vēstīja par jaunas, homoseksuālas sievietes sāpīgo ceļu pretim sevis apzināšanai. Tāda personiskā drosme latviešu literatūrā sen nebija piedzīvota.
Turpmāk viņa radīja romānu Vienīgais (2015), latviešu rakstniecei Ilzei Šķipsnai veltīto Laika rēķins (2021) un tagad — jauno romānu Pasaules troksnis. Viņa ir topošo prozaiķu skolotāja un audzinātāja Liepājas universitātē, studenti viņu gandrīz vai pielūdz, jo Ilze Jansone jauniešu acīs esot stilīguma, sirsnības un atvērtības iemiesojums.