
Juris Miltiņš daudzus gadus spēlējis Saeimas futbola komandā. Lai arī viņš nav bijis uzņēmējs, ja neskaita līdzdalību kāda dzīvokļu kooperatīva pārvaldīšanā Rīgas centrā, izmeklētāju redzeslokā nonācis saistībā ar valūtas maiņas darījumiem miljoniem eiro apmērā. Savu līdzdalību likumpārkāpumos Miltiņš sarunā ar Ir kategoriski noliedza un nolika klausuli. Foto no Saeimas arhīva.
Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu prokuratūra šā gada sākumā cēlusi apsūdzību 11 personām, tajā skaitā septiņiem bijušajiem Swedbank darbiniekiem. Valūtas maiņas darījumos miljoniem eiro vērtībā iesaistīta arī kāda persona, kurai nav nekāda publiski redzama biznesa, taču ir kontakti ar politiķiem
Piekšpusdiena Vecrīgā. Līst. Vaļņu ielas bruģī laistās Swedbank filiāles reklāmas. Ārkārtējā situācija ieviesusi korekcijas bankas darbā. Taču arī pirms Covid-19 epidēmijas — jau nepilnu gadu — bankas klientiem vairs nav pieejams kāds pakalpojums. Tās ir skaidras naudas valūtas maiņas operācijas, kas tūristu pārpildītajā Vecrīgā parasti bija visai pieprasītas.
Stingrāku uzmanību iekšējiem kontroles pasākumiem banka sāka pievērst pēc tam, kad 2016. gadā Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piemēroja Swedbank 1,3 miljonu eiro sodu par pārkāpumiem — nepietiekamu naudas atmazgāšanas novēršanas kontroli. Banka nebija pievērsusi vajadzīgo uzmanību atsevišķu klientu veiktiem sarežģītiem, savstarpēji saistītiem darījumiem, kuriem šķietami nav ekonomiska vai nepārprotami tiesiska mērķa. Tāpat Swedbank nebija savlaicīgi ieguvusi dokumentus un informāciju par klientu saimniecisko vai personisko darbību tādā apmērā, lai pārliecinātos, ka tie nav uzskatāmi par aizdomīgiem.