
Ingūna Elere. Foto — Ieva Salmane.
Latvijas Mākslas akadēmijas profesore dizainere Ingūna Elere kopā ar citu jomu akadēmiķiem pandēmijas laikā pētījusi, kā efektīvi uzrunāt cilvēkus noteikumu ievērošanai
Rīgas dzīvoklis pret pirtiņu Inešos. Tieši tāda pārmaiņa pirms gada, sākoties pandēmijai, notika dizaina biroja H2E izveidotāju Ingūnas un Holgera Eleru dzīvē. Pāra vecākā meita studē Amsterdamā, bet jaunākā mācās Rīgā 3. klasē. Tieši mazākā bērna vajadzības Elerus rosināja mainīt vidi — pēc stundām tiešsaistē deviņus gadus vecā meita laukos var izskriet ārā, mest kūleņus.
Kā daudzi pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu vecāki, Eleri izjūt spriedzi, dalot laiku starp saviem dizaina biroja projektiem, darbu augstskolā (abi ir LMA profesori) un nepieciešamību kopā ar bērnu attālināti mācīties. «Ārkārtējā situācija sākās 13. martā, bet jau nākamajā nedēļā viss darbs notika Zoom. Arī akadēmijā lekcijas sākās attālināti. Mēs darbā nekavējām nevienu termiņu, un man bija jāizvēlas — strādāt vai palīdzēt bērnam, jo meitas skolā nenotika neviena digitālā stunda,» Ingūna Elere atceras krīzes sākumu 2020. gadā. «Tas bija vissmagākais brīdis, jo jutu, ka man ir jāizšķiras: vai nu strādāju birojā un atbildu par saviem termiņiem un kolēģiem, vai arī nepametu novārtā meitu, viņas mācības. Centāmies mācīties sestdienās un svētdienās. Godīgi uzrakstīju skolotājiem, ka nevaru atļauties mācīties kopā ar bērnu darba dienās.»