Pašvaldību vēlēšanām 323 saraksti; aicina domāt par revakcināciju; grib ātrāk NATO

Būs sīva konkurence

Otrdien beidzās pašvaldības vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniegšana. Iesniegti 323 saraksti ar kopumā 5590 kandidātu, ziņo CVK. Konkurence šajās vēlēšanās ir aptuveni astoņi kandidāti uz vienu deputāta vietu, bet pirms četriem gadiem bija pieci kandidāti uz vienu vietu. Sīva konkurence būs Jūrmalā, Jēkabpils, Ogres un Ropažu novados, kur 5.jūnija vēlēšanās piedalīsies vairāk nekā desmit saraksti.

Saņem 'Pfizer/BioNTech' vakcīnas

Valdības vadītājs Kariņš (JV) otrdien aicināja Veselības ministriju sākt jau domāt par nākamo vakcinācijas soli – revakcināciju, jo ir skaidrs, ka tā nākamgad būs nepieciešama. Daļa lielo vakcinācijas centru turpināja darbu arī otrdien. Lieldienu brīvdienās ap 60% no uzrunātajiem esot no vakcinācijas atteikušies dažādu iemeslu dēļ. Latvija otrdien saņēma Pfizer/BioNTech 10 530 vakcīnas devas. Otrdien reģistrēti 309 Covid-19 inficētie, miruši trīs cilvēki.

Sola armijas reformu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sarunā ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu paudis vēlmi paātrināt valsts iestāšanos NATO. Abi pārrunājuši pieaugošo spriezi Ukrainas austrumos, kur pie robežas novērota Krievijas armijas savilkšana. Lai atturētu Krieviju, Zelenskis aicinājis NATO stiprināt savu klātbūtni Melnās jūras reģionā un solīja reformēt bruņotos spēkus.

IR aktuāli

Mūziķis Kaspars Putriņš un mākslinieces Zane un Ieva Putniņas darina senatnīgus taustiņu stīgu instrumentus, kādus spēlēja pirms daudziem gadsimtiem.

Vēl

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā otrdien attaisnoja Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS) un viņa biroja vadītāju Ingrīdu Vilkārsi iespējamā komandējuma viltošanā. Spriedumu var pārsūdzēt.

Francijas apelācijas tiesa otrdien no 80 miljoniem līdz 20 miljoniem eiro samazināja Rietumu bankai noteikto sodu par iesaisti naudas atmazgāšanā.

Rūpniecības produkcijas apjoms februārī salīdzinājumā ar pērnā gada februāri pieauga par 1,5%.

Otrdien sākti darbi Olimpiskā sporta centra Rīgā pielāgošanai  pasaules čempionāta hokejā vajadzībām. Čempionāts notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Latvijas robežsargi 2. un 5.aprīlī ārvalstniekiem konstatējuši viltotus Covid-19 testa rezultātus.

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) otrdien noliedza tās amatpersonas intervijā teikto, ka ir saikne starp AstraZeneca vakcīnu un asins trombu veidošanos. EZA turpina vakcīnu izvērtēt.

Otrdien tika aizturēti mediķi un Krievijas opozicionāra Navaļnija atbalstītāji, kuri mēģināja tikties ar viņu ieslodzījumā. Navaļnijs paziņoja, ka ir nopietni slims, bet nepārtrauks badastreiku.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Lietuva pēc 7.aprīļa nepagarinās liegumu Covid-19 izplatības dēļ iedzīvotājiem pārvietoties uz citām pašvaldībām.

Masu vakcinācija Lieldienu laikā Igaunijas Ida-Viru reģionā Krievijas pierobežā nav izdevusies – vakcinēti tikai 32 cilvēki, bet citviet vakcinēti daudz vairāk.

Dānija 6.aprīlī atcēla dažus Covid ierobežojumus – darbu atsāks frizētavas, kultūras iestādes, klātienē varēs mācīties 5.-8.klašu un profesionālo skolu skolēni. Nestrādās bāri un restorāni, daļa veikalu varēs strādāt no 13., citi no 21.aprīļa.

Kad Norvēģijā ar Covid-19 inficēto skaits dienā nokritīsies līdz 200, varēs domāt par ierobežojumu atcelšanu, paziņoja valsts veselības pārvaldes direktora vietnieks.

Zviedrijas valdība otrdien paziņoja, ka medicīnas nozarē pēc Covid-19 pandēmijas ieguldīs vēl septiņus miljardus kronu (ap 804 miljoniem dolāru).

Svētdien Somijas Ostrobotnijas dienvidu reģiona iedzīvotāji izjuta nelielu 1,6 ballu stipru zemestrīci. Bijusi dzirdama skaļa rībēšana un trīcējuši namu logi.

IR aktuāli

Kas vajadzīgs Latvijas farmācijas uzņēmumiem, lai tie iegūtu iespēju ražot vakcīnas pret Covid-19?

Šodien

12.klašu skolēni varēs klātienē mācīties divas dienas nedēļā.

Saeima plāno skatīt Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likumu 3.lasījumā.

Darbu var atsākt visi veikali ārpus lielajiem tirdzniecības centriem.

Viedokļi

Juris GrišinsCapitalia vadītājs. Kāpēc ir vērts ieguldīt Baltijas valstu fondu biržās?

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Kamanas smiltīs.

Paplašini apvārsni

Aizkustinošs stāsts, kā pandēmijas laikā britu ģimene cīnās par vecāku vēlmes “nomirt mājās” īstenošanu un kas no tā sanāca.

Laika ziņu “cienītājs”

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +8C, neliels mākoņainums, vakarā neliels lietus, D – DR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather -1 – +7C, apmācies, D – DR vējš 7 – 11 m/s;

yr 0 – +7C, mākoņains, vakarā nokrišņi, D – DR vējš 7 – 11 m/s.

Vārda dienu svin:

Zina, Zinaīda, Helmuts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu