Par ātrāku vakcināciju; Rīgas domē jauna koalīcijas vienošanās; Navaļnijs piesaka badastreiku

Vēl 43 200 vakcīnu

Lai vakcinācija pret Covid-19 ne uz brīdi neapstātos, jāievieš “dzīvās rindas” princips, pēc tikšanās ar valdības vadītāju Kariņu (JV) trešdien teica prezidents Levits. Tas ļautu vakcīnu saņemt, ja kāds no uzaicinātajiem neatnāk uz savu kārtu, un pēc iespējas ātrāk un plašāk izvakcinēt lielu daļu iedzīvotāju. Trešdien Latvija saņēma 43 200 AstraZeneca vakcīnu devas. Prezidents trešdien izsludināja Saeimas pieņemtos grozījumus, kas arī pēc ārkārtējās situācijas pārtraukšanas 6.aprīlī ļaus saglabāt ierobežojumus. Trešdien reģistrēti 630 Covid-19 inficētie, miruši seši cilvēki.

Atkal kopā

Pēc Lieldienām tiks noslēgts jauns Rīgas domes koalīcijas līgums, trešdien Latvijas Radio teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP). Tad koalīcijā atkal iekļaus Latvijas attīstībai deputātus, kas izveidoja atsevišķu frakciju pēc tam, kad atklājās šīs partijas pārstāvētā pašvaldību ministra Jura Pūces meli par Rīgas domes bezmaksas autostāvvietu atļaujas izmantošanu.

Gaida ārstu

Krievijas opozicionārs Navaļnijs, kurš Pokrovas ieslodzījuma vietā izcieš 2,5 gadu ilgu cietumsodu, trešdien paziņoja par badastreiku. Tā kā ieslodzījumā viņam netiek sniegta medicīniskā palīdzība, Navaļnijs badosies, kamēr pie viņa ieradīsies ārsts. Vācijas kanclere Merkele un Francijas prezidents Makrons otrdien videokonferencē mudināja Krievijas prezidentu Putinu ievērot Navaļnija tiesības un nodrošināt viņa veselības aizsardzību.

IR aktuāli

Tuvāko mēnešu laikā tiesas priekšā var stāties ekspremjers Andris Šķēle un bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers. Par ko viņus apsūdz?

Vēl

Eiropas Zāļu aģentūra trešdien paziņoja, ka nav gūts apstiprinājums cēloņsakarībai starp AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19 un trombozi.

Rīgas dome trešdien pieņēma jaunus ielu tirdzniecības noteikumus, kas atvieglo šo vietu saskaņošanu. Āra terasēs ēdienu varēs izsniegt klientiem līdzņemšanai.

Trešdien atklāja Ekonomisko lietu tiesu. Tā atradīsies Rīgā, Mazajā Nometņu ielā 39.

Lietuvas Apelācijas tiesa trešdien piesprieda bargākus cietumsodus vairākām personām, kuras bija apsūdzētas par 1991. gada 13. janvāra traģiskajiem notikumiem Viļņā.

Eiropas Komisija iesūdzējusi Polijas valdību ES Tiesā par tiesu sistēmas reformu, kas EK skatījumā grauj tiesu neatkarību.

Itālija izraidījusi divus Krievijas diplomātus pēc tam, kad tika arestēts Itālijas jūras flotes virsnieks. Viņu apsūdz slepenu dokumentu nodošanā Krievijai pret atlīdzību.

Brazīlijas opozīcija trešdien aicināja prezidentu Bolsonaro atkāpties no amata, jo valsts nonākusi smagā politiskā krīzē un tā ir 2.vietā pasaulē pēc Covid pandēmijā mirušo skaita.

IR aktuāli

JRT aktieris Ģirts Krūmiņš nule saņēmis Teātra dienas izcilības balvu, bet savā dzīvē nonācis apjukumā. Vai viņš paliks profesijā?

Šodien

Valdība lems par konkrētiem pasākumiem pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas 6.aprīlī.

Atklās vakcinācijas centru Rīgas Centrāltirgū, bijušajā Gastro paviljonā.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra sāks izmaksāt vienreizējo 200 eiro atbalstu pensiju saņēmējiem.

Viedokļi

Mārtiņš Sūna, mākslīgā intelekta biznesa attīstītājs uzņēmumā TildeDigitālais laikmets: izaicinājumi, iespējas un risinājumi biznesam.

Jānis DubrovskisRedgate CapitalKā nepazaudēt naudu telefonkrāpnieku ‘fantastiskās’ peļņas solījumos.

IR aktuāli

Ja cilvēki kļūst par sazvērestības teoriju piekritējiem, var šķelties ģimenes un sabrukt gadiem ilgas draudzības.

Paplašini apvārsni

Bebrs gatavojas randiņam

Šis ir tāpat, kā skatīties ugunī vai ūdenī

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +10C, apmācies, neliels lietus, Z – ZA, ZR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather 0 – +5C, pārsvarā apmācies, nelieli nokrišņi, Z – ZA, ZR vējš 3 – 7 m/s;

yr +3 – +7C, no rīta lietus, vēlāk atspīdēs saule, Z – ZA, ZR vējš 3 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Dagnis, Dagne

Priecīgas Lieldienas!

Nākamais IR Svarīgākais iznāks otrdien, 6.aprīlī.

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu