Vakcinējušies gandrīz 8%; var tikties 2 mājsaimniecības; Krievija savelk armiju pie Ukrainas robežas

Saņems papildu vakcīnas

Kopumā līdz pirmdienai Latvijā vismaz vienu vakcīnu saņēmuši 121 868 cilvēki, kas ir gandrīz 8% no pieaugušajiem iedzīvotājiem. Latvija gada otrajā ceturksnī varētu saņemt 406 283 Pfizer/BioNTech vakcīnu devas pret Covid-19, 1.aprīlī informēja Veselības ministrija par ES panākto vienošanos. Ministrs Pavļuts (A/P) sestdien informēja, ka tiks organizēts kontrolēts eksperiments brīvās rindas pieejai kādā no masu vakcinēšanas centriem. No 4.aprīļa vakcinēties pret Covid-19 var arī vecumā grupā no 60 gadiem. Daļa no lielajiem vakcinācijas centriem strādās arī c Lieldienu brīvdienām 6. un 7.aprīlī.

Veikali varēs strādāt

Valdība 1.aprīlī nolēma, ka no 7.aprīļa, ja saslimstība ar Covid-19 būtiski nepieaugs, ārtelpās varēs tikties līdz 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām. Neatkarīgi no preču sortimenta un tirdzniecības platības durvis vērs visi veikali, kuriem ir atsevišķa ieeja. Mazākos tirdzniecības centros varēs strādāt visas tirdzniecības vietas, būs arī atļauta ielu tirdzniecība. Valdība jau iepriekš nolēma atcelt ārkārtējo situāciju pēc 6.aprīļa. Pirmdien reģistrēti 119 Covid-19 inicētie, miruši trīs cilvēki.

Vai gatavojas karam?

Pirmdien Kremlis brīdināja par augošo spriedzi Austrumukrainā. Savukārt Vācijas un Francijas ārlietu ministrijas 3.aprīlī izteica bažas par Krievijas karaspēka koncentrēšanos pie Ukrainas robežām un arvien pieaugošajiem pamiera pārkāpumiem Donbasā. Atbalstu Ukrainai svētdien pauda arī ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības jautājumos Žuzeps Borels. Šogad martā The New York Times ziņoja, ka pie Ukrainas robežas dažādās vietās izvietoti ap 4000 Krievijas karavīru. Kijeva apsūdz Krieviju, ka tā gatavojas jaunai ofensīvai.

IR aktuāli

Amerikas Nacionālās studentu sporta asociācijas izslēgšanas turnīra Marta trakums labākajās komandās spēlē arī latviešu basketbolisti. Viens no viņiem ir Francis Gustavs Lācis (22).

Vēl

Konkursā uz Rīgas pilsētas izpilddirektora amatu uzvarēja līdzšinējais a/s Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. Par viņa iecelšanu vēl jālemj Rīgas domei.

Rīgas apgabaltiesa 1.aprīlī atcēla spriedumu, ar kuru kā noziedzīgi iegūts tika konfiscēts mākslinieka Aivara Vilipsona ģimenes dzīvoklis.

Aizdomās par kontrabandu organizētā grupā lielos apmēros un koruptīvām darbībām aizturētas 5 personas, to skaitā VID, policijas un robežsardzes amatpersonas.

Policija par iespējamu fiktīvu nodarbināšanu rosinājusi apsūdzēt bijušo valsts a/s Latvijas pasts valdes priekšsēdētāju Arni Salnāju. Viņš savulaik bija arī prezidenta Vējoņa kancelejas vadītājs.

Liepājas tiesa 2.aprīlī nolēma apcietināt vīrieti, kuru policija aizturēja par tramvaja vadītāja nogalināšanu. Uzbrucējs 1.aprīlī kaklā sadūra tramvaja vadītāju, kurš mira slimnīcā.

Francijā 3.aprīlī spēkā stājās stingrāki ierobežojumi pret Covid-19 pandēmiju, tie būs spēkā līdz 26.aprīlim.

2.aprīlī kāds auto iebrauca ASV Kapitolija drošības barjerās, iebrucējs izkāpa no auto un ar nazi metās virsū policistiem. Uzbrucējs aizturēts, viens policists miris.

IR aktuāli

Uldis Bērziņš (1944—2021) paliks latviešu literatūrā kā viens no mūsu spilgtākajiem, nozīmīgākajiem dzejniekiem un tulkotājiem.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ka konkursā par tiesībām Rīgā izvietot ielu reklāmas uzvarējis ar Lemberga ģimeni saistīts uzņēmums. Raidījums arī skaidroja, kāpēc Rīga gadiem nav piešķīrusi naudu simtiem brīvu sociālo dzīvokļu remontam. Tāpat žurnālisti noskaidroja, ka sektas Jaunā paaudze līderis Ļedjajevs veido jaunu televīziju kopā ar Covid noliedzējiem. Raidījums informēja, ka Aizsardzības ministrija par 200 miljoniem pirks bruņutransportierus, kas Igaunijai izrādījušies pārāk dārgi.

Šodien

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija spriedīs par kultūras nozares situāciju ilgstošos Covid-19 ierobežojuma apstākļos.

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja spriedīs par pilsētas gaisa kvalitātes uzlabošanas programmu.

Francijas apelācijas tiesa pasludinās spriedumu lietā par Rietumu bankas iespējamo iesaisti naudas atmazgāšanā (LETA).

Viedokļi

Aija Kažoka, žurnāliste un redaktore. Zinātnes pakļaušana un nepiedodama augstprātība.

Andris Gribusts, izglītības uzņēmuma Lielvārds valdes priekšsēdētājs. Gads ar attālinātajām mācībām – nav ieguvumu bez zaudējumiem.

Paplašini apvārsni

2011.gadā arheologi kādā seno romiešu tualetē atrada lielas sēklas. Kas bija šis auglis, kura dēļ viduslaikos eiropieši bija kā bez prāta?

Ar faraonu godu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -2 – +7C, mainīgs mākoņu daudzums, pa dienu un vakarā neliels lietus, D – DR vējš 4 – 7 m/s;

accuweather -2 – +7C, vējains, brīžiem sniegs un lietus, D – DR vējš 8 – 13 m/s;

yr 0 – +7C, pārsvarā apmācies, D – DR vējš 8 – 13 m/s.

Vārda dienu svin:

Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu