EZA izpētījusi “AstraZeneca”; rindas pie veikaliem; vairāk pelna izglītotie

Ļoti reta blakne

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) izpētījusi AstraZenca ražotās vakcīnas pret Covid-19 un secinājusi, ka asins trombu veidošanās ir iespējama kā ļoti reta vakcīnas blakne. EZA trešdien uzsvēra, ka ieguvums no vakcinācijas un smagas saslimšanas novēršana ir daudz lielāks, nekā iespējamais risks. Eksperti pieļauj, ka viens no trombu veidošanās izskaidrojumiem ir imūnsistēmas reakcija. Pētījumi turpinās. ES šo vakcīnu saņēmuši vairāk nekā 20 miljoni cilvēku.

Nocietušies

Trešdien pēc ārkārtējās situācijas durvis vēra veikali, kas neatrodas lielajos tirdzniecības centros un kuriem ir atsevišķa ieeja. Rīgā pie apģērbu un apavu veikalu durvīm veidojās garas rindas. No trešdienas 12. klašu skolēniem ļauts mācīties klātienē, lai gatavotos centralizētajiem eksāmeniem. Trešdien Latvijā reģistrēti 643 Covid-19 inficētie, miruši deviņi cilvēki.

Pēta absolventu karjeru

Augstskolu absolventu gada ienākumi ir par 30% augstāki nekā vidēji valstī, secināts Izglītības ministrijas pētījumā. Lielākos ieņēmumus gūst lauksaimniecības sektorā strādājošie, bet vismazāk pelna humanitāro un mākslas zinātņu absolventi. Ministrija pārprodukciju nākotnē prognozē sociālo zinātņu un tiesību jomās. Absolventu monitoringa rezultāti Latvijā pirmo reizi tika publicēti pērn un to veiks 10 gadus.

IR aktuāli

Mēnesi pēc tiesas sprieduma Lemberga lietā uzrādītas apsūdzības Šķēlem un Šleseram. Ģenerālprokurors Juris Stukāns intervijā par šīm un citām aktualitātēm.

Vēl

Pirmo poti pret Covid-19 līdz trešdienai saņēmuši 129 128 Latvijas iedzīvotāji, bet abas – 25 142 iedzīvotāji, ziņo Nacionālais veselības dienests.

500 eiro vienreizējo pabalstu piešķirs arī par tiem bērniem, kuri no šā gada 1. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām atrodas bērnu aprūpes iestādēs, trešdien lēma Saeima.

Trešdien Saeimas Prezidijā iesniegts 36 opozīcijas deputātu iesniegums par ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai lemtu par parlamentārās izmeklēšanas komisijas veidošanu valdības darba izvērtēšanai pandēmijas laikā.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien ierosināja lietu par pie frakcijām nepiederošās deputātes Stepaņenko publiskiem izteikumiem, bet par deputāta Gobzema izteikumiem neierosināja.

Lai ierobežotu negodīgu tirdzniecības praksi lauksaimniecības un pārtikas preču piegādes ķēdē, Saeima trešdien pieņēma Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likumu.

Dānijai piederošās Grenlandes parlamenta ārkārtas vēlēšanās uzvarējusi opozīcijas kreisā partija Tautas savienība. Tās līderis aicina apturēt urāna ieguves projektu Kvanefjeldē.

Trešdien Turcijas tiesa masu prāvā mūža ieslodzījumu piesprieda 497 bijušajiem virsniekiem, kurus apsūdzēja līdzdalībā neveiksmīgā valsts apvērsumā 2016.gada jūlijā.

IR aktuāli

Cik visaptveroša bijusi medicīnas darbinieku vakcinācija, un vai nepieciešams noteikt obligātu potēšanu mediķiem?

Šodien

Valdības sēdē Iekšlietu ministrijai jāziņo par ieceļotāju epidemioloģiskās drošības prasību kontroles pasākumiem.

Saeima plāno 2.lasījumā kā steidzamus skatīt grozījumus Augstskolu likumā.

Paziņos grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele laureātus.

Viedokļi

Ilona Baumane – VītoliņaAmrop konsultante, profesore. Veiksmīgākie darbinieku pārkvalifikācijas īstenotāji dzīvē – lielie uzņēmumi.

Olga Procevska, stratēģiskā biznesa konsultante. Politika nepāriet.

IR aktuāli

Bezprecedenta gadījums Latvijas teātra vidē — nepilna gada laikā aktieris Kaspars Zāle divas reizes atlaists no Dailes teātra un vērsies ar prasību tiesā. Par ko viņš cīnās?

Paplašini apvārsni

1962.gada rudenī – Kubas raķešu krīzes laikā – Huanita Mudi vadīja ASV izlūkdienesta šifrēšanas nodaļu. Kāda bija viņas loma kodolkara novēršanā?

Cirks pagalmā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +6C, apmācies, brīžiem skaidrosies, neliels lietus, R – ZR vējš 3 – 6 m/s;

accuweather +1 – +6C, pārsvarā skaidrs un vēss, R – ZR vējš 5 – 10 m/s;

yr +2 – +7C, mākoņains, pa dienu atspīdēs saule, R – ZR vējš 6 – 10 m/s.

Vārda dienu svin:

Edgars, Danute, Dana, Dans

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu