Prognozē IKP izaugsmi; naudas sods prokurorei; apsūdz par ES sankciju pārkāpšanu

Optimisms par nākotni

Latvijas Banka otrdien paaugstināja IKP prognozi šim gadam no 2,8% līdz 3,3%. Centrālā banka arī prognozē IK pieaugumu 2022. gadam no 5,3% līdz 6,5%. Savukārt inflācija varētu pieaugt no 1,1% pērn līdz 1,8% šogad. Viens no prognozes optimisma iemesliem ir mājsaimniecībās izveidotie uzkrājumi. Taču IK pieaugums lielā mērā būs atkarīgs no Covid-19 ierobežošanas.

Par ziņu izpaušanu

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien par neizpaužamas informācijas izpaušanu par vainīgiem atzina Ģenerālprokuratūras virsprokurori Elitu Jurkjāni un viņas vīru advokātu Juri Jurkjānu. Tiesa Jurkjāni sodīja ar 12 500 eiro naudas sodu, bet viņas vīru — ar 7500 eiro sodu. Spriedumu var pārsūdzēt. Pērn pirms sava amata pilnvaru termiņa beigām toreizējais ģenerālprokurors Kalnmeiers vairākus virsprokurorus, arī Jurkjāni, informēja, ka pret Jelgavas prokuratūras prokurori Zinaīdu Egli sākts kriminālprocess.

Maksā Putina pietuvinātajam

Prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzēts Baltijas Mediju alianses šefs Oļegs Solodovs un vēl viena persona par ES sankciju pārkāpšanu. Tas devis iespēju ES sankcijām pakļautajai personai iegūt 10 miljonus eiro. Kriminālprocesā uzlikts arests mantai vairāk nekā 3 miljonu eiro apmērā. Mediju grupa gadiem veica pārskaitījumus Krievijas uzņēmumam, kura līdzīpašnieks ir Krievijas prezidentam pietuvinātais un ES sankciju sarakstā iekļautais baņķieris Jurijs Kovaļčuks.

IR aktuāli

Ģimenes ārste Linda Šīrone Liepājā vakcinēties pret Covid-19 aicināja ar tvitera palīdzību.

Vēl

Rīgas starptautiskās autoostas padomē otrdien iecelti trīs jauni locekļi. Vietu padomē zaudējis tās līdzšinējais priekšsēdētājs Rīgas domes deputāts Oļegs Burovs (GKR).

Mūža balvu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas literatūrā šogad saņems valodniece un rakstniece Lalita Muižniece un literatūrzinātnieks Gunārs Bībers, kļuva zināms otrdien.

Latvija otrdien saņēma ražotāja Moderna 25 200 vakcīnas devas.

Otrdien Latvijā reģistrēti 526 Covid-19 inficētie, miruši 10 cilvēki.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija atļāva Tele2 un Bite Latvija kopīgi izmantot daļu no frekvencēm. Tas nodrošinās plašāku mobilā tīkla pārklājumu un ātrāku internetu.

Administratīvā rajona tiesa atzinusi par prettiesisku Rīgas domes lēmumu neatklāt deputātam Valteram Bergam (JKP) Mežaparka estrādes pirmās kārtas tāmi.

Berlīne un Minhene uz laiku pārtrauks vakcinēt ar AstraZeneca vakcīnām cilvēkus vecumā līdz 60 gadiem, jo konstatēts 31 vēnu trombozes gadījums pēc vakcinācijas.

Ķīna otrdien radikāli izmainīja Honkongas vēlēšanu likumu – divreiz samazināja parlamenta deputātu skaitu, pirms ievēlēšanas pārbaudīs viņu lojalitāti Pekinai.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Otrdien Igaunijas valdība līdz 25.aprīlim pagarināja Covid-19 dēļ noteiktos stingros ierobežojumus. Tie bija spēkā līdz 11.aprīlim. Visiem iebraucējiem Igaunijā 10 dienas būs jāuzturas pašizolācijā.

Lietuva otrdien paziņoja, ka tikai Eiropas Zāļu aģentūras atļautas vakcīnas var tikt iekļautas vakcīnu digitālā zaļā sertifikāta programmā.

Norvēģijas sabiedrības veselības institūts prognozē, ka visu iedzīvotāju, vecāku par 18 gadiem, vakcinācija pret Covid-19 būs pabeigta līdz augustam.

Dānijas valdība otrdien paziņoja, ka izveidos darba grupu, lai izpētīju iespējas repatriēt 19 bērnus ar Dānijas pilsonību no ieslodzījuma nometnēm Sīrijas ziemeļaustrumos.

Somijā franču nirējs Arturs Gerens-Boeri uzstādījis jaunu pasaules rekordu zemledus peldēšanā – aizturējis elpu 3 minūtes, viņš nopeldēja zem ledus 120 metrus.

IR aktuāli

Kebabi pārliecinoši iestājušies opozīcijā kotletēm jeb Biznesa veiksmes stāsts par Rēzeknes Ausmeņa Kebabu.

Šodien

Rīgas dome spriedīs par daudzstāvu dzīvojamo māju iegādi Rīgas pilsētas pašvaldības dzīvojamā fonda attīstībai.

Notiks Lielās talkas atklāšanas pasākums tiešsaistē.

Tiešsaistē notiks Jesajas Berlina biedrības rosināta diskusija “Vai tiešām “diskriminācija nav viedoklis”?”

Viedokļi

Mortens Hansens, ekonomists. “Latvia can be better”.

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Kad patēriņš tiks nocelts no sēkļa?

Paplašini apvārsni

Pa ielu ejot, pēkšņi sāc skriet – liekas, ka tev pakaļ dzenas nošautie. Ukraina pakāpeniski atver boļševiku Lielā terora arhīvus.

Galvas sāpes mammai

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +13C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, R – DR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +1 – +11C, saule mīsies ar mākoņiem, R – DR vējš 5 – 7 m/s;

yr +7 – +9C, apmācies, R – DR vējš 5 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Gvido, Atvars

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu