Pašvaldību budžetā pārpalikums; Latvija piedalīsies misijā Irākā; jau 17 miljoni Covid slimnieku

Plusi un mīnusi

Pirmajā pusgadā pašvaldību budžetā izveidojies 101,4 miljonu eiro pārpalikums, ceturtdien informēja Finanšu ministrija. Valsts kopbudžetā šajā laikposmā bija 131,4 miljonu eiro deficīts. Bet Latvijas iekšzemes kopprodukts šogad otrajā ceturksnī varētu būt samazinājies par 8,5% līdz 15%, prognozē banku analītiķi.

Kopā ar sabiedrotajiem

Latvija plāno piedalīties ar 34 karavīru lielu vienību NATO misijā Irākā. Šīs misijas galvenie uzdevumi ir atbalsta sniegšana un padomu došana. Kopš 2016. gada neliela Latvijas karavīru vienība piedalās operācijā Inherent Resolve Irākā vietējo drošības spēku apmācīšanai. Bet no 2003. līdz 2007. gadam NBS vienības Irākā piedalījās starptautiskajā miera uzturēšanas operācijā.

Pandēmijas vilnis aug

Pasaulē Covid-19 apstiprināts jau vairāk nekā 17 miljoniem cilvēku. Visvairāk saslimušo ir ASV (gandrīz 4,5 miljoni), kur pēdējās 24 stundās apstiprināti 68 000 jauni inficēšanās gadījumi, Brazīlijā (2,6 miljoni) un Indijā (1,6 miljoni). Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti četri jauni saslimšanas gadījumi. Igaunijā diennakts laikā saslimuši deviņi, Lietuvā 19 cilvēki. Lietuvā no 1. augusta sabiedriskajās vietās būs obligāti jāvalkā maskas. Latvijā no 1. augusta būs mazāki ierobežojumi kultūras pasākumiem.

Vēl

Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija ceturtdien svītroja desmit kandidātus no Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām pieteiktajiem partiju Alternative, Jaunā Saskaņa un Rīcības partijas sarakstiem.

Vairāki 500 miljonus vērtā reģionālo autobusu pārvadājumu iepirkuma uzvarētāji vērsušies tiesā pret Iepirkumu uzraudzības biroju par, viņuprāt, pārāk ilgo konkursa zaudētāju sūdzību izskatīšanu.

Valsts prezidents Egils Levits ceturtdien Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei solīja atbalstu sabiedrisko mediju iziešanai no reklāmas tirgus līdz gada beigām.

Krimināllietā, kurā aizturēta Jelgavas prokuratūras prokurore Zinaīda Egle, KNAB izmeklē arī kukuļņemšanas organizēšanu, kukuļnemšanu un neizpaužamu ziņu atklāšanu.

Latvijas pārstāvis topošajā Eiropas prokuratūrā Gatis Doniks ceturtdien informēja, ka katru gadu no ES budžeta un fondiem dalībvalstīs izkrāpj 5 miljardus eiro.

ES ceturtdien pirmo reizi noteica sankcijas par kiberuzbrukumiem sešām personām un trim organizācijām.

Vācijas iekšzemes kopprodukts otrajā ceturksnī samazinājies par 10,1%, kas ir sliktākais rādītājs kopš šo datu apkopošanas sākšanas pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados.

ASV prezidents Tramps ceturtdien pieļāva, ka novembrī paredzētās prezidenta vēlēšanas varētu atlikt. ASV prezidentam nav šādu pilnvaru.

Šodien

Pasaules Dabas fonds rīko talku Kurliņupes ūdensteces atbrīvošanai.

Tiešsaistē notiek Latvijas Studentu apvienības rīkota diskusija par augstākās izglītības kvalitāti.

Latgales Kultūrvēstures muzejā notiek izdevuma 100 fakti par Rēzekni atvēršanas svētki.

Viedokļi

Kristīne Lepnāne, privātās vidusskolas Patnis absolvente. Darbs skolā sniedz pārliecību un ticību saviem spēkiem

Ilona Marhele, Latvijas olimpiete garajās distancēs. Septiņi ieteikumi skriešanai ar prieku un gandarījumu

Šonedēļ "Šķiltavā"

Trampa reitings ir katastrofāls, bet līdz vēlēšanām vēl 3 mēneši. Kolēģis no Vašingtonas Māris Diņģelis pastāsta, kādas šobrīd ir prognozes par ASV vēlēšanu iznākumu. Komentētāji Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps atklāj, kas viņiem liekas svarīgākais Rīgas domes vēlēšanās kandidējošo partiju programmās, un pārrunā gandrīz jau aizmirsto Sīrijas bēgļu krīzi, kura pirms pieciem gadiem satricināja Eiropu. Klausieties šeit.

Kultūra

31. jūlijā Hanzas Peronā notiks Vladislava Navstavševa iestudētās Antona Čehova lugas Trīs māsas pirmizrāde.

31. jūlijā Kuldīgā sāksies Dizaina filmu festivāls.

No 31. jūlija līdz 2. augustam Daugavgrīvas cietoksnī notiks brīvdabas festivāls Komēta.

Līdz 1. augustam Rojā notiks kino, mūzikas un mākslas festivāls RojaL.

Paplašini apvārsni

Personību veido pieredze un sociālā mijiedarbība. Kā pašizolēšanās no sabiedrības to varētu būt mainījusi?

Nunčaku lācis

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +13 – +18C, apmācies, lietus, brīžiem skaidrosies, R – ZR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +14 – +20C, sauli bieži vien aizklās mākoņi, palaikam līs, R – ZR vējš 3 – 6 m/s;

yr +14 – +19C, lielākoties mākoņains, brīžiem lietus, R – ZR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Angelika, Ruta, Rūta, Sigita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu