Saslimuši 16 miljoni; pret Krievijas atjaunošanu G7; Ķekavas kukuļņēmēja lieta uz tiesu

Grib testēt viesstrādniekus

Ar Covid-19 inficēto skaits pasaulē pēdējos četru dienu laikā pieaudzis par vienu miljonu – kopumā pasaulē inficēto skaits pārsniedzis 16 miljonus. Satraucošākā situācija Eiropā ir Spānijā, kur ir vairāki lokāli slimības uzliesmojumi. Sestdien Lielbritānija svītroja Spāniju no to valstu saraksta, no kurām ierodoties, nav jāievēro 14 dienu karantīna. Beļģija varētu ieviest stingrus ierobežojumus, jo Spānijā un Francijā saslimušo skaits atkal palielinās. Latvijā pirmdien nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums. Gulbenes novadā pēc astoņu cilvēku saslimšanas ar Covid-19 atgriezīsies pie stingrākiem ierobežojumiem. Veselības ministrija rosinās viesstrādniekiem veikt Covid-19 testus, jo atklāti slimi viesstrādnieki no Uzbekistānas. Kopējais inficēto skaits – 1219.

Neiespējami

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss pirmdien publicētajā intervijā noraidījis iespēju Krieviju uzņemt atpakaļ G7 valstu saimē, kamēr neatrisinās konfliktu Austrumukrainā. Krieviju no G8 izslēdza 2014. gadā pēc Krimas okupācijas. ASV prezidents Tramps nesen ierosināja uz G7 samitu ielūgt arī Krievijas prezidentu Putinu. Jau agrāk Krievijas aicināšanu noraidīja Liebritānija un Kanāda.

Lieta uz tiesu

KNAB pirmdien tiesai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīja materiālus pret vienu Ķekavas novada pašvaldības amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu un vienu fizisku personu par starpniecību kukuļošanā. Kā zināms, KNAB pērn septembrī aizturēja Ķekavas novada domes deputātu un bijušo basketbolistu Aigaru Vītolu (LZS). Vēlāk viņš nolēma atkāpties no amata sakarā ar KNAB izmeklēšanu.

Vēl

ES Padome pirmdien Eiropas prokurora amatā apstiprināja Latvijas pārstāvi Gati Doniku. Viņa pilnvaru termiņš būs seši gadi.

Pirmdien studētgribētāji varēja pieteikties studijām augstskolās klātienē.

Rēzeknes dome pēc audita no amata atbrīvoja pašvaldības uzņēmuma Rēzeknes satiksme vadītāju Jevgēniju Koršenkovu, jo viņš bijis nesaimniecisks. Koršenkovs tiesāsies.

Ķīna pirmdien pārņēma ASV konsulātu Čendu un lika to slēgt. Tas bija atbildes solis uz ASV pagājušās nedēļas lēmumu slēgt Ķīnas konsulātu Hjūstonā, jo Pekina to izmantojusi spiegošanā.

Lai gan pirmdien Austrumukrainā bija jāstājas spēkā jaunam pamieram starp Ukrainas valdības spēkiem un Krievijas atbalstītajiem grupējumiem, tas nenotika. Kaujinieki apšaudīja Ukrainas pozīcijas.

Portugāle pirmdien izsludināja trauksmes stāvokli saistībā ar mežu ugunsgrēkiem valsts vidienē.

Šodien

Izglītības un zinātnes ministrija informēs par izmaiņām jaunajā mācību gadā (LETA).

Valdība lems par Gitas Rēvaldes apstiprināšanu Latvijas Zinātnes padomes direktora amatā un par Tatjanas Vasiļjevas apstiprināšanu augstskolas RISEBA rektora amatā.

11. tramvaja maršrutā “Ausekļa iela – Mežaparks” atsāks kursēt zemās grīdas tramvaji.

Viedokļi

Austra Grīnberga, AVER Brokerage nekustamo īpašumu aģente. Nekustamā īpašuma nozarē darījumu skaits sarucis par gandrīz 50%.

Liene Linde, kino režisore un publiciste. Vēstule no mājām.

Paplašini apvārsni

Labi, ka mums nav metro!

Maskavā stiprs lietus pirmdienas vakarā appludināja metro staciju un ielas.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +15 – +25C, mainīgs mākoņu daudzums, vakarā iespējams lietus, Z – ZA, R – DR, D – DR vējš 1 – 2 m/s;

accuweather +16 – +24C, saule iznirs no mākoņiem, Z – ZA, R – DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +17 – +26C, saule mīsies ar mākoņiem, Z – ZA, R – DR, D – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Cecīlija, Cilda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu