Budžetā deficīts; jauns mediķu atalgojuma modelis; ASV no Vācijas izvedīs 11 900 karavīru

Tērējam vairāk

Šā gada pirmajā pusgadā valsts kopbudžetā izveidojies 131,4 miljonu eiro deficīts, trešdien informēja Finanšu ministrija. Pusgadā kopbudžeta ieņēmumi bija par 380,2 miljoniem eiro jeb 6,4% mazāki nekā pērn attiecīgajā laikā, bet izdevumi par 430,4 miljonu eiro jeb 8,2% lielāki. Bilances pasliktināšanos ietekmē kopbudžeta nodokļu ieņēmumu plāna neizpilde par 426,6 miljoniem eiro, mazāki ārvalstu finanšu palīdzības ieņēmumi un izdevumu pieaugums Covid-19 seku mazināšanai.

Īstenos septiņos gados

Veselības ministrija trešdien iepazīstināja ar ārstniecības personu jauno atalgojuma modeli. To paredzēts ieviest septiņos gados, sākot no nākamā gada. Modelis paredz, ka ārstu alga varētu pārsniegt 3000 eiro, māsu – pietuvoties 2000 eiro. Tam ik gadu būs nepieciešami papildu 70 līdz 75 miljoni eiro. Latvijas Māsu asociācija modeli vērtē kā labu, bet vēlētos to ieviest ātrāk.

Izvedīs vairāk

ASV aizsardzības ministrs Marks Espers trešdien paziņoja, ka ASV no Vācijas izvedīs 11 900 karavīru – 6400 atgriezīsies ASV, bet 5400 izvietos citās Eiropas valstīs, arī Baltijā. Vācijā paliks 25 000 karavīru. Šī karaspēka pārdislokācija būs nopietnākais solis kopš aukstā kara laikiem un esot daļa no lielākas ASV stratēģijas pret Krieviju, sekojot robežai uz austrumiem, “kur atrodas mūsu jaunākie sabiedrotie”, teica Espers.

Vēl

Trešdien Latvijā atklāti četri jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi. Kopējais inficēto skaits – 1224.

Lietuvas valdība trešdien nolēma, ka no 1.augusta sejas aizsargmaskas obligāti jālieto sabiedriskajā transportā, tirdzniecības vietās, kafejnīcās un masu pasākumos.

Mazumtirdzniecības apgrozījums jūnijā pieauga par 4,6%, salīdzinot ar pērno gadu, liecina CSP dati.

Likumā noteikto prasību neatbilstības dēļ no partiju Alternative, Jaunā Saskaņa un Rīcības partijas sarakstiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās kopā svītroti desmit kandidāti.

KNAB aizturētā Jelgavas prokurore ir Zinaīda Egle, kura uztur apsūdzību krimināllietā par mātes un bērna nāvi mājdzemdībās Pirmajā evaņģēliskajā Jēzus draudzē.

ASV Kongresa antimonopola apakškomiteja trešdien sāka iztaujāt lielāko tehnoloģiju kompāniju Facebook, Amazon, Alphabet un Apple vadītājus aizdomās par ļaunprātīgu tirgus stāvokļa izmantošanu.

Baltkrievijā aizturēti 33 kaujinieki, kas varētu būt no Krievijas militārā grupējuma Vagner, ziņo Baltkrievijas varasiestādes. Vienlaikus Minskā turpinās arī opozīcijas aktīvistu aizturēšanas – kopumā aizturēti vismaz 36 cilvēki.

Šodien

Prezidents Levits pārrunās ar NEPLP pārstāvjiem sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus un nepieciešamo finansējumu.

Marsa parka aktīvisti rīko fotosesiju un informatīvu sapulci pie Marsa parka žoga Brīvības gatvē 207.

Latvijas Dabas muzejā sāksies dienliliju kolekcionāru organizētā dienziežu izstāde.

Viedokļi

Krists Mertens, SIA Enefit valdes loceklis. Latvijas enerģētika: cik zaļi esam gatavi būt?

Andis Kudors, politologs. Krievijas diplomāti – troļļu lomā.

Šonedēļ žurnālā IR

Ko zinātnieki apņēmušies izpētīt līdz gada beigām par Covid-19 un vai pietiks laika kvalitatīvai pētniecībai?

Divi gadi pēc maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības, bet neviena aizdomās turētā. Vai izmeklēšanu kavējuši ģimenes locekļi?

Vai Tramps prezidenta vēlēšanās atkal varētu triumfēt? Ir sāk rakstu sēriju, kurā Māris Diņģelis no Vašingtonas vēstīs par vēlēšanu kampaņu.

noskriet ultramaratonu, stāsta Pēteris Grīviņš, pēc profesijas datu analītiķis.

Paplašini apvārsni

Neizprotot cilvēcisko kastu sistēmu, nevaram saprast pašreizējos satricinājumus ASV.

Ar humoru

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +20C, pa dienu negaisa mākoņi, lietus, D – DR vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +13 – +19C, mainīgs mākoņu daudzums ar nelielu lietu, D – DR vējš 5 – 6 m/s;

yr +14 – +18C, no rīta neliels lietus, apmācies, D – DR vējš 5 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Valters, Renārs, Regnārs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu