Pašizolācija no 15 valstīm; IKP samazinās Latvijā un eirozonā; KNAB pārbaudīs “Saskaņu”

Pandēmija būs ilga

Slimību profilakses un kontroles centrs piektdien informēja, ka 14 dienu pašizolācija jāievēro cilvēkiem, kas Latvijā atgriežas no 15 valstīm. Pašizolācija jāievēro, arī atgriežoties no Austrālijas, Marokas un Kanādas. Latvijā svētdien reģistrēti pieci jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19, piektdien ziņoja par vienu mirušo. Kopējais inficēto skaits Latvijā ir 1243, miruši 32. Arī Ādažu bāzē dienošam karavīram konstatēts Covid-19, bet vairāki karavīri atrodas pašizolācijā. Pasaules Veselības organizācija brīdināja, ka Covid-19 pandēmija būs ilga. Pasaulē kopējais inficēšanās gadījumu skaits pārsniedzis 17,8 miljonus, no tiem Eiropā – vairāk nekā trīs miljoni.

Ietekmē visus

Šā gada otrajā ceturksnī Latvijā IKP samazinājies par 9,8%, bet eirozonā – par 12,1%, salīdzinot ar pagājušo gadu. Latvijā IKP ietekmēja Covid-19 pandēmijas izraisītais samazinājums ražojošajās nozarēs par 3,8% un pakalpojumu nozarēs par 11%, tajā skaitā kritums mazumtirdzniecībā par 1,6%. Eirozonā pandēmija visvairāk ietekmēja Spāniju, kas ir ES ceturtā lielākā ekonomika. Tur IKP kritās par 18,5%.

Vai gatavojas vēlēšanām?

KNAB pārbaudīs informāciju par Saskaņas iespējamu nodomu 30.jūlijā izmantot pašvaldības uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) telpas partijas priekšvēlēšanu sapulcei, ziņo LTV. Partijām izmantot pašvaldību uzņēmumu telpas bez maksas ir aizliegts. RNP Austrumu iecirkni, kur bijusi paredzēta sapulce, vada Saskaņas biedrs Jānis Vaitkevičs. Viņš noliedz, ka iecirknī notikusi partijas sapulce.

Vēl

Ceturtdienas vakarā Minskā notika lielākais Baltkrievijas opozīcijas kandidātes uz prezidenta amatu Svetlanas Tihanovskas atbalsta mītiņš, kurā piedalījās 63 tūkstoši cilvēku.

No 1. augusta patruļpolicisti, satiksmes drošības kontroles un konvoja policisti nēsās jauna dizaina formastērpus.

Liepājas-Rucavas šosejā pie Jūrmalciema pagrieziena svētdien notika autobusa un vieglā auto sadursme, kurā cieta deviņi cilvēki. Sestdien ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja četri cilvēki, bet cieta vēl 18.

Habarovskā jau 23.dienu pēc kārtas svētdien notika demonstrācija ar prasību atbrīvot aizturēto un no amata atcelto novada gubernatoru Sergeju Furgalu. Sestdien protesti notika arī vairāk nekā 10 citās Krievijas pilsētās.

Austrālijas otrajā lielākajā pilsētā Melburnā no svētdienas līdz 13.septembrim noteikta komandantstunda, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Berlīnē sestdien ap 20 000 cilvēku lielā nesankcionētā demonstrācijā pret pandēmijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem ievainoti 45 policisti, 130 likumpārkāpēji arestēti.

No sestdienas līdz svētdienas rītam Jeruzalemē notika protesti pret korupcijā apsūdzēto Izraēlas premjerministru Netanjahu un aicināja viņu atkāpties no amata.

Sestdien pie Grieķijas Alonisos salas Egejas jūrā tika atklāts pirmais zemūdens muzejs – 5.gs. pirms mūsus ēras ar amforām nogrimis kuģis.

Šodien

Satversmes tiesas kolēģija izskatīs Ikšķiles novada pieteikumu par administratīvi teritoriālo reformu un lems, vai ierosināt lietu.

Centrālā statistikas pārvalde informēs par rūpniecības produkciju šā gada jūnijā (LETA).

Līdz 31.augustam pasažieru trūkuma dēļ SIA Rīgas mikroautobusu satiksme slēgs vairākus ekspresbusu maršrutus.

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Vīruss atmasko ekonomikas ielaistās kaites.

Anna Medne, Biznesa augstskolas Turība docētāja. Nesagraut sociālās apdrošināšanas sistēmu!

Paplašini apvārsni

Prerafaelītu mākslas ēras supermodeles Lizas Sidalas traģēdija un mīts, kas saglabājies līdz mūsdienām.

Baltijas vienotībai

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +25C, apmācies, vakarā lietus, D – DR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +16 – +22C, pārsvarā apmācies, vakarā neliels lietus, D – DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +14 – +24C, mākoņains, D – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Augusts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu