Viesstrādniekus testēs divreiz; skolās mācības būs klātienē; vardarbībā cietušos anketēs

Tuvāka sēdēšana

Valdība otrdien nolēma, ka viesstrādniekiem no valstīm ar augstu saslimšanas rādītāju, tai skaitā kultūras jomas darbiniekiem, būs obligāti jāveic Covid-19 analīzes. Prasība stāsies spēkā no 1.augusta. Covid-19 tests būs jāveic pirms darba uzsākšanas. Otrs tests būs jāveic 5.-7. dienā pēc izbraukšanas no valsts, uz kuru attiecas piesardzības pasākumi. Savukārt privātiem ceļotājiem, kas ieceļo Latvijā, neizmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus, būs jāaizpilda anketa. Kultūras pasākumu apmeklētājiem no 1.augusta būs jāievēro viena metra distance fiksētās sēdvietās. Gulbenes novadā otrdien spēkā stājās rīkojums par pastiprinātiem drošības pasākumiem. Latvijā otrdien reģistrēts viens jauns Covid-19 saslimšanas gadījums. Kopējais inficēto skaits – 1220.

Nedrūzmēties skolās

No 1.augusta mācības izglītības iestādēs organizēs klātienē, bet būs jāievēro virkne piesardzības prasību – jāorganizē izglītojamo plūsma, lai nepieļautu drūzmēšanos, otrdien lēma valdība. Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi trīs mācību organizācijas variantus. Ja epidemioloģiskā situācija 1.septembrī būs līdzīga pašreizējai, mācības visās izglītības iestādēs Latvijā notiks klātienē un tas ir A modelis. Mācīties varēs arī attālināti, bet šis nosacījums vispārējās izglītības iestādēs attiecināms tikai uz 7.-12.klasi.

Nevarēs nezināt

Pēc gandrīz divus gadus ilgām diskusijām valdība otrdien apstiprināja vardarbībā cietušo anketēšanu, kas turpmāk būs obligāta izsaukumos uz ģimenes konfliktiem. Tādējādi policija sociālajiem dienestiem nodos informāciju par vardarbības riskiem ģimenē. Anketa kalpos par universālu veidlapu gan sociālā dienesta, gan bāriņtiesas, gan tiesas informēšanai.

Vēl

Pasaules veselības organizācija otrdien brīdināja, ka Covid-19 pandēmija pastiprinās un pasaulē 6 nedēļās divkāršojies saslimšanu skaits. Vācija, Beļģija un Francija pastiprināja distancēšanās prasības, bet Antverpenē kopš pirmdienas naktī ieviesta komandantstunda.

Valdība otrdien atbalstīja 3,51 miljona eiro piešķiršanu Altum mājokļu garantijas programmai, kas ļaus paplašināt valsts palīdzību mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem.

Alsungas novada deputāti nolēmuši vērsties Satversmes tiesā (ST) par novada iekļaušanu Kuldīgas novadā. ST jau ierosinājusi lietu par administratīvi teritoriālajām izmaiņām Limbažu novadā.

VID nodeva Saldus prokuratūrai lietu par 2,5 miljonu eiro nodokļu nemaksāšanu un lūdza apsūdzēt trīs personas.

KNAB jūlijā aizturējis Jelgavas prokuratūras prokuroru. KNAB sācis kriminālprocesu, bet patlaban par to plašāku informāciju nevarot sniegt.

Valdība otrdien nolēma pagarināt Valtera Mūrnieka pilnvaru termiņu Iekšējās drošības biroja priekšnieka amatā līdz 2025. gada 31.oktobrim.

Austrālijas meža ugunsgrēkos 2019.-2020.gadā bojā gājuši trīs miljardi dzīvnieku, aplēsuši pētnieki.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas valsts pārvaldes ministrs Jāks Ābs devis atļauju celt slēgto futbola treniņzāli līdzās komunisma upuru memoriālam Mārjamē, Tallinā.

Otrdien Lietuva, Polija un Ukraina parakstīja kopīgu deklarāciju par padziļinātu sadarbību Ukrainas cīņā pret Krievijas agresiju un pret Covid-19 pandēmiju.

Somijā no pirmdienas līdz 25.augustam ieceļotājiem no Šveices, Austrijas un Slovēnijas būs jāievēro 14 dienu pašizolācija, jo šajās valstīs atkal pieaug Covid-19 saslimušo skaits.

Trešdaļa zviedru nav pārliecināti, ka vakcinēsies pret koronavīrusu, kad būs izgudrota vakcīna, liecina Kantar-Sifo aptauja.

Norvēģi protestē pret ēkas, kurā atrodas Pablo Pikaso milzīga freska, nojaukšanu. Ēku 2011.gadā mēģināja uzspridzināt labējais ekstrēmists Breivīks.

Šodien

Iepazīstinās ar jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli (LETA).

Tiešsaistē notiks ceturtā #21gsLatvija diskusiju cikla saruna Atvērti biznesam par biznesa vides izaicinājumiem.

Jūrmalas festivālā īpašā koncertā atcerēsies diriģentu Marisu Jansonu.

Viedokļi

Agnis Stibe, #EsiLV Zinātnes, inovāciju un tehnoloģiju domnīcas vēstnieks. Tauta, kas grib un prot mainīties, lai stiprinātu Latviju.

Artūrs Kuka, Konkurences padomes Ekonomiskās analīzes nodaļas vadītājs. Autoservisi un tehniskā apskate – vai tiešām nesavienojami saimnieciskās darbības veidi?

Paplašini apvārsni

Distancētais darbs motivē aizvien vairāk cilvēku pārcelties uz klusākām un zaļākām vietām. Kā dinamiskākās pilsētas cenšas piemēroties jaunajiem apstākļiem?

Parīzes ielās

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +17 – +24C, no rīta lietus, mainīgs mākoņu daudzums, D – DA, R – ZR, R – DR vējš 3 – 6 m/s;

accuweather +12 – +22C, mākoņi dažbrīd aizsegs sauli, D – DA, R – ZR, R – DR vējš 3 – 6 m/s;

yr +20 – +22C, naktī stiprs lietus, saule mīsies ar mākoņiem, D – DA, R – ZR, R – DR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Edmunds, Vidmants, Edžus

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu