Nepagarinās ārkārtējo situāciju; Igaunijā augstākā saslimstība Eiropā; slēdz galvenos sliežu ceļus

Domas atšķiras par veikalu atvēršanu

Valdība piektdien vienojās, ka pēc 6.aprīļa nepagarinās ārkārtējo situāciju valstī. Ministri konceptuāli atbalstīja operatīvās vadības grupas piedāvāto risinājumu pakāpeniski pārskatīt Covid-19 pandēmijas ierobežojumus pēc 6. aprīļa, ja situācija to atļaus. Darbu klātienē varētu atsākt visi veikali ar atsevišķu ieeju, izņemot tirdzniecības centros esošos. Valdība pieņēma zināšanai D scenāriju, ja Latvijā būtiski pieaugs saslimstība ar Covid-19. Eksperti norādīja, ka būtiska ierobežojumu atvieglošana, it īpaši veikalu atvēršana, ir pārāk riskanta. Detalizētus lēmumus valdība pieņems ceturtdien. Svētdien reģistrēti 324 Covid-19 inficētie, miruši seši, pieaudzis pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars – 7,1%.

Pozitīvi gandrīz 20% testu

Eiropā augstākā saslimstība patlaban ir Igaunijā, kur 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pagājušajā nedēļā pieauga līdz 1520,8 (pirms tam – 1518,3). Savukārt pozitīvo Covid-19 testu skaits ir 19,6%. Svētdien Igaunijā reģistrēti 892 Covid-19 inficētie, miruši astoņi cilvēki.

"Rail Baltica" dēļ

Sakarā ar Rail Baltica būvniecību no svētdienas Rīgas dzelzceļa stacijā ir slēgti četri galvenie sliežu ceļi. Tas būtiski izmainījis vilcienu kustības grafiku, kas būs spēkā līdz decembrim, informēja Pasažieru vilciens. Izmaiņas skar lielāko daļu maršrutu, bet vilcienu kustības intensitāti un pārvadājumu apjomu tas būtiski neietekmēšot.

IR aktuāli

Pret grupu mājas celšanu Ogrē iebilduši tai kaimiņos dzīvojošie. Par cerību, ka viņas brālis ar īpašām vajadzībām tomēr reiz varēs dzīvot šādā mājā, stāsta Alise Rasa Lapiņa.

Vēl

Piektdien SIA Tet dalībnieku sapulcē nomainīts uzņēmuma padomes sastāvs. Uzņēmuma padomi turpmāk vadīs Klāvs Vasks, kas stāsies Gata Kokina vietā.

Baltkrievijā 25. un 27.martā, kad baltkrievi atzīmēja Brīvības dienu, aizturēti vairāk nekā 500 cilvēki, informē cilvētiesību aizstāvības organizācija Vjasna.

Baltkrievija izslēgta no maijā paredzētā starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa. Organizatori noraidīja Baltkrievijas iesniegto dziesmu, kas neatbilst konkursa nepolitiskajam raksturam.

Mjanmā sestdien militārā hunta nogalināja vairāk nekā 100 protestētāju, arī bērnus.

Piektdien par Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāju ievēlēts portāla TVnet žurnālists Iļja Kozins.

Par jaunās Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Tieslietu padome iecēla Miķeli Zumbergu, piektdien informēja Augstākā tiesa.

Sestdien reģistrēts šogad lielākais kūlas ugunsgrēku skaits diennakts laikā – uguns dzēsta 76 reizes.

Sestdien paisuma laikā 14 velkoņi mēģināja izkustināt no vietas Suecas kanālā iestrēgušo milzīgo konteinerkuģi, taču neveiksmīgi. Konteinerkuģis Ever Given kanālu nosprostoja 23. martā.

IR aktuāli

Kas ir plogeri? Šie cilvēki skrien vai staigā, pie viena uzlasot atkritumus. Kustība radusies Zviedrijā pirms pieciem gadiem un zibenīgi iekarojusi pasauli.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga skaidroja, kāpēc ekonomisko lietu tiesnese Oksana Pulle-Čižova lūdza atlikt tiesneses zvēresta nodošanu. Raidījums stāstīja, par ko strīdas VID ģenerāldirektore Jaunzeme ar finanšu ministru Reiru. Žurnālisti turpināja pētīt lietu pret Ventspils baseinā bojā gājušā bērna vecākiem par kļūdām deklarācijā. Raidījums pētīja, kā satiksmes ministra Šlesera laikā organizēts konkurss Šķēlem palīdzējis atgūt starptautiskā tiesvedībā zaudētus miljonus.

LTV raidījums De facto skaidroja, par ko apsūdz Šleseru un Šķēli. Tāpat raidījums pētīja, kāpēc notiekt centieni diskreditēt prokuroru Cinkmani. Raidījums skaidroja, vai vakcinācija palīdzēs pret jaunām koronovīrusa mutācijām, un stāstīja, ka Latviju aicina vairāk tērēt no Atveseļošanās fonda sociālo problēmu risināšanai.

Šodien

Informēs par liela mēroga vakcinācijas centru atvēršanu un darbību.

Ekonomisko lietu tiesas tiesneši prezidentam nodos zvērestu tiešsaistes ceremonijā.

Rīgas ielas sāks attīrīt no smiltīm, netīrumiem un putekļiem.

Viedokļi

Edijs Tanons, SIA Datakom inovāciju direktors. Pircēji vairs nav birojos un lielveikalos – viņi ir tur ārā.

Andis Liepa, Ķemeru Nacionālā parka fonda valdes priekšsēdētājs. Kā sargājam dabu Latvijā?

Paplašini apvārsni

Kā simtiem Floridas svina rūpnīcas strādnieku tika pakļauti kaitīgo putekļu iedarbībai un kādas tas atstāja sekas viņu veselībai.

Grieķu salas saulē

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +8C, apmācies, neliels lietus, D vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +7 – +9C, apmācies, īslaicīgs lietus, D vējš 8 – 11 m/s;

yr +3 – +7C, apmācies, vakarā līs, D vējš 8 – 11 m/s.

Vārda dienu svin:

Aldonis, Agija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu