Aicina nepulcēties Lieldienās; lielie vakcinācijas centri gatavi; atjauno satiksmi Suecas kanālā

Dažās grupās vairāk inficēto

Lai arī vidējais jaunatklāto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits pagājušajā nedēļā saglabājies iepriekšējais un ir 519 dienā (nedēļu iepriekš 518), novērojams saslimstības pieaugums vecuma grupās 10–19 gadi un 20–29 gadi, kā arī iedzīvotājiem vecumā virs 80 gadiem, pirmdien informēja SPKC. Valdības vadītājs Kariņš (JV) pirmdien aicināja sabiedrību Lieldienās nepulcēties svinībām. Pirmdien reģistrēti 167 Covid-19 inficētie, miruši pieci cilvēki.

Var strādāt no 1.aprīļa

Ja tiks saņemts pietiekami daudz vakcīnu pret Covid-19, no 1. aprīļa strādāt gatavi masu vakcinācijas centri. Šonedēļ jau apstiprināta 43 200 AstraZeneca devu piegāde, ir cerība arī uz 25 200 Moderna devām. Rīgā lielie vakcinācijas centri atradīsies BT1 izstāžu centrā Ķīpsalā, ATTA centrā Krasta ielā un Rīgas Centrāltirgū. Pilnībā vakcinācijas centrus plāno noslogot maijā. Lielie vakcinācijas centri atradīses arī deviņās Latvijas pilsētās. Mazāki centri top sadarbībā ar pašvaldībām. No 1.aprīļa atbalstu vakcinācijas centriem Latvijā sniegs Nacionālie bruņotie spēki.

Izkustināts!

Pirmdien izdevās no sēkļa atbrīvot milzīgo konteinerkuģi, kas kopš pagājušās otrdienas bloķēja Suecas kanālu. Lai 400 metru garo Ever Given izkustinātu, bija piesaistīti 11 ostas velkoņi un divi specīgāki jūras velkoņi, bet no grunts noraka ap 30 000 kubikmetru smilts. Pēc tam tika atjaunota satiksme Suecas kanālā, kas ir viens no pasaules noslogotākajiem un svarīgākajiem tirdzniecības ceļiem.

IR aktuāli

Vai pašlaik notiekošais Šķēles un Šlesera lietā ir gulbja dziesma abiem «Š»? Aivara Ozoliņa komentārs.

Vēl

Mazumtirdzniecības apgrozījums šogad februārī salīdzinājumā ar 2020. gada februāri samazinājās par 8,5%. Liels kritums – 63,9% – bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirzniecībā.

Pirmdien zvērestu prezidentam Levitam nodeva septiņi Ekonomisko lietu tiesas tiesneši, jo bez tiesneses Oksanas Pulles-Čižovas atlikt zvēresta nodošanu lūdza arī Katarīna Sniedze.

Eksperimentu ar pagaidu velojoslām A.Čaka un Marijas ielā pagarinās līdz 1.septembrim, pirmdien nolēma Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja.

Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis pirmdien paziņoja, ka augustā plāno dibināt centrisku partiju. Jau nodibināta biedrība Republika 2030, uz kuras bāzes veidos partiju.

ASV pirmdien sākās tiesas prāva par Džordža Floida nonāvēšanu pērn maijā. Viņa nogalināšanā apsūdzēts policists Dereks Šovens. Pēc Floida nāves ASV sākās plaši protesti.

Baltkrievijas ģenerālprokuratūra pret opozīcijas līderi Svjatlanu Cihanousku un organizāciju BYPOL ierosinājusi krimināllietu par teroraktu gatavošanu.

Pasaules veselības organizācijas eksperti pirmdien paziņoja, ka Covid, visticamāk, cilvēkiem nodots no sikspārņiem ar vēl kāda cita dzīvnieka starpniecību, un izslēdz iespēju vīrusa noplūdei no laboratorijas.

Salaspilī uz meža ceļa netālu no purva izveidojusies karsta kritene – 8 m dziļš zemes iegruvums, kas rodas, kad pazemes ūdeņi izšķīdina ģipsi akmenī.

IR aktuāli

Leļļu teātra aktrise Dace Vītola radījusi izrādi par kiosknieci Olgu no starptautisku atzinību guvušās grāmatas Kiosks. Pirmizrāde bez publikas notiks 31. martā.

Šodien

Paziņos Latvijas Literatūras gada balvas nominantus piecās kategorijās.

Notiks Rīgas starptautiskās autoostas akcionāru ārkārtas sapulce par padomes locekļu atsaukšanu un ievēlēšanu, kā arī atlīdzības noteikšanu (LETA).

Attālināti būs skatāma Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020 apbalvošanas ceremonija.

Viedokļi

Aleksandrs Kalējs, partijas Progresīvie Izglītības un zinātnes darba grupas līdzvadītājs. Nebaidīsimies no izcilības augstākajā izglītībā!

Evelīna Ozola, arhitekte un pilsētplānotāja. Pamest pilsētu.

Paplašini apvārsni

Kā Londona risina satiksmes problēmas?

100 m skrējiens

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +11C, apmācies, dienā bez nokrišņiem, D – DR vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +6 – +11C, no rīta lietus, vēlāk apmācies, D – DR vējš 8 – 10 m/s;

yr +7 – +10C, apmācies, D – DR vējš 8 – 11 m/s.

Vārda dienu svin:

Nanija, Ilgmārs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu