Noraida Krievijas ultimātu; Lipmaniem jāatmaksā valstij 1,9 miljoni; vakcinētajiem maksās pabalstu

Kremļa strupceļš

Krievija ceturtdien paziņoja, ka sarunas ar Rietumiem par tās pieprasītajām “drošības garantijām” šonedēļ bijušas neveiksmīgas. Krievija nav apmierināta arī ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas dalībvalstu reakciju uz tās prasībām, paziņoja Krievijas pārstāvis EDSO. Decembrī Kremlis izvirzīja Rietumiem ultimātu apturēt NATO paplašināšanos un demontēt infrastruktūru jaunajās dalībvalstīs. NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pēc NATO un Krievijas padomes tikšanās trešdien uzsvēra, ka Ziemeļatlantijas alianse negrasās atteikties no savām pamatvērtībām. ASV Demokrātiskās partijas senatori ceturtdien iesniedza likumprojektu par sankcijām Krievijai, ja Kremlis pastiprinātu agresiju pret Ukrainu. Likumprojektā paredzēta Putina aktīvu iesaldēšana un uzsvērts ASV atbalsts Baltijas valstīm un to drošības stiprināšanai.

Vakcinētajiem pabalsts būs

Saeima ceturtdien pieņēma likuma grozījumus, kuri atjauno slimības pabalsta maksāšanu jau no pirmās darba nespējas dienas ar Covid-19 saslimušām vai mājas karantīnā esošām personām, kurām ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Šonedēļ darbu sāks vakcinācijas centri Balvos, Olainē, Dobelē, Valmierā un Līvānos, ceturtdien informēja NVD. Līdz ar audzēkņu atgriešanos klātienes mācībās krasi palielinājusies Covid-19 izplatība skolēnu vecuma grupā. Valsts galvenais infektologs Uga Dumpis ceturtdien prognozēja saslimšanas gadījumu dubultošanos tuvākās nedēļas laikā. Latvijā diennakts laikā reģistrēti 2566 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, 10 slimnieki miruši. 14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pieaudzis līdz 1079,9.

Lipmaniem jāmaksā valstij

Ceturtdien stājās spēkā spriedums par 1,9 miljonu eiro piedziņu no Kirova un Filipa Lipmaniem, kuri iepriekš kontrolēja vairāk nekā pusi farmācijas uzņēmuma Grindeks akciju. SIA Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor 2017. gada nogalē cēla tiesā prasību pret atbildētājiem par valsts pensiju speciālajam budžetam nodarīto zaudējumu solidāru piedziņu. Zaudējumi valstij radušies kā starpība starp summu, par kādu akcijas pārdotas izsolē, un summu, kādu valsts saņemtu, ja akcijas atsavinātu obligātās atpirkšanas procedūrā.

IR aktuāli

Trešo poti saņēmušajiem ir 15 reizes mazāka iespēja nonākt slimnīcā. Vai balstvakcinācijas uzrāviens spēs apsteigt omikrona vilni?

Vēl

Tiesa Vācijā ceturtdien piesprieda mūža ieslodzījumu par noziegumiem pret cilvēci bijušajam Sīrijas pulkvedim Anvaram Raslanam, kuru atzina par vainīgu 27 cilvēku nogalināšanā cietumā Damaskā 2011. un 2012. gadā.

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Sociālā uzņēmuma likumā, kuri nosaka stingrākus sociālā uzņēmuma statusa iegūšanas kritērijus.

Lietuvas tiesā četru 1991. gada 13. janvārī Viļņā bojāgājušo lietuviešu vārdā ceturtdien iesniegta civilprasība par kādreizējā PSRS prezidenta Mihaila Gorbačova saukšanu pie atbildības.

Čehijā parlaments ceturtdien apstiprināja pilsonisko demokrātu līdera Petra Fialas veidoto piecu partiju koalīcijas valdību.

Valsts robežsardze ceturtdien informēja, ka trešdien novērsusi 42 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (A/P) ceturtdien teica, ka plānojot kandidēt 14. Saeimas vēlēšanās un pēc vēlēšanām vēlētos turpināt darbu iekšlietu ministres amatā.

Par pašvaldības uzņēmuma Rīgas ūdens valdes priekšsēdētāju ceturtdien uz pieciem gadiem ievēlēts līdzšinējais uzņēmuma valdes loceklis Krišjānis Krūmiņš.

IR aktuāli

Nav liekās vēstures. Nacionālajai pretošanās kustībai veltītās ekspozīcijas Sirdsapziņas ugunskurs vadītāja Elīna Kalniņa stāsta, kā vēstures mantojumu pasniegt mūsdienīgi.

Šodien

Tiesa sāk izskatīt bijušās politiķes Baibas Brokas kukuļošanas lietu.

CSP informē par Latvijas viesnīcu un citu tūrisma mītņu darbības rezultātiem 2021. gada novembrī.

Swedbank slēdz filiāles Siguldā, Talsos, Ogrē un Rīgā, Purvciemā.

Viedokļi

Anita Muižniece, izglītības un zinātnes ministre, JKP. Skolas direktors kā sporta komandas kapteinis

Armands Būmanis, IT speciālists, Pilsētai cilvēkiem biedrs. Rīgas pilij jauni mūri: zemo emisiju zona

Šonedēļ "Šķiltavā"

Krievija saliedē Rietumus. Omikrons nav “maigs”. Gliemeņu dzimumdzīves noslēpumi. Spriež Laura Dumbere, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

14. un 15. janvārī Lielajā ģildē varēs klausīties Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertu Sibēliusa Pirmā un Rahmaņinova Otrais.

15. janvārī Valmieras teātrī notiks Edvarda Olbija drāmas Kam bail no Virdžīnijas Vulfas? iestudējuma pirmizrāde.

16. janvārī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars notiks Lietuvas Nacionālās filharmonijas kamersastāva Čurļoņa kvartets koncerts.

16. janvārī notiks Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un teātra apvienības ESARTE muzikālā izrāde pusaudžiem Otello.

Paplašini apvārsni

Džeimss Bonds māca CIP un MI6Kā izdomāti spiegi kaitē reālai izlūkošanai.

Diskusija ar āzi

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +7C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, R – ZR vējš 7 – 13 m/s;

accuweather +2 – +5C, apmācies, brīžiem lietus, ZR vējš 8 – 10 m/s;

yr +2 – +5C, lielākoties apmācies, retumis lietus, R – ZR vējš 5 – 13 m/s.

Vārda dienu svin:

Roberta, Roberts, Raitis, Raits

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu